Książki

Ekspres polarny – czy ty wierzysz w świętego Mikołaja?

Ekspres polarny to niezwykła książka, którą po raz pierwszy usłyszałam od dziadka. To książka, która zarówno dzieci, jak i dorosłych przeniesie w niezwykły świat magii i pozwoli inaczej spojrzeć na święta i postać świętego Mikołaja. ” Zanurz się w tę magiczną świąteczną opowieść. Może i Ty usłyszysz dźwięk zaczarowanego dzwoneczka? “

ekspres polarny

Ekspres Polarny to ponadczasowa opowieść o dziecięcej wyobraźni i magii świąt. Napisana ponad 30 lat temu historia stała się klasykiem literatury dziecięcej, sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy. „Ekspres Polarny” zyskał miano bestsellera „New York Timesa”, otrzymał także Medal Caldecotta – prestiżową amerykańską nagrodę. W 2004 roku do kin weszła ekranizacja tej opowieści, a w główną rolę wcielił się Tom Hanks.

W wigilijny wieczór ekspres polarny zabiera dzieci w niezwykłą podróż. Jadą na Biegun Północny spotkać się z niezwykłym jegomościem – świętym Mikołajem. Główny bohater powoli przestaje wierzyć w Świętego Mikołaja, ale jak się okaże, aby uwierzyć w Mikołaja

Ekspres Polarny Chrisa Van Allsburga to książka, która powstała ponad 30 lat temu, ale wciąż jest aktualna i wciąż pozwala poczuć niezwykłą świąteczną magię.

Ekspres Polarny – nasza ocena

Chciałabym wierzyć w Mikołaja. W jego sanie, dzwonki i centrum dowodzenia, w którym rejestruje poczynania dzieciaków na całym świecie. Podobnie jak ja w Mikołaja chciałby również uwierzyć bohater Ekspresu polarnego, ośmioletni Chris. Ale w pewnym wieku w Mikołaja uznajemy za wymysł rodziców. Zaczynamy być bardziej dorośli, zajmują nas “ważniejsze” sprawy. Zapominamy co tak naprawdę się liczy w życiu. A przecież od czasu do czasu warto usłyszeć dźwięk srebrnego dzwoneczka i poczuć się jak dziecko.

Janek wciąż wierzy w Mikołaja, więc opowieść o wyprawie do starszego pana z brodą była dla niego niezwykłym przeżyciem. Choć ja przyznam szczerze, że sama z chęcią zanurzyłam się w historię wyprawy Chrisa na Biegun Północny. Razem z Jankiem czytaliśmy tą książkę z wypiekami na twarzach.

ekspres polarny

Ekspres Polarny to książka niepozornych rozmiarów, która zabiera czytelników w niezwykłą, pełną magii podróż. Książka daje nadzieję, że istnieje dobro, a takie wartości, jak przyjaźń i miłość są w życiu najważniejsze.

Historia chłopca i srebrnych dzwoneczków, które otrzymuje od Mikołaja pozwala dzieciom poczuć magię świąt, a dorosłym uświadamia, jak rzadko patrzymy na świat oczami dziecka.

ekspres polarny

Na dużą uwagę zasługują ilustracje, które doskonale oddają klimat książki i jeszcze bardziej podsycają dziecięcą wyobraźnię. Uroku lekturze dodają niewątpliwie bajeczne zimowe ilustracje. Idealnie harmonizują z tekstem i oddają treść historii. I choć tak naprawdę jej przeczytanie zajmuje kilka, góra kilkanaście minut to nie sposób nie zatrzymać się przy każdej z ilustracji by przenieść się wprost do pokazanej na niej sceny.

Ekspres polarny to książka, którą warto mieć w dziecięcej biblioteczce, Wprowadza dzieci w prawdziwą magię świąt. Wydanie doskonałe. Idealna na prezent i na wspólne czytanie… Genialna na zimowy czas.

Książka Ekspres Polarny to świetny pomysł nie tylko na wprowadzenie się w ten wyjątkowy czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Będzie też świetnym prezentem dla małych czytelników – choć i dorośli ucieszą się z tej opowieści.

Podobało się? Podziel się

Ekspres polarny – czy ty wierzysz w świętego Mikołaja?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także