Książki

Jak zaoszczędzić kupując książki?

Kiedy przejrzałam swoje wydatki, złapałam się za głowę. Co najmniej 30% mojej pensji przeznaczałam na zakup książek! Mąż oczywiście nic nie mówił, ale kiedy podzieliłam się z nim swoim spostrzeżeniem, stwierdził, że powinnam znaleźć sobie tańsze hobby. A więc znalazłam sposób na oszczędzanie – księgarnia internetowa

Księgarnia internetowa

Jak dobrze wiecie jestem książkoholikiem. Zdecydowanie jestem powyżej średniej krajowej, jeśli chodzi o czytanie. Kupuje dużo książek, choć nie zawsze są to bestsellery czy świeżutkie nowości. Uwielbiam chodzić do księgarni i dotykać oraz wąchać kolejne egzemplarze. Mimo to ostatnio przerzuciłam się na zupełnie inny sposób kupowania książek. Postawiłam na księgarnie internetowe. Dzięki nim nie tylko otrzymuje powiadomienia o nowościach, ale również promocjach. Pozwala mi to na zakup książek w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu oszczędzam. Ja mam nowe książki, a małżonek nie truje mi nad głową, że za dużo wydaje na moją pasję 🙂

4 powodów, dla których warto kupować książki w księgarni internetowej?


Księgarnia internetowa pozwala na oszczędność czasu

Nie oszukujmy się. Odkąd zostałam mamą, nie mam wiele czasu na chodzenie po sklepach. Najczęściej wpadam do sklepu, biorę to, co potrzebuje i wychodzę. Kiedyś uwielbiałam chodzić po księgarniach, brać każdą książkę do ręki i oglądać ją ze wszystkich stron. Niestety teraz nie mam na to czasu. Księgarnia internetowa pozwala mi na przeglądanie tytułów nawet późnym wieczorem. Mogę spokojnie, w zaciszu domowym sprawdzić zasoby księgarni. Mam też nieograniczony czas na podjęcie decyzji.

W oszczędzaniu czasu pomaga również fakt, że wybrane przez nas książki zostaną dostarczone za pośrednictwem poczty lub kuriera, nie musimy zatem nawet wychodzić z domu. Bardzo popularną opcją są również tzw. paczkomaty, czyli automaty pocztowe, podobne do skrytek na lotniskach – możemy z nich odebrać nasze zakupy w dowolnie wybranym momencie.

Szeroka oferta tytułów

Oferta księgarni internetowych zwykle jest bardzo szeroka. Oprócz nowości, bestsellerów możemy również kupić książki, które ukazały się kilka lat temu. Poza książkami papierowymi wiele e-księgarni proponuje swoim klientom te same tytuły w formie audiobooków lub e-booków, które można ściągnąć po dokonaniu opłaty. Wyszukiwanie tytułów również jest łatwe – dzięki wyszukiwarce, które pozwoli nam uniknąć wertowania całej oferty w poszukiwaniu jednej książki. Wystarczy kliknąć w lupkę i wpisać tytuł książki bądź nazwisko autora. Przyznaję, że ta forma szukania książek to dla mnie duży plus. Zwłaszcza, kiedy nie zawsze znam dokładny tytuł książki. Bardzo często miałam problem z odnalezieniem wybranego tytułu wśród księgarnianych półek.

Kupując w księgarni internetowej zaoszczędzisz pieniądze

To najważniejszy powód, dla którego przerzuciłam się na księgarnie internetowe. Nie oszukujmy się – książki są drogie i często ceny odstraszają od zakupu. Korzystając z oferty e-księgarni bardzo często możemy liczyć na przeceny lub innego rodzaju promocje. Przykładem takiej taniej księgarni internetowej jest niePrzeczytane.pl, która oferuje czytelnikom bogatą ofertę wydawniczą zarówno książkowych nowości, jak i pozycji trudno dostępnych. W najniższych cenach proponują nie tylko bestsellery, lecz także tytuły, które pojawiają się na stronie w przedsprzedaży.

Dzięki różnym promocjom dostępnym na stronach księgarni internetowych możemy liczyć na zwrot kosztów przesyłki, zwłaszcza jeśli kupujemy kilka pozycji naraz.

Księgarnia internetowa pozwoli ci dokonać odpowiedniego zakupu

Zanim sięgnę po książkę (zwłaszcza szumnie zapowiadane nowości) lubię poznać opinię innych. Bardzo często właśnie takimi opiniami sugeruję się czy sięgnąć po daną książkę czy lepiej jej zakup odłożyć na później. W e-księgarniach dostępna jest opcja recenzji i opinii, którą mogą podzielić się klienci. Recenzje i opinie mogą w znacznym stopniu ułatwić wybranie ciekawej lektury spośród kilku tytułów, jak i zachęcić do zakupienia dodatkowej książki. Co więcej, zapoznanie się z opiniami o danej publikacji nie zajmuje wiele czasu, gdyż każda z nich umieszczana jest przy tytule, którego ona dotyczy. Krótkie recenzje, pisane przez czytelników pozwolą na uniknięcie nietrafionego zakupu. Wszystko mam w jednym miejscu, dzięki czemu nie tracę czasu na szukanie opinii po innych stronach internetowych.

A Wy gdzie najchętniej kupujecie książki?

Podobało się? Podziel się

Jak zaoszczędzić kupując książki?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także