Książki

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada

Najlepsza nauka – to nauka przez zabawę! A jeśli w tej nauce towarzyszą dzieciom ich ulubieni bohaterowie bajek, to zdobywanie wiedzy jest czystą przyjemnością! Dlatego tak nam przypadły do gustu gazetki i książeczki, które otrzymaliśmy od Wydawnictwa Media Service Zawada

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada 1

Mój syn to żywe dziecko, które z trudem potrafi usiedzieć na miejscu. Z drugiej strony to bardzo ciekawski maluch, który wciąż pyta, co, jak i dlaczego. Lubię pokazywać mu otaczający nas świat. Z pomocą w nauce przyszły nam gazetki od Wydawnictwa Media Service Zawada.

W paczce otrzymaliśmy 11 gazetek i książeczek. Każda związana z inną, dobrze znaną bajką. Dziecko wraz z ulubionymi bohaterami przemierza kolejne strony gazetek, wykonując różne zadania – od wyszukiwania różnic na obrazkach, przez pisanie po śladzie, a na ulubionych przez wszystkie dzieci naklejkach kończąc. Mój syn z przejęciem chłonął każde zadanie, chcąc być przy tym jak jego ulubieni bohaterowie. Nagrodą dla dziecka były dołączone do każdej gazetki prezenty.

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada 2

W magazynie “Magic Pocket” znaleźliśmy 39-elementowy zestaw klocków LEGO Friends.

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada 3

Do gazetki “nick jr.” dołączone były aż trzy prezenty – płyta z bajkami, znanymi z tego kanału dziecięcego oraz zestaw mini-instrumentów.

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada 4

Z kolei czasopismo “Super Wings” zawierało podniebną wyrzutnię, z którą syn się nie rozstaje.

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada 5

Zagadki pomagają dziecku rozwinąć logiczne myślenie, koncentrację uwagi, ćwiczą skupienie i rękę malucha. Gazetki zawierają zarówno historyjki do czytania, kolorowanki, jak również zagadki – przemyślane, ciekawe i zróżnicowane.

Bardzo do gustu przypadła nam książeczka: “Świnka Peppa A, B,C”. Ta pozycja to świetne ćwiczenia ręki, przygotowujące do pisania. Książeczka zawiera liczne ćwiczenia pisania po śladzie. Zaczynamy od dobrze znanych szlaczków, by następnie przejść do pisania literek. Co ciekawe literki są pogrupowane, m.in. na literki, które piszemy w dół i z powrotem w górę (b, h,K), zawierające zakrętasy (a,c,d), czy zygzakowate (ź, w, z). Książeczka jest z serii “Pisz i ścieraj” – dziecko za pomocą specjalnego mazaka pisz po śladzie i w każdej chwili może zetrzeć. Dzięki temu książeczka może służyć bardzo długo.

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada 6

Na podobnej zasadzie skonstruowana jest książeczka “Pracowity tydzień ciuchciaków”, która uczy odczytywania godzin. Ciekawą pozycją jest również “Tupcio Chrupcio Przybij łapkę”. Książeczka zawiera wiele ciekawych zagadek. Synowi najbardziej do gustu przypały oczywiście naklejki, za pomocą których trzeba było utworzyć historyjkę.

Z racji tego, że syn jest fanem “Psiego patrolu”, gazetka z bohaterami z tej bajki, bardzo podobała się synowi. Przyznam szczerze, że z punktu widzenia rodzica, zawiera najwięcej zagadek, ćwiczących logistyczne myślenie i spostrzegawczość.

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada 7

“nickjr. magazyn” z kolei to zachęta do oglądania tego kanału. Wspólnie z bohaterami z “Bąbelkowa” dzieci muszą znaleźć drogę w labiryncie, z psiakami z Psiego patrolu dzieci poćwiczą m.in. pisanie po śladzie, z Rafciem Śrubką maluchy poćwiczą spostrzegawczość, a wraz z Blazem zwiększą koncentrację.

Gazetki przeznaczone są zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Każde dziecko znajdzie w nich coś dla siebie. Są kolorowe, więc na pewno przyciągną uwagę dziecka. Dodatkowo w każdej można znaleźć ciekawy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Gazetki od Wydawnictwa Media Service Zawada to idealna propozycja dla przedszkolaków. Ich wartość to nie tylko dołączona zabawka, a treść, która znajduje się na ich stronach. Pamiętajmy, że czytanie (nawet czasopism) kształtuje w dzieciach nawyk czytania. To znaczy, że wielbiciele gazetek o Psim patrolu czy Śwince Peppie w przyszłości prawdopodobnie chętniej będą sięgać po książki.

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada 8
Podobało się? Podziel się

Nauka przez zabawę z Wydawnictwem Media Service Zawada

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także