Mama

Wspomnienia z wakacji – jak je zachować?

Pamiątki z wakacji pozwalają nam wrócić wspomnieniami do beztroskich chwil urlopu. Często zastanawiamy się, jakie pamiątki z wakacji przywieźć, żeby jeszcze długo przypominały nam o letnich chwilach

pamiątki z wakacji

Moja mam z wyjazdów zawsze przywozi magnes. Już ma całą lodówkę wypełnioną magnesami z różnych stron kraju i świata. Magnesy to jedna z najpopularniejszych pamiątek z wakacji. Z kolei ja, z każdego miejsca, gdzie jestem przywożę bransoletkę. Mam już ich sporą kolekcję. Popularnymi pamiątkami z wakacji są również wyroby rękodzielnicze, jak i kosmetyki.

Zdjęcia, breloczki, muszelki, magnesy, bilety wstępu, pocztówki, kamyki i wiele innych przedmiotów, które przywozimy z wakacji, często trafia do pudełka i niestety ulega zapomnieniu. Może warto więc postawić na pamiątki, które będą praktyczne i spersonalizowane?

Pamiątki z wakacji – jak zachować wspomnienia?

Zdjęcia

Będąc na wakacjach w ciągłym użyciu mamy telefon. Robimy masę zdjęć. Z wakacji przywożę dużą liczbę fotografii, które następnie segreguję i wywołuje zdjęcia. Następnie układam je w albumie i podpisuję, dzięki czemu mam do nich dostęp w każdym momencie. Dobrym pomysłem może być zrobienie fotoksiążki z wakacyjnych zdjęć. Jedno spojrzenie na fotografię i już przypomną Ci się okoliczności, w których zdjęcie zostało zrobione.

Dlaczego warto porządkować fotografie? Można z nich zrobić ciekawe opowieści, kolaże i przede wszystkim wykasować te, które nie bardzo się do czegoś nadają. Do usystematyzowanych zdjęć chętniej się wraca.

Dziennik podróży

Aby zachować wspomnienia z wakacji możesz przygotować dziennik podróży, w którym będziesz dokładnie spisywać, co wydarzyło się każdego dnia. Możesz wybrać do tego tradycyjną metodę – czyli papier i pióro. Ozdobny zeszyt, w którym będziesz zapisywać wszystkie swoje spostrzeżenia, wrażenie i emocje, może stać się wspaniałą pamiątką z wakacji. Nasza pamięć jest ulotna, jednak jeśli przeczytamy, co zdarzyło się na wakacjach, miłe urlopowe momenty powrócą. Do takiego dziennika możesz dołączyć wywołane zdjęcia czy drobne pamiątki, znalezione podczas wyjazdu (np. kwiaty lub bilety).

Film

Po powrocie z każdego wyjazdu można zrobić film lub prezentację. Film z urlopu możemy pokazać znajomym, zatrzymując go w bardziej emocjonujących momentach, by opowiedzieć, co się wtedy wydarzyło.

Lubię wracać do filmiku, który zrobił mój brat z zeszłorocznych wspólnych wakacji. Są na nim najlepsze momenty wspólnie spędzonych chwil, do których zawsze z chęcią wracam.

Pamiątki z wakacji w postaci filmu to dobry sposób na przywołanie wakacyjnych chwil.

Fotogadżety

Świetnym rozwiązaniem są także fotogadżety z wakacyjnymi motywami. Możesz wybrać kilka zdjęć i wydrukować je na poduszce, kubku, czy breloku. Poduszka ze zdjęciem z wakacji może być wspaniałą ozdobą naszego mieszkania. Zasypiając, pijąc kawę w pracy, czy otwierając torebkę – każdego dnia będziesz mieć okazję przywoływać minione, letnie chwile.

Breloczek ze zdjęciem może być zamiennikiem dobrze znanych magnesów, które często przywożone są z wakacji. Breloczek możecie je wykonać z własnego zdjęcia! Dzięki temu będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyliście!

Ach te ciepłe, beztroskie dni, gdy można było całymi dniami chodzić po górach, podziwiać zachody słońca nad morzem czy zapierające dech w piersiach perły architektury. Gdyby tak wakacje mogły trwać cały rok… W zasadzie mogą! Wystarczy, że będziesz się nimi otaczać bez przerwy. Koszulka z nadrukiem może da Ci możliwość cieszenia się pięknymi wakacyjnymi kadrami i unikatowymi podpisami, by żadna chwila nie pozostała zapomniana.

Kolaż na tablicy korkowej

Kupno tablicy korkowej to kolejny sposób, dzięki któremu możesz zatrzymać wakacyjne chwile. Taki element dekoracji możesz postawić na komodzie, zawiesić na ścianie w poziomie czy w pionie – wszystko zależy od Ciebie! Jedno jest pewne – jest tak uniwersalny, że dopasuje się zarówno do sypialni jak i pokoju dziennego. Eksperymentować możesz także z ułożeniem zdjęć, oraz doborem pinesek, które utrzymają je na tablicy. W ofercie salonów Agata znajdziesz również ramki dekoracyjne z klamerkami, do których możesz przyczepić fotografie w różnych formatach. Ciekawe wzory tła na pewno będą delikatnym urozmaiceniem wystroju Twojego mieszkania.

Wakacje to czas, który nie trwa długo, ale to jak długo zostanie w naszej pamięci – zależy od nas.

Podobało się? Podziel się

Wspomnienia z wakacji – jak je zachować?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także