Książki

Banda Beti. Nowa kolekcja bajek

Znacie bajkę Banda Beti? Janek swego czasu był nią zafascynowany. Uwielbiał oglądać przygody rezolutnej sówki Beti i jej przyjaciół z Pliszkowego Lasu. A tytułową piosenkę, śpiewaliśmy o każdej porze dnia. Dlatego też musieliśmy sięgnąć po nowość od wydawnictwa Egmont – “Banda Beti. Nowa kolekcja bajek”

Banda Beti nowa kolekcja bajek

“Banda Beti. Nowa kolekcja bajek” to zbiór czterech opowiadań, których bohaterem jest sówka Beti i jej przyjaciele: Pietrek, Sylwia i Rysio. Przyjaciele przeżywają mnóstwo przygód, a z każdej z nich wyciągają swoistą naukę.

“Banda Beti. Nowa kolekcja bajek” – o książce

„Banda Beti. Nowa kolekcja bajek” to zbiór opowiastek Magdy Stojicic powstałych na podstawie czterech odcinków lubianej przez dzieci animacji o tym samym tytule. Przeznaczona dla maluchów książeczka zachwyca bogatymi ilustracjami nawiązującymi do stylu animacji. Napisano ją prostym językiem, zrozumiałym dla najmłodszych, a wciągające przygody uroczych zwierzątek zapewnią mnóstwo dobrej zabawy.  

Banda Beti nowa kolekcja bajek

W książce bliżej poznajemy Beti i jej bandę. Każde z opowiadań przedstawia inną historię. W “Magicznym kamieniu” przyjaciele szukają tajemniczego Kamienia Życzeń, w “Do drzemki, gotowi, start” banda bierze udział w wyścigu gogartów. Opowiadanie “Burmistrz jednego dnia” to historia nowego burmistrza, którym zostaje Beti, a w “Pocztowym zamęcie” Beti z przyjaciółmi próbują dostarczyć zagubiony przypadkiem przez miejscowego listonosza list.

Każdą bajkę czyta się szybko i przyjemnie. Prosty język bajek sprawia, że dzieci z łatwością rozumieją o czym jest bajka. Tekst na stronie rozłożony jest przejrzyście, co ułatwia czytanie. Każda strona jest opatrzona kolorowymi ilustracjami, które świetnie ilustrują temat opowiadania.

Banda Beti nowa kolekcja bajek

Przygody Bandy Beto są pełne humoru. Każda z przygód uczy czegoś innego. Może być doskonałym pretekstem do rozmowy z dziećmi na temat marzeń i ich realizacji czy trudności w wykonywaniu niektórych zawodów, np. listonosza czy burmistrza.

Każda bajka ma pozytywny wydźwięk i niesie dla dzieci naukę. Kolorowe rysunki działają na wyobraźnię dziecka i dopowiadają, to o czym czytają.

Historie zawarte w “Banda Beti. Nowa kolekcja bajek” wciągają młodego czytelnika od pierwszego akapitu. To świetna propozycja zarówno dla dzieci, które znają bajkę z telewizji, jak i tych, które do tej pory nie miały do czynienia z bohaterami z Pliszkowego Lasu.

banda beti nowa kolekcja bajek

Dla miłośników Bandy Beti, wydawnictwo Egmont ma jeszcze nie lada gratkę – Wodne kolorowanki z bohaterami z Pliszkowego Lasu. Odkrywanie jaki kolor pojawi się pod wpływem wody na kartce to świetna zabawa dla dzieci. Na kazdej karcie pojawiaja się nowi bohaterowie z bajki i ich opisy. Wystarczy pędzelek i woda, by dziecko mogło oddać się kolorowaniu, nie brudząc wszystkiego dookoła farbami.

banda beti nowa kolekcja bajek
Podobało się? Podziel się

Banda Beti. Nowa kolekcja bajek

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także