Gadżety i zabawy

CARDBLOCKS – eko zabawa i nauka logicznego myślenia w jednym

CARDBLOCKS to klocki z kartonu. Tak, dobrze czytacie – klocki z kartonu. Do tej pory nie spotkaliśmy się z tego typu klockami, dlatego z chęcią po nie sięgnęliśmy, zaintrygowani tym czy da się coś konkretnego zbudować z kartonu

klocki cardblocks

Klocki CARDBLOCKS – skąd wziął się pomysł?

Twórcą klocków jest inżynier ochrony środowiska, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury – Piotr Nawracała.

– Ich główną zaletą jest konstrukcja oparta na, tak to nazwałem, metodzie odwróconej płaszczyzny. Dzięki niej można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie z płaskiego arkusza kartonu lub tektury – mówi twórca klocków Piotr Nawracała.

Poszczególne konstrukcje zostały opracowane w za pomocą specjalistycznego oprogramowania 3D, następnie gotowe modele były wycinane na maszynach CNC i testowane.

klocki cardblocks

Ekologiczne klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS produkowane są w Polsce, z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Powstają w zamkniętym cyklu produkcji. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała. Posiada niezbędne certyfikaty ekologiczności, dlatego klocki są w 100% bezpieczne dla dzieci. Można z nich składać bryły wiele razy, a także kolorować je farbami, kredkami czy pisakami.

Klocki CARDBLOCKS – nasza opinia

Po otworzeniu pudełka z klockami, naszym oczom ukazała tektura, z której musieliśmy stworzyć odpowiednie bryły, by zacząć budować. Wydawało mi się, że nie będzie łatwo skonstruować coś z tych klocków. Nic bardziej mylnego! Okazało się, że budowa kolejnych elementów jest bardzo intuicyjna (na kartonie mamy ślady, po których należy go zagiąć), a stworzenie wieży czy zamku to nic trudnego.

klocki cardblocks

Klocki CARDBLOCKS to edna z ciekawszych odmian klocków konstrukcyjnych dla dzieci w różnym wieku. Powalają dziecku odkryć w sobie małego inżyniera. Innowacyjne możliwości łączenia klocków pozwalają tworzyć niezwykłe budowle.

klocki cardblocks

Klocki CARDBLOCKS rozwijają wyobraźnię, zmysł przestrzenny, zdolności konstrukcyjne, umiejętność planowania oraz koordynacji. Przede wszystkim jednak zapewniają wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych. Janek tworzy z klocków nie tylko budowle architektoniczne, wysokie wieże i mosty, ale również platformy dla samochodów czy bazy dla Super Zingsów.

Każdy projekt to nowe zadanie, nowa myśl przeniesiona ze świata wyobraźni, do rzeczywistości.

Ja osobiście, oprócz walorów edukacyjny i twórczych CARDBLOCKS, dostrzegam w klockach ogromne zalety wpływające na rozwój manualności i małej motoryki u dziecka. Manipulowanie klockami, składanie kolejnych klocków uczą dziecko prawidłowego chwytu, cierpliwości i sprawności motorycznej.

Klocki CARDBLOCKS to świetna alternatywa dla plastikowych klocków dostępnych na rynku. Nie tylko pozwalają dbać o środowisko, ale jednocześnie pokazują dzieciom, jak można przetwarzać odpady w kolejne pożyteczne rzeczy.

CARDBLOCKS - eko zabawa i nauka logicznego myślenia w jednym 1

Możliwość budowania rzeczy przestrzennych, a przede wszystkim możliwość samodzielnego zbudowania klocka, który będzie elementem budowli, to wielki plus tych klocków, który sprawia, że dziecko zajmuje się budowaniem przez długie godziny.

Niezwykła swoboda tworzenia, nauka eksperymentowania i szukania rozwiązań, a przy tym doskonała rozrywka dla całej rodziny. Otwarta i elastyczna formuła, która rozwija inwencję twórczą i pobudza kreatywność. Polski patent i krajowa produkcja z poszanowaniem natury.

Egmont Polska został wyłącznym dystrybutorem kartonowych klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS. Od 25 maja, na rynku dostępne będą cztery zestawy klocków: Zestaw podstawowy oraz trzy zestawy dodatkowe: Rotunda, Bryły platońskie i Kopuła.

Podobało się? Podziel się

CARDBLOCKS – eko zabawa i nauka logicznego myślenia w jednym

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także