Gadżety i zabawy

Moja! – gra matematyczna dla dzieci i rodziców

Moja! to gra matematyczna, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. W zabawny sposób ćwiczy umiejętności dodawania i odejmowania. Dodatkowo rozwija pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. Gra ukazała się nakładem wydawnictwa Zu&Berry

Moja!

Umiejętności matematyczne warto rozwijać od najmłodszych lat. Początkowo może to być proste przeliczanie zabawek, klocków, samochodzików itp. Później w prosty sposób możemy dziecku pokazać jak dodawać i odejmować. Kiedy zorientujesz się, że masz w domu dziecko, które nie tylko lubi matematykę, ale wyraźnie posiada jakąś iskrę boską w tym zakresie, to szybko stwierdzasz, że zwykłe szkolne podręczniki i ćwiczenia to zdecydowanie za mało! Szybko zaczynasz przeszukiwać rynek pomocy dydaktycznych w poszukiwaniu jakiś naprawdę ciekawych i niebanalnych rozwiązań. I oto proszę – prawdziwa perełka – gra rodzinna Moja! od Muduko.

Moja! – co to za gra?

Moja! to zwariowana gra, dzięki której sprawdzisz się w dodawaniu i odejmowaniu liczb! Na czas! Zdobądź punkty, układając działania szybciej niż inni. Kto na koniec gry będzie miał najwięcej punktów, wygrywa!

Moja! składa się z kart liczb i kart działań. Dodatkowo karty działań są podzielone dla dwie sekcje dodawania i odejmowania. Zasady gry są bardzo proste. Jeden z graczy odsłania kartę działań i kładzie ją odkrytą na stole. Wszyscy gracze starają się ułożyć działanie, ze swoich kart, które mają na ręku. Gracze mogą użyć jedynie dwóch kart liczb z ręki. Dodają lub odejmują jedną od drugiej, aby ułożyć jedno z dwóch wskazanych na karcie działań. Gracz, który uzna, że udało mu się ułożyć działanie, rzuca dwie karty na stół i krzyczy moja. Następnie tłumaczy pozostałym graczom, jak wygląda działanie. Jeśli jest ono prawidłowe, zabiera kartę działań ze stołu, jeśli nie, inni gracze mają szansę. Wygrywa osoba, która jako uzbiera najwięcej kart działań.

Moja!

Moja! to gra, w którą można grać w kilku wariantach. Może to być ekspres, czyli gra kończy się kiedy skończy się stos liczb. Wersja impreza, przeznaczona dla 2-6 graczy kończy się dopiero wtedy, gdy skończy się stos działań. Opcją dla starszych graczy jest Kanada 47 – gracze układają działania, a ich wyniki zapisywane są na kartce. Pierwszy gracz, który zdobędzie 47 punktów – wygrywa.

Gra przeznaczona jest dla graczy od 6. roku życia i przeznaczona dla 2-4 graczy. W zależności od wariantu można grać w nią zarówno samodzielnie, jak i w 6 osób.

Moja! – nasza opinia

Powiem krótko – Moja! to rewelacyjna gra dla całej rodziny. Uczy i jednocześnie bawi. Pozwala spędzić miło czas w rodzinnym gronie.

Moja!

Janek wprost zakochał się w tej grze. Aktualnie jest na etapie nauki dodawania i odejmowania. Wydanie na pewno pomoże mu opanować proste, jak i te bardziej skomplikowane działania. Cieszy, że wydawnictwo pomyślało zarówno o początkujących, jak i bardziej zaawansowanych matematycznych “wyjadaczach”.

Moja! to gra, która udowadnia, że nauka matematyki może być świetną rozrywką, a nie nudną czynnością. Nauka dodawania i odejmowania przychodzi mimo chodem w trakcie zabawy.

Moja!

Design gry może nie rzuca na kolana, ale tak zazwyczaj bywa w przypadku wielu gier logiczno-obliczeniowych. Tym razem jednak nie o wygląd tu chodzi, ale o rewelacyjny pomysł! Gra Moja! jest jedną z najprostszych, a jednocześnie jedną z najciekawszych matematycznych gier dla dzieci.

Grą zachwycona jest również moja mama, nauczycielka klas I-III. “Nie myślałam, że dodawania i odejmowania można uczyć w tak przyjemny sposób” – oznajmiła mi, po pierwszej rozgrywce.

Obserwując Janka podczas gry wyraźnie widać jak wielką ma frajdę. Dla mnie, jako mamy istotne jest również to, że poza dobrą zabawą gra spełnia moje oczekiwania pod względem walorów edukacyjnych.

Podobało się? Podziel się

Moja! – gra matematyczna dla dzieci i rodziców

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także