Gadżety i zabawy

Jak zachęcić niejadka do jedzenia?

Codziennie toczę bój o to, by mój syn coś zjadł i żeby nie była to kolejna miska rosołu z ziemniakami! Staram się jak mogę, wymyślam dania, które mój niejadek mógłby zjeść. I choć jest coraz lepiej, nadal mam problem z przekonaniem Janka do jedzenia owoców i warzyw. w końcu znalazłam sposób jak zachęć niejadka do jedzenia owoców i warzyw!

wyciskarka wolnoobrotowa Hurom

Przekonanie Janka do jedzenia całych owoców i warzyw to wyzwanie. Jak się uprze, to się uprze i koniec. Sama popełniałam podstawowe błędy rodziców niejadków, czyli:

 • namawianie dziecka, a to z kolei wywoływało protest, a im bardziej go namawiałam, tym opór był większy;
 • zmuszanie do jedzenia, które może doprowadzić do potraumatycznych zaburzeń karmienia, 
 • eliminowanie niechcianych produktów – przez to rodzic nie daje dziecku szansy na spróbowanie, kiedy samo będzie na to gotowe; ważna jest stała ekspozycja na nowe produkty;
 • pytanie dziecka, na co ma ochotę – Janek odpowiadał mi, że zje placki lub serek, a to powodowało, że zawężał swoje menu, wybierając zawsze to, co lubi najbardziej, 
 • skupianie uwagi na jedzeniu dziecka. Jeśli rodzice sami nie jedzą, ale głównie skupiają się na nakarmieniu dziecka, uporczywie patrzą w jego talerz, liczą każdy kęs i upominają: „Jedz”, atmosfera nie sprzyja rozbudzaniu apetytu.

W końcu spróbowałam podać mu sok ze świeżo wyciskanych warzyw i owoców. Na początek poszło jabłko, potem pomarańcza, a z czasem zaczęłam łączyć składniki! I poskutkowało! Janek zaczął wypijać szklankę soku dziennie. Postanowiłam sprawić nam wyciskarkę, która ułatwiłam nam przygotowywanie świeżych soków.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom

Wyciskarka Hurom H100 to wyciskarka, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników . Urządzenie posiada, podwójny otwór wsadowy oraz pochylone o 7 stopni dno misy, co pozwala na całkowite jej opróżnienie aż do ostatniej kropli soku. Wolnoobrotowa wyciskarka Hurom H100 pozwala produkować nie tylko soki z owoców i warzyw, ale dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologi 3 filtrów oraz przystawki do lodów można przygotować w nich produkty premium takie jak: mleko z orzechów, lody czy sorbety. Dziubek, z którego wylatuje sok jest nachylone o 3 stopnie, co powoduje, że sok się nie osadza na ściankach, a powoli spływa. To rewelacyjne rozwiązania, zwłaszcza podczas przygotowywania musów.

Wyciskanie wolnoobrotowe na zimno to bliski ideałowi sposób na wydobycie z owoców tego, co w nich najcenniejsze. Ze świeżych owoców zostaje tylko pulpa, pozbawiona większych wartości odżywczych.

Każda część wyciskarki ma swoją rolę do spełnienia. Nie ma tu przypadków ani stylu dla samego stylu. Jest za to azjatyckie dążenie do nieskazitelności projektu i wykonania.

To konstrukcja, która jest rozwijana niemal codziennie od 1974 r. Oferuje dokładność, która budzi podziw, i jest łatwo zauważalna, gdy tylko zacznie używać się urządzenia.null

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom – działanie

Wyciskarka jest łatwa w obsłudze. Nawet ja, która z technicznymi rzeczami mam wiele problemów, złożyłam ją bez problemu, co widać na poniższym filmiku:

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom – plusy

Urządzenie urzeka wyglądem. Wyciskarkę czyści się bardzo szybko.  W zasadzie pod bieżącą wodą jesteśmy w stanie wyczyścić wyciskarkę, ponieważ elementy nie mają ostrych krawędzi, pozostałości włókien i cząstki składników są spłukiwane w kilka sekund. Wyciskarka Hurom H100, w przeciwieństwie do innych wyciskarek, posiada innowacyjne filtry, a metalowe sita. Dzięki temu mycie trwa kilkanaście sekund, a nie minut.

Kolejnym plusem jest wbudowaną blokadę kapania, która sprawia, że przygotowanie soku nie brudzi całej kuchni.  Wystarczy nacisnąć spód wylotu soku, aby bez moczenia dłoni przerwać wypływ soku. 

wyciskarka hurom

Wyciskarka wolnoobrotowa świetnie radzi sobie z wyciskaniem soku zarówno z produktów miękkich (pomarańcze, winogrona, kiwi), jak i twardych (marchewka, buraki). Wyciśnie również sok z liści szpinaku, jarmużu czy bazylii.

Jak zachęcić niejadka do jedzenia? 1

Prosta obsługa urządzenia sprawia, że przygotowanie soku to doskonała zabawa dla całej rodziny. Sok/mus przygotowujemy w kilka minut, zapewniając każdego dnia prawdziwą dawkę witamin i składników mineralnych. 

Wyciskarka daje nam możliwość regulowania gęstości soków. Mamy do wyboru dwa sitka, dzięki temu możemy decydować czy chcemy mieć sok klarowny czy gęsty. W przypadku dziecka to bardzo dobre rozwiązanie. Także jest to rewelacyjna opcja dla tych osób, które tak jak ja lubią zarówno soki jak i koktajle, do których też często jako bazę używa się różnych soków lub mlek roślinnych. Dzięki temu nie musimy najpierw wyciskać soku (lub używać sklepowego), a potem miksować koktajlu w blenderze – wszystko możemy zrobić za jednym podejściem używając jednego sprzętu.

wyciskarka Hurom

Wyciskarka radzi sobie nawet z mało soczystymi jabłkami, z których zazwyczaj mielibyśmy raczej mus niż sok.  Urządzenie jest bardzo ciche. Posiada możliwość cofania, dzięki czemu po skończeniu przygotowywania soku możemy jeszcze docisnąć znajdujące się w urządzeniu składniki i wycisnąć z nich napój. Pozwala to także na tyle oczyścić urządzenie, że możemy przygotować dwa różne soki, nie myjąc urządzenia. Wytłoczyny są bardzo suche i jest ich niewiele. Z wytłoczyn zwykle przygotowywałam surówkę – wystarczyło do marchewki i buraka dodać odrobinę jogurtu lub majonezu, soli i pieprzu do smaku i surówka do obiadu gotowa. Z wytłoczyn z marchewki przygotowywałam placek marchewkowy.

wyciskarka wolnoobrotowa Hurom

Przepisy na nasz ulubiony sok:

 • marchewka
 • jabłko
 • pomarańcza
 • banan

Sok zamiast kawy

 • seler naciowy
 • ogórek zielony
 • kiwi
 • jarmuż
 • ewentualnie banan dla osłodzenia smaku

Zadbaj o wątrobę

 • buraki
 • marchewka
 • jabłko

Wyciskarka sprawdza się znakomicie, jest wykonana z bardzo dużą dbałością o jakość materiałów i montażu.
Urządzenie pozwala na przygotowanie soku klarownego lub gęstego. Nawet przy gęstym soku jest on delikatny i pyszny. Mało pulpy przedostaje się do soku.

wyciskarka Hurom

Plusy:

 • bardzo dobra wydajność pracy
 • cicha praca
 • niepowtarzalny design pasujący do każdej kuchni
 • łatwe czyszczenie
 • prosta w obsłudze
Podobało się? Podziel się

Jak zachęcić niejadka do jedzenia?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także