Uncategorized

Powrót Wieloryba – piękna historia o przyjaźni

Powrót Wieloryba to najnowsza książka Benji Davies’a. To druga część książki Mój Wieloryb, w której Noi spotyka swojego niecodziennego przyjaciela

powrót wieloryba

Powrót Wieloryba – opis wydawcy

Kiedy nadchodzi zima, wyspa, gdzie mieszka Noi, pokrywa się śniegiem. Chłopiec wciąż nie może zapomnieć o małym wielorybie, którego uratował latem. Pewnego dnia tata wyrusza na połów. Kiedy nie wraca na noc do domu, zmartwiony Noi rusza na ratunek. W mroźną noc samotny na środku oceanu potrzebuje pomocy. Czy jego przyjaciel powróci?

Powrót Wieloryba – nasza opinia

Powrót Wieloryba to piękna historia o przyjaźni – chłopca imieniem Noi i wieloryba. To nasze kolejne spotkanie z tym tym autorem. Wcześniej poznaliśmy książki: “Mój Wieloryb”, “Lato u babci” oraz “Cudowna wyspa dziadka”. Każda z książek nas zachwyciła i przypadła nam do gustu. Każda ma w sobie uniwersalną prawdę, przekazuje uniwersalne wartości, które warto wpajać dzieciom od małego.

Powrót Wieloryba to piękna opowieść o miłości, tęsknocie, przyjaźni i odwadze. Duża czcionka ułatwia czytanie dzieciom, które dopiero zaczynają samodzielną przygodę z literaturą. Ilość tekstu jest odpowiednia dla maluszków, które nie potrafią długo skupić się na jednej stronie.

powrót wieloryba

Ta opowieść łatwo rozbudza dziecięcą wyobraźnię i ma w sobie cenne przesłanie. Jej głównym bohaterem jest mały dzielny chłopiec o imieniu Noi, który mieszka wraz z tatą i sześcioma kotami na wyspie. Jest sroga zima. Latem Noi uratował małego wieloryba. Teraz jest mróz i mnóstwo śniegu. Tata chłopca wyrusza na połów i długo z niego nie wraca. Synek niepokoi się o niego i postanawia wyruszyć na ratunek.

Wydana w twardej oprawie kolorowa propozycja dla najmłodszych dzieci przykuwa wzrok. Ilustracje są tak piękne, tak barwne, że już dawno nie zachwyciłam się tak mocno jak dziś. Treść książki opowiada o odpowiedzialności, sile przyjaźni, o tym, że warto pomagać. Lektura przekazuje cenne wartości edukacyjne i poznawcze, jest nie tylko do czytania, ale bogate ilustracje stają się powodem do dialogu czytającego z dzieckiem, do wprowadzania nowych słów i pojęć. Można zatem tę książeczkę czytać, można ją śledzić ilustracjami.

powrót wieloryba

Siłą tej książeczki są ilustracje. Piękne, zachwycające, nietuzinkowe. Krótka, lecz wciągająca historia o chłopcu jego tacie i wielorybie jest naprawdę urocza i z pewnością zainteresuje malucha.

powrót wieloryba

Książka dla małych i dużych czytelników (dla tych bardzo dużych również :).

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon

Podobało się? Podziel się

Powrót Wieloryba – piękna historia o przyjaźni

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także