Książki

Czytam po angielsku, czyli jak wspierać naukę angielskiego

Czytam po angielsku to seria książek do słuchania i czytania, które w przyjemny sposób uczą języka. Książki, które ukazały się nakładem wydawnictwa Edgard, to wspaniała pomoc dla młodych adeptów czytania i języka angielskiego

czytam po angielsku

Wychodzę z założenia, że język angielski jest bardzo ważny w naszym współczesnym życiu. Dlatego też zapisałam Janka na dodatkowe zajęcia i staram się na co dzień wspierać naukę języka angielskiego.

Jedną z pomocy, która pozwala nam doskonalić naukę języka angielskiego, a przy tym miło spędzić czas są książki z serii “Czytam po angielsku. “

Czytam po angielsku” to seria skierowana do dzieci, które rozumieją podstawowe słownictwo i proste zdania w języku angielskim. Dzięki wciągającej historii angielski sam wchodzi do głowy!

W nauce języka pomoże uproszczone słownictwo i gramatyka oraz tłumaczenia pojęć na marginesach, dzięki którym dziecko nie będzie musiało odrywać się od tekstu, aby sprawdzić znaczenie. Lektura pełnych emocji historii oraz wciągająca fabuła przyniosą mnóstwo satysfakcji podczas samodzielnego, jak i wspólnego czytania. Czytanki rozwijają naturalne zainteresowanie językiem obcym, wzbudzając chęć do dalszej nauki języka angielskiego.

W książeczkach również słowniczek, nagrania mp3 z wymową native speakerów oraz tłumaczenie całego tekstu na język polski. Dodatkowym atutem są ćwiczenia, które pomogą utrwalić słownictwo oraz gra memory do samodzielnego wycięcia. W serii znajdują się adaptacje klasyków, książki przygodowe oraz faktograficzne.

Czytam po angielsku “The Wild Wood” – level 1

Czytam po angielsku, czyli jak wspierać naukę angielskiego 1

To ulubiona książka Janka. Często po nią sięga i prosi, żebyśmy przeczytali o Dzikim Lesie. Niektóre fragmenty zna nawet na pamięć.

To krótka opowieść o dwóch przyjaciołach: Krecie i Szczurku, którzy rządni przygód postanawiają wybrać się do Dzikiego Lasu. Przeżywają tam mnóstwo przygód, ale jednocześnie dowiadują się, że prawdziwy przyjaciel to ten, na którego zawsze można liczyć, nawet w niebezpiecznej sytuacji.

czytam po angielsku

The Wild Wood to adaptacja książki o “Czym szumią wierzby”. To prosty tekst, który dziecko znające kilka podstawowych słówek, na pewno zrozumie. Byłam w szoku, kiedy Janek bez problemu opowiedział mi, o czym była opowieść. Co prawda o znaczenie kilku słówek się pytał, ale wówczas z pomocą przyszedł nam słowniczek na marginesie.

czytam po angielsku

Czytam po angielsku “The lost backpack” – level 1

czytam po angielsku

Historia Sida, który mieszka z rodzicami i psem Mardym. Codziennie pakuje zielony plecak i wyrusza do szkoły. Pewnego dnia, wracając ze szkoły orientuje się, że zgubił swój ukochany plecak. Wpada w rozpacz, nie mogąc go znaleźć. Jak skończy się ta historia? Dowiecie się, sięgając po książkę.

czytam po angielsku

The lost backpack to książka z pierwszego poziomu, a więc historia w niej opowiedziana jest krótka i zwięzła. Proste słownictwo pozwala dzieciom zrozumieć historię. W tej historii Janek miał więcej problemów ze zrozumieniem tekstu, ale dzięki słownikowi poradził sobie z tekstem bez problemu.

Czytam po angielsku “The Adventures of James Cook” -level 2

czytam po angielsku

To opowieść o wielkim podróżniku Jamesie Cooku. Pochodzący z niezamożnej rodziny, pracował w sklepie, aby zarobić na swoje utrzymanie. Pewnego dnia postanawia zaciągnąć się na statek. Nie zdaje sobie sprawy, że to początek wielkiej kariery.

czytam po angielsku

Towarzyszymy Cookowi w jego pierwszych krokach na statku, obserwujemy jak awansuje w marynarskiej hierarchii i w końcu zostaje kapitanem. Jest kapitanem mądrym i rozważnym, dbającym o swoich marynarzy.

Książka o Jamesie Cooku jest znacznie dłuższa, niż książki z pierwszego levelu. Słownictwo jest również trudniejsze, ale dzięki słowniczkowi umieszczonemu na marginesach, zrozumienie tekstu nie stanowi większego problemu.

Czytam po angielsku – ocena serii

Pamiętam, jak ucząc się angielskiego największą frajdę sprawiało mi czytanie książek po angielsku. Nie byłam więc zaskoczona, kiedy Janek stwierdził, że takie czytanie po angielsku to fajna sprawa.

Małe, bogato ilustrowane książki zachęcają nie tylko do samodzielnego czytania, ale również do czytania z rodzicem. Wspólna lektura i tłumaczenie tekstu to świetna zabawa i świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu.

Książki napisane są tak, by w każdy sposób ułatwiać przyswajanie tekstu w obcym języku: zachęca do tego duża czcionka oraz słowniczek na marginesie tekstu i tradycyjny, na końcu książki. Każda część opowieści zamyka się pytaniami sprawdzającymi rozumienie treści, a dodatkowe ćwiczenia doskonalą umiejętności językowe.

Seria “Czytam po angielsku” przeznaczona jest dla dzieci zainteresowanych językiem angielskim i zawiera teksty dla czterech stopni zaawansowania.

Bardzo przydatne są zadania, które znajdują się na końcu książki. Krzyżówki, zadania na rozumienie tekstu, memory, różne zabawy. Nie tylko ułatwiają zrozumienie tekstu, ale pomagają również w nauce języka angielskiego.

Polecamy z całego serca serię “Czytam po angielsku”! Wartościowe pozycje do utrwalania i poszerzania znajomości języka angielskiego.

Podobało się? Podziel się

Czytam po angielsku, czyli jak wspierać naukę angielskiego

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także