Gadżety i zabawy

Gra edukacyjna Historia Polski od Kapitana Nauki

Historia Polski to gra edukacyjna, która wprowadza najmłodszych w świat historii ich kraju. Poprzez zabawę dzieci uczą się ważnych wydarzeń z historii naszej ojczyzny. Choć początkowo odpowiedzi na pytania mogą być dla dzieci utrudnieniem, z każdą rozegraną partią maluchy zapamiętują więcej

historia polski

Kapitan Nauka przyzwyczaił nas, że jego gry łączą w sobie naukę i zabawę, a przy tym są pięknie wykonane, zachęcając najmłodszych do gry i zabawy.

Historia Polski to gra nie tylko dla miłośników historii, ale również dla miłośników rywalizacji. Gracze ścigają się o zwycięstwo i poznają przy tym życie mieszkańców dawnej Polski. Dodatkowe zadania z wyszukiwaniem obrazków z kart na planszy urozmaicają rozgrywkę, a przy tym ćwiczą spostrzegawczość oraz refleks.

Historia Polski – co to za gra?

Gra „Historia Polski” pokazuje, że historii można uczyć się w ciekawy i nowoczesny sposób. W czasie wyścigu po planszy gracze odpowiadają na pytania związane z dziejami Polski i jej dawnych mieszkańców, wykonują zadania opisane na kartach ruchu oraz wypatrują na planszy osoby i obiekty przedstawione na kartach do gry obserwacyjnej.

historia polski

Historyczna wyprawa rozbudza ciekawość świata, uczy myślenia logicznego, pozwala poznać różne okresy historyczne oraz dostrzec ich niepowtarzalność. Zamiast wkuwania dat gracze poznają szeroki kontekst kulturowy i społeczny.

Barwne ilustracje przyciągają uwagę atrakcyjnością szczegółów oraz zachęcają do poznawania historii Polski.

historia polski

Plansza została wykonana z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.

W grę może grać maksymalnie 5 osób. W pudełku, oprócz pionków i kostki, znajdziemy również dużą rozkładaną planszę, 30 kart z pytaniami, 10 kart ruchu, 15 kart do gry obserwacyjnej.

historia polski

Aby rozpocząć grę, gracze muszą wyrzucić na kostce jeden lub sześć oczek. Poruszamy się do przodu zgodnie z ilością oczek wyrzuconych na kostce. Stając na czerwonym polu musimy odpowiedzieć na pytanie. Po poprawnej odpowiedzi ruszamy się jedno pole do przodu, po błędnej zostajemy na miejscu. Stając na niebieskim polu, musimy wykonać zadanie umieszczone na niebieskiej karcie. Po znalezieniu krzyczymy “HISTORIA” i przesuwamy się dwa pola do przodu. Jeśli staniemy na polu pomarańczowym, które strzałką przekierowuje na inne to przesuwamy swój pionek.

Historia Polski – nasza opinia

Od zawsze pasjonowałam się historią, zdawałam ją na maturze, a nawet zdawałam na studia historyczne. Koniec końców wybrała filologię polską, ale historia zawsze była mi bliska. Dlatego bardzo mnie cieszy, kiedy Janek zaczyna pytać o historyczne hasła, dopytuje się o historie naszego kraju.

Nauka historii nie jest łatwa, a to za sprawą ilości wydarzeń, które trzeba spamiętać. Przyznam szczerze, że niektórych wydarzeń z naszej historii nie potrafiłam wytłumaczyć Jankowi. Postanowiłam, że najlepszą metodą wprowadzenia w świat historii będzie gra planszowa.

historia polski

Trudno jest znaleźć na rynku taką grę, która będzie zachęcała do gry najmłodsze dzieci, która pokaże wydarzenia z historii Polski w sposób przyjemny i łatwy. Dlatego gra Historia Polski od Kapitana Nauki wyróżnia się spośród gier o podobnej tematyce. Jest inna i wyjątkowa.

Grając w nią świetnie się przy niej bawiliśmy. Odświeżyłam sobie wiele informacji i zapomnianych zdarzeń. Gra jest świetna zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

historia polski

Uważamy, że gra Historia Polski spodoba się dzieciom, ponieważ jest bardzo ładnie wykonana i sprytnie omija naukę typowo pamięciową. Ciekawa gra, która próbuje nas zainteresować historią, a nie z niej sprawdzić!

Bardzo podoba nam się połączenie planszówki z odpowiadaniem na pytania, nie da się nudzić i łatwo zaangażować do gry całą rodzinkę. Gra jest bardzo ciekawa, wymaga wiedzy i spostrzegawczości. To gra, która świetnie sprawdzi się podczas gry dziadków z wnukami. Myślę, że nie jedna historia zostanie przemycona podczas gry 🙂

Mój cel, który sobie założyłam został osiągnięty – mój syn został zainspirowany do nauki historii, ja zresztą również. Jak dla mnie mistrzostwo świata! Polecam!

Podobało się? Podziel się

Gra edukacyjna Historia Polski od Kapitana Nauki

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także