Gadżety i zabawy

Doniczka z recyklingu

Doniczka z butelki po wodzie to wspaniały sposób na zabawę z dzieckiem. Robi się ją bardzo szybko i może być wspaniałą ozdobą kuchni lub salonu

doniczka z butelki

Wprowadzenie zdrowych i proekologicznych nawyków do swojego życia nie jest łatwe – początkowo pochłania więcej czasu i często może wprowadzić w zakłopotanie. Są jednak proste metody na to, by w naszym życiu zagościła świadomość ekologii i znaczenia surowców naturalnych. W ten sposób poprawimy nie tylko stan naszej planety, ale również wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie w tym trudnym czasie, kiedy większość czasu spędzamy w czterech ścianach.

Zużywamy mnóstwo jednorazowych opakowań, np. kartonów po sokach czy mleku, butelek po napojach, puszek po konserwach lub oliwie, opakowań po kawie i herbacie, kartonów po butach i innych przedmiotach. Bardzo często lądują one w koszu. Jednak nie musimy przyczyniać się do zaśmiecania naszej planety.

Zawsze chciałam mieć zielnik w kuchni. Zabierałam się za jego założenie od dłuższego czasu. Rozmawiając z Jankiem o recyklingu i ekologii, zainspirowana zajęciami przedszkolnymi, postanowiłam, że zrobimy doniczki z butelek plastikowych.

Doniczka z butelki

Butelki PET w błyskawicznym tempie zapełniają bowiem wysypiska, a czas ich biodegradacji to aż 400 lat! Tymczasem mogą one być wdzięcznym materiałem do pomysłowego wykorzystania. Zainteresowali się nimi już artyści i projektanci. Nic dziwnego – to surowiec łatwo dostępny, tani i odporny na uszkodzenia, a przy tym wizualnie podobny do szkła. Ze zużytych plastikowych butelek można zrobić niemal wszystko! My postanowiliśmy zrobić doniczkę z butelki.

Doniczka z butelki – co będzie potrzebne?

  • butelka po wodzie
  • nożyczki
  • farba (w naszym przypadku biała)
  • mazak
  • roślinki

Doniczka z butelki – jak zrobić?

Z butelki zdejmujemy etykietkę. Następnie obrysowujemy sobie kształt, który nadamy naszej doniczce. My postanowiliśmy zrobić doniczkę w kształcie kotka i królika.

Następnie odcinamy dno butelki, nadając jej wybrany kształt. Środek myjemy dokładnie.

doniczka z butelki

Wyciętą część malujemy farbami.

doniczka z butelki

Następnie ozdabiamy nasze doniczki, według pomysłu dzieci.

doniczka z butelki

Nasypujemy do środka ziemi i wsadzamy do środka wybrane roślinki. I nasze doniczki są gotowe:)

doniczka z butelki
Podobało się? Podziel się

Doniczka z recyklingu

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także