Książki

Mikołajek. Jestem najlepszy – recenzja

Mikołajek Jestem najlepszy to najnowsze przygody dobrze znanego i lubianego przez dzieci na całym świecie Mikołajka! Do tej pory nie znaliśmy przygód tego chłopca, ale polubiliśmy je od pierwszej strony

Mikołajek. Jestem najlepszy - recenzja 1

Mikołajek to mały urwis, który ma masę całkiem zwyczajnych, a jednocześnie prawdziwych do bólu przygód. Jego przygody opisał Rene Goscinny, a zilustrował Jean Jacques Sempe.

Mikołajek opisuje swoje rozmaite przygody ze swojego codziennego życia z dziecięcego punktu widzenia. Prawdziwą perełką serii są komiczne rysunki Sempe. W połączeniu z niesłychanie zabawnym, dowcipnym stylem sprawia to, że czytelnik mimowolnie uśmiecha się nad książką, a wybucha śmiechem, gdy dochodzi do końca opowiadania, najczęściej zwieńczonego mistrzowską, dziecięcą puentą bohatera.

mikołajek jestem najlepszy

Książka opowiada m.in. o tym, jak był najlepszy w klasie z dyktanda, bo zrobił tylko 7 błędów. Innym razem znalazł portfel na ulicy i musiał oddać go policji, a jeszcze kiedy indziej wykazał się bohaterstwem przyjmując lekarstwo. Nie sposób przytoczyć najpiękniejsze (czytaj: najśmieszniejsze, opisujące najlepiej podpatrzone sytuacje) ustępy, gdyż charakterystyczny smak oddać może li i jedynie lektura całego dzieła bądź całego opowiadania, do której z tego miejsca serdecznie zachęcam wszystkich – bez względu na wiek.

Mikołajek Jestem najlepszy – nasza opinia

Książkę pochłania się w jeden długi wieczór, przerywany atakami śmiechu.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zna Mikołajka to dzięki tej książce nadrobi zaległości. Dla wiernych fanów, będzie to spotkanie ze starymi dobrymi znajomymi, bowiem forma opowiastek jest najwyższej próby.

Mikołajek jestem najlepszy

Mikołajek jest świetnym obserwatorem świata dorosłych i celnie go opisuje. Swoimi ripostami bawi dzieci, ale nam dorosłym daje do myślenia. Dla nas rodziców to również powrót do czasów dzieciństwa. To chwila na refleksję, jak to nasze dzieciństwo wyglądało. I Mikołajek daje nam na te pytania odpowiedź – dzieciństwo powinno być wesołe i beztroskie.

mikołajek jestem najlepszy

Mikołajek to sympatyczny i pozytywny bohater. Nic dziwnego, że dzieci go kochają. Janek z początku nie był przekonany co do tej książki, ale już po pierwszej stronie, chciał poznać więcej przygód Mikołajka.

Dużym plusem publikacji jest format – mały, poręczny zamknięty twardą, solidną okładką, pozwala na zabieranie książki ze sobą i czytania w różnych miejscach.

Mikołajek Jestem najlepszy jest świetną lekturą na co dzień, i ten dobry, i ten zły, bo przenosi czytelników w fantastyczny, śmieszny, a zarazem realny świat, zaś jego przesłanie i opisane sytuacje nadal bawią i wzruszają, choć bohater został powołany do życia we Francji lat 50. XX w.

Mikołajek jestem najlepszy

To książka, przy której będą się bawić zarówno starsi, jak i młodsi. 100% Mikołajka w Mikołajku. Po prostu rewelacja i hit sezonu!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa ZNAK.

Podobało się? Podziel się

Mikołajek. Jestem najlepszy – recenzja

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także