Gadżety i zabawy

Mały konstruktor – kreatywna zabawa dla dziecka

Mały konstruktor to ciekawa zabawa dla małych i dużych dzieci. Pozwala rozwijać dziecięcą kreatywność i motorykę małą. To wspaniała zabawa, która pozwala spędzić z dziećmi ciekawie czas

mały konstruktor

Na rynku dostępnych jest wiele zabawek i rodzice mogą mieć problem z wyborem zabawki, która jednocześnie zainteresuje i zajmie na dłuższą chwilę dziecko. Lubię sięgać po zabawki, które są trwałe, ale jednocześnie rozwijają dziecięcą wyobraźnię i inne umiejętności.

Dlatego bardzo się ucieszyłam, kiedy w nasze ręce wpadła przesyłka od firmy Alexander, w której znaleźliśmy zabawkę z serii Mały Konstruktor Junior.

Mały konstruktor – ponadczasowa zabawka

Mały Konstruktor Junior to ponadczasowa zabawka do samodzielnego montażu skierowana do dzieci w wieku od 4 lat.

mały konstruktor

Zestaw składa się z drewnianych deseczek z dziurkami oraz kolorowych śrubek i łączników z tworzywa. Duże rozmiary elementów oraz uproszczona konstrukcja sprawiają, że dzieci już od najmłodszych lat mogą próbować sił w składaniu pierwszych pojazdów.

Zabawka jest trwała i po złożeniu pojazd może służyć do dalszej zabawy. Zestaw wyposażony jest w narzędzia idealnie dopasowane do małych rączek, dzięki którym malec może wielokrotnie skręcać i rozkręcać konstrukcję.

W naszej przesyłce od Alexander Toys znaleźliśmy Mały konstruktor Junior 3 w 1 dźwig. Oprócz niego złożyć można jeszcze: helikopter lub wyścigówkę. W pudełku znaleźliśmy bardzo wiele, bo aż 102 różne elementy. Są wśród nich drewniane, niemalowane i gładkie deseczki z różną ilością otworów na śrubki, śrubki z gwintami w kilku różnych kolorach i rozmiarach, nakrętki na śrubki, łączniki, koła, opony oraz klucze połączone ze śrubokrętami do skręcenia całego modelu.

mały konstruktor

Mały Konstruktor – nasza opinia

Zabawka z serii Mały konstruktor to świetny pomysł na prezent, zwłaszcza dla małych majsterkowiczów. Zabawka uczy logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię i stymuluję wyobraźnię przestrzenną dziecka. Dodatkowo uczy realizować plan budowy krok po kroku. Przejrzysta instrukcja prowadzi dziecko za rękę, dzięki czemu nawet czterolatek może sam złożyć zabawkę. Zabawka ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, uczy rozpoznawania kształtów, pozwala na budowanie relacji z rodzicami (wspólna zabawa zawsze jest ciekawsza), uczy koncentracji i precyzji, klocki mogą również stanowić podstawy nauki liczenia (ile jest takich samych kształtów?),  uczą orientacji przestrzennej, wspomagają ćwiczenie gibkości i sprawności. Same zalety!

mały konstruktor

Jankowi bardzo spodobały się kolorowe śrubki i klucze, które umożliwiły mu łączenie kolejnych elementów. Tak, jak trudno go utrzymać w jednym miejscu, tak podczas skręcania modelu dźwigu był bardzo mocno skupiony na wykonywanej czynności. Byłam pod wrażeniem, jak sam odczytywał instrukcję i łączył kolejne elementy. A jego satysfakcja po zbudowaniu dźwigu czy wyścigówki była nie do opisania.

mały konstruktor

Jankowi bardzo podobało się to, że klocki są drewniane, a dodatkowo do zestawu zostały dołączone gumowe opony. Wszystko tutaj jest mocne i ogromne, drewniane klocki są miłe w dotyku.

mały konstruktor

Super sprawą jest również to, że po złożeniu pojazd jest naprawdę okazały i na tyle wytrzymały, że dziecko może się nim z powodzeniem bawić.

Montaż przebiegał bardzo sprawnie i zaskakująco szybko zobaczyliśmy efekt końcowy naszej pracy. Instrukcja budowy rozrysowana w książeczce okazała się konkretna, czytelna i prosta. Ilustracje są w niej duże i dzięki podziałowi na kolejne etapy pracy skręcanie modelu bardzo szybko posuwa się do przodu. 

mały konstruktor

Na pudełku napisany został sugerowany wiek dziecka – 4 lata, jednak młodsze dzieci przy aktywnej pomocy rodziców z powodzeniem mogą zacząć zabawę.

Mały konstruktor junior to zabawka, która uczy cierpliwości, dokładności i pracy ze schematem. Do końcowego efektu dziecko dochodzi małymi kroczkami i uczy się, że aby powstał duży przedmiot potrzeba połączyć wiele małych elementów.

Każdy mały majsterkowicz będzie zachwycony zestawem Mały konstruktor. Jego samodzielna budowa daje dziecku wielką satysfakcje, a efekt końcowy naprawdę imponuje. Szczerze polecam taki zestaw na prezent.

Podobało się? Podziel się

Mały konstruktor – kreatywna zabawa dla dziecka

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także