Mama

Co podarować dzieciom zamiast słodyczy?

Co zamiast słodyczy na prezent? Przedstawiam listę dla babć, cioć i tych, którzy uważają, ze słodycze to jedyne co można kupić dzieciom. Utarło się, że idąc do domu, gdzie jest dziecko, powinno się dla nich coś mieć. Najczęściej wybór pada na słodycze. Nie wiem jak Wy, ale ja za tym zwyczajem nie przepadam. Ale co powiecie na zdrowe słodycze?

Co zamiast słodyczy na prezent

Długą batalię musiałam stoczyć z moimi rodzicami, tłumacząc im, że Janek nie może jeść wszystkich słodyczy świata. I wcale nie chodzi o to, że jestem wielką przeciwniczką słodyczy. Uważam, że wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednich ilościach. Na szczęście rodzice w końcu zrozumieli, że przynoszenie słodyczy mija się z celem, bo owszem pozwolę Jankowi zjeść jedną czekoladkę, ale resztę schowam do szafki.

Sama idąc do dziecka nie kupuję mu słodyczy, stawiam na jakiś drobiazg, z którego dziecko się ucieszy, a rodzice nie będą postawieni w głupiej sytuacji, że maluch coś dostał i muszą mu to zabierać. Także co zamiast słodyczy na prezent?

Co zamiast słodyczy na prezent można podarować dziecku?

  • Resoraki/małe laleczki

Nie znam dzieci, które nie lubią mały pierdółek, np. resoraka czy małej laleczki czy figurki zwierzątka. Swego czasu, poprosiłam rodzinę czy znajomych, że jeśli już koniecznie muszą coś Jankowi kupić, przychodząc do nas, niech będzie to resorak. Z każdego nowego bardzo się cieszył, a jego kolekcja stale się powiększała. To prawda, nie mamy ich gdzie trzymać, ale przynajmniej zęby i brzuszek mojego dziecka są zdrowe. W przypadku dziewczynek drobnym upominkiem mogą być laleczki lub figurki zwierzątek. W kioskach tego pełno, na pewno będziemy coś w stanie wybrać.

  • Książeczki z naklejkami/kolorowanki

Na prawdę nie znam dziecka, które nie lubi naklejek. Mój syn jak tylko zobaczy książeczkę z naklejkami, od razu cieszy się jak wariat. Może siedzieć nad nią i bawić się przez długi czas. Podobnie z kolorowankami czy książeczkami z zadaniami. Koszt ich nie jest duży, a dzieci znacznie bardziej skorzystają z takiego prezentu. Sama wybieram kolorowanki czy gazetki z naklejkami, kiedy idę do dzieci. Dziecko zajmie się przez chwilę, a mamy będą mogły chwilę porozmawiać.

  • Kredki/mazaki/plastelina/kolorowe notesiki

Tego nigdy dość. Mimo kilkunastu zestawów kredek czy mazaków, zawsze czegoś brakuje. Taki drobny prezent ucieszy niejedno dziecko i rodzica. Ba, nowymi kredkami zawsze się najlepiej rysuje, więc na pewno dziecko przygotuje dla nas piękny rysunek.

  • Bańki mydlane

Dla mnie osoba, która wymyśliła bańki mydlane powinna dostać rodzicielskiego Nobla! Ostatnio, organizując kinder party dla kolegów Janka, daliśmy im do zabawy duży zestaw baniek mydlanych. Dzieciaki były przeszczęśliwe i bawiły się bańkami bardzo długo. Nawet jeśli nie macie ogródka, bańki można puszczać na balkonie lub na placu zabaw. Dla dzieci to duża radocha.

  • Gumki do włosów

To pomysł na prezent dla dziewczynek. Ostatnio przechodząc w sklepie przez półkę z akcesoriami do włosów, aż mi się oczy zaświeciły. Mimo, że nie mam córeczki, to postanowiłam wziąć ozdobne gumki i wsuwki. Podaruję je siostrzenicy męża, która lubi takie kolorowe gadżety do włosów. Wiem też, że moją chrześnicę, gdy podrośnie będę zaopatrywać w takie akcesoria do włosów.

  • Zdrowe słodycze
co zamiast słodyczy na prezent

Pomyślicie dziwna kobita – najpierw mówi, żeby słodyczy nie przynosić, a potem pisze o zdrowych słodyczach? Tak, zdrowe słodycze, które mają dobry skład, są zrobione z naturalnych składników i zamiast cukru zawierają ksylitol, zawsze są dobrym wyborem. Zdrowy Lizak Mniam Mniam występuje aż w pięciu smakach: truskawki, cytryny, maliny, wiśni i ananasa. Zdrowy lizak charakteryzuje się odpowiednią dawką witaminy C i D, oraz pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów. Lizaki posiadają znak akceptacji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Wyniki badania wskazują iż Zdrowy Lizak Mniam Mniam może być stosowany w celu zwiększenia higieny jamy ustnej.

co zamiast słodyczy na prezent

W ofercie Mniam Mniam znajdziecie również Zdrowe Karmelki z Witaminami, które mogą być uzupełnieniem codziennej diety w 12 niezbędnych składników: witamin (A, C, D, E, B3, B5, B6, B12, kwas foliowy) i minerałów (cynk i selen).

Janek uwielbia lizaki. Miał rytuał wędrowania po przedszkolu do kiosku dziadka i jedzenia u niego lizaka. Odkąd poznaliśmy Zdrowe Lizaki Mniam Mniam stosujemy je jako zamiennik standardowych lizaków. Janek uwielbia smak malinowy, mówi że przypomina mu “pyszną chmurkę’. Nie wiem dokładnie co to jest, ale jeśli on tak twierdzi, to ja nie będę tego podważać. Znając jego wybredność, nawet w stosunku do słodyczy, to jego słowa można traktować jako najlepszą rekomendację.

co zamiast słodyczy na prezent

Janek nie przepada za landrynkami, jeśli już na jakąś ma ochotę, to woli o smaku miętowym. Jednak Zdrowe Karmelki Mniam Mniam również przypadły mu do gustu. Zwłaszcza kolor czerwony, czyli smak truskawkowy. Żółte karmelki były dla niego za kwaśne.

Pamiętajmy, że ksylitol w większych ilościach może powodować biegunki. Dlatego zaleca się podawanie do dwóch lizaków dziennie. Choć ja wychodzę z założenia, że nawet jeśli jakiś słodycz ma dobry smak, nie powinnyśmy pozwalać dzieciom rzucać się na słodycze i opychać się nimi do woli.

Więcej o zdrowych lizakach dowiecie się w ich Social Mediach:

  • Książeczka

Podarowanie książeczki z wierszykami dla dzieci lub krótkim opowiadaniem to zawsze dobry pomysł. Janek uwielbia takie prezenty. Czy to młodsze czy starsze dziecko na pewno ucieszy się z książeczki dostosowanej do jego wieku.

Czy musimy zaopatrywać dzieci w słodycze? W te niezdrowe nie musimy. Przedstawiłam kilka pomysłów, które możecie podsunąć babciom, dziadkom, ciociom, znajomym. Nie trzeba jeździć nie wiadomo gdzie, by kupić wymienione rzeczy. W każdym markecie, biedrze, lidlu, w kiosku – wszędzie możecie kupić coś, co dziecko zachwyci, rozbawi, zainteresuje, a przy okazji nie przysporzy mu bólu brzucha, mdłości, dziur w zębach i dodatkowych kilogramów.

Podobało się? Podziel się

Co podarować dzieciom zamiast słodyczy?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także