Gadżety i zabawy

Tania kuchnia do zabawy dla dzieci – oto najlepsze propozycje

Zabawa z dziecięcą kuchnią w roli głównej to wspaniała rozrywka dla malucha, która jednocześnie uczy. Jakie modele wybrać, aby zmieścić się w niewielkim budżecie, jednocześnie stawiając na najwyższą jakość wykonania i wykończenia?

kuchnia dla dzieci

Maluchy uwielbiają obserwować opiekunów przygotowujących posiłki, a często również wręcz wyrywają się do pomagania. O ile niektóre czynności mogą wykonywać już w najmłodszych latach, większość z nich zarezerwowana jest dla większych dzieci. Generuje bowiem niebezpieczeństwo związane z używaniem ostrych przedmiotów czy ognia. Jak chronić przed nim swoje maluchy, a jednocześnie nie zniechęcać ich do pomagania? To proste – wystarczy podarować im kuchnię dla dzieci, z której będą mogły korzystać w tym samym czasie, kiedy Ty krzątasz się w kuchni.

Korzystanie z zabawkowych kuchni to najlepszy sposób na wyrobienie w dziecku właściwych nawyków i uczenie się czynności związanych z gotowaniem na bezpiecznych rekwizytach. Bawiąc się nią, maluch może wspiąć się na wyżyny swojej kreatywności, a jednocześnie poczuć, że uczestniczy w obowiązkach domowych. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zniechęcanie dziecka do pomagania w związku z obawami o jego bezpieczeństwo. Kuchnie dla dzieci sprawdzą się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców – to zabawka o uniwersalnym charakterze.

kuchnia dla dzieci
Drewniana kuchnia dla dzieci Picollo Zosia

Kuchnia dla dzieci – jak powinna być wykonana?

Wiele modeli kuchni dla dzieci dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych powstaje z wykorzystaniem plastiku. Na szczęście, coraz łatwiej dostępne są również modele drewniane. Niektóre sklepy, takie jak Dollo, w całości koncentrują się na dystrybucji wariantów wykonanych z drewna. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo maluchów, ale też trwałość i ekologię. Bez wątpienia zabawki wykonane z drewna niełatwo jest złamać czy ukruszyć – a to właśnie takie przypadki najczęściej prowadzą do dziecięcych skaleczeń czy innych wypadków. Drewno nie jest również takim obciążeniem dla środowiska jak plastik, który rozkłada się dziesiątki tysięcy lat.

Wybierając kuchnię dla dzieci, warto zwrócić uwagę również na jakość wykończenia. Wpływa ona nie tylko na estetykę zabawki, ale również bezpieczeństwo jej użytkowania. Zależy Ci również na niskiej cenie? Zabawkowa kuchnia wcale nie musi dużo kosztować – wiele modeli dostępnych jest nawet poniżej 200 zł. W skład zestawu wchodzą różne elementy. Można stale go rozszerzać, kupując kolejne.

kuchnia dla dzieci
Kuchnia dla dzieci Picollo Lux

Na jakie modele zwrócić uwagę? Polecamy te, które zrobiły na nas największe wrażenie.

Drewniana kuchnia dla dzieci + domek dla lalek (2w1)

Oszczędność przestrzeni w małych mieszkaniach czy domach to podstawa, a nie jest to łatwe, kiedy wszędzie pod nogi wplątują się zabawki niesfornych maluchów. Dlatego warto wybierać sprytne rozwiązania, które pozwolą ograniczyć jej zużycie. Idealnym przykładem jest zabawka 2w1 – drewniana kuchnia dla dzieci połączona z domkiem dla lalek. Z przodu prezentuje się jak zwykła zabawkowa kuchenka. Z tyłu natomiast skrywa się podzielony na pokoje domek. To kompaktowe rozwiązanie, które pokochają rodzice ceniący sobie funkcjonalność.

Drewniana kuchnia dla dzieci Picollo Zosia

Idealny model dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. Model Picollo Zosia wspaniale się prezentuje i jest wyposażony w wiele elementów, a przy tym kosztuje poniżej 100 zł. Przepiękne pastelowe kolory, obłe kształty, mnogość akcesoriów – to wszystko cechuje ten przystępny cenowo zestaw. Taka kuchnia dla dzieci zadowoli oczekiwania nawet najbardziej wymagającego rodzica.

Podobało się? Podziel się

Tania kuchnia do zabawy dla dzieci – oto najlepsze propozycje

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także