Gadżety i zabawy

Kolorowe buty – nowa gra dla dzieci

Kolorowe buty od Zu&Berry to nowa gra, która pozwala dzieciom na doskonalenie umiejętności rozróżniania kolorów, a także języka angielskiego. To gra dla dzieci w wieku 3 lat, ale i starsze polubią ją od pierwszych chwil. Premiera gry będzie miała miejsce 10 lipca

kolorowe buty

Gry planszowe u nas zdecydowanie rządzą. Gramy w deszczowe dni, wieczorami, z rana, podczas pikników czy spędzania czasu na działce. Wyszukujemy coraz to nowsze gry, by umilić sobie czas. Ostatnio w nasze ręce wpadła gra od Zu&Berry pt. Kolorowe buty. Z pozoru gra jest prosta, ale po rozegraniu jednej partii chce się grać jeszcze i jeszcze.

Kolorowe buty – opis gry

Zwierzaki cudaki uwielbiają kolory! Nie mogą się już doczekać, gdy przystroją się we wszystkie kolory tęczy. Na razie na każdej parze nóg noszą buty w innym kolorze. Potrafią też mówić po angielsku i nazywają kolory w tym języku. Pomóż zwierzętom przystroić się we właściwe barwy!

Kolorowe buty, to gra, którą można grać w dwóch wariantach:

  • Wariant 1: Losuj z woreczka przezroczyste kolorowe żetony i układaj je na brzuszkach zwierzaków na swojej planszetce tak, by pasowały kolorystycznie do ich butów. Jeśli masz już taki kolor na planszetce, przekaż go innemu graczowi.
  • Wariant 2: Przełóż planszetki na drugą stronę – teraz zamiast dopasowywać żetony do butów, dopasowujesz je do nazwy po polsku i angielsku.
kolorowe buty

Kolorowe buty – nasza opinia

Gra Kolorowe buty to gra w rozróżnianie kolorów, która pozwala z jednej strony na naukę kolorów, ale z drugiej strony uczy również nazw kolorów po angielsku. Dla starszych dzieci może być ciekawym pomysłem na naukę czytania po polsku i po angielsku.

kolorowe buty

Gra z pozoru jest łatwa i może się wydawać, że sześciolatek nie będzie chciał w nią grać. Nic bardziej mylnego! Janek od razu polubił kolorowe zwierzaki, a zwłaszcza możliwość nauki kolorów po angielsku.

Na nasze potrzeby trochę zmodyfikowaliśmy zasady – losowałam z woreczka żetony i podawałam angielską nazwę koloru. Zadaniem Janka było odnalezienie odpowiedniego żetonu i umieszczenie go na odpowiednim miejscu. Aby podkręcić emocje mierzyłam mu czas, ile mu to zajmie.

kolorowe buty

To co urzeka w grze Kolorowe buty to szata graficzna. Gra jest pięknie i starannie wykonana. Kolorowe rysunki przyciągają dziecięcy wzrok. Planszetki wykonane są z grubego kartonu, co zapewnia trwałość gry.

Gra Kolorowe buty to sympatyczna gra dla najmłodszych. Zarówno trzylatki, jak i starsze dzieci będą zachwycone. Proste zasady, wystarczy znać kolory i można bawić się do woli.

Gra ma proste zasady, dzięki czemu dzieci mogą grać w nią samodzielnie, bez pomocy dorosłych. Kolorowe buty wciągają i zapewniają rozrywkę na dłuższy czas. Dodatkowym plusem jest czas grania – wystarczy 10 minut, by zakończyć rozgrywkę. Dzięki temu dzieci nie znudzą się zbyt szybko. Małe opakowanie gry pozwala zabrać ją ze sobą wszędzie. Małe pudełko swobodnie zmieści się w rękach dziecka.

kolorowe buty

Warto zainteresować się Kolorowymi butami – to dobra gra na początek przygody z planszówkami, które są fantastycznym sposobem na rodzinne spędzanie czasu. Współczesne planszówki różnią się od znanego wszystkim “Chińczyka” – nie tylko pozwalają miło spędzić czas, ale także uczą strategii, twórczego myślenia, niektóre także współpracy. Mały fan planszówek może się więc wszechstronnie rozwijać, spędzając czas z bliskimi w przyjaznej, twórczej atmosferze.

Wydawnictwo Muduko organizuje Letni Maraton Premier, podczas którego możecie zakupić nowości w przedsprzedaży, a także wygrać wiele ciekawych tytułów.

Podobało się? Podziel się

Kolorowe buty – nowa gra dla dzieci

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także