Uncategorized

Share Week 2018, czyli moje blogowe inspiracje

Zanim jeszcze zaczęłam prowadzić swoje miejsce w sieci, odwiedzałam wiele blogów, przede wszystkich tych książkowych, później również parentingowych, które w pewnej mierze wpłynęły na moją decyzję o założeniu swojego bloga. Dlatego kiedy usłyszałam o akcji Share Week 2018, organizowanej po raz kolejny przez Andrzeja Tucholskiego (który notabene od dawna mnie inspiruje) postanowiłam wziąć w niej udział. O co w niej chodzi?

SHARE WEEK

Share Week 2018 to nic innego, jak polecanie blogów przez blogerów. Bo któż nie jest bardziej krytycznym czytelnikiem, niż inny bloger? 🙂 Każdy z nas ma swoich blogowych ulubieńców, których lubi czytać i którzy stanowią dla niego nie tylko inspirację, ale również i motywację. O co chodzi w tej akcji przeczytacie TUTAJ

To będzie mój pierwszy Share Week i bardzo się cieszę, że mogę wziąć w nim udział. Chciałabym przedstawić Wam trzy blogi (niestety tylko trzy można polecić w tej akcji), które lubię czytać. A każdą z autorek cenię za coś innego. Chcecie przekonać się za co?

SHARE WEEK 2018 – moje nominacje

Ania z bloga MumMe

Share Week 2018, czyli moje blogowe inspiracje 7

Na tego bloga trafiłam po tym, jak koleżanka podesłała mi jej grafikę z facebooka i zakochałam się w nim. To była miłość od pierwszego wejrzenia! Ania potrafi niesamowicie pisać o macierzyństwie, rodzinie, a przede wszystkim o sprawach kobiecych. Jest mamą trzech synów i jak zawsze podkreśla jest przede wszystkim KOBIETĄ. W każdym swoim poście podkreśla, że mama to również kobieta i nie powinna o tym zapomnieć, bo choć macierzyństwo to najpiękniejsza przygoda w życiu, to jednak jest to jedna z ról, którą może pełnić kobieta. Uwielbiam Anię za chwytające za serce, prawdziwe emocje wylewające się z każdego jej słowa. A do tego za znakomite poczucie humoru! Nie raz post Ani kończy się zaskakującą, rozkładającą na łopatki puentą 🙂 Na jej profilu na facebooku znajdziecie świetnie opisane życiowe sytuacje, które każda mama przeżywa codziennie. Ale każda z tych sytuacji jest okraszona dużą dawką optymizmu!

Iwona z bloga Zorganizuj Sobie Życie

Share Week 2018, czyli moje blogowe inspiracje 8

Podobnie, jak w przypadku bloga MumMe, na blog Iwony trafiłam przypadkiem, zapisując się do jednej z grup dla blogerów na facebooku i od tej pory przepadłam! Lubię ten blog za wiele cennych porad o tym, jak poukładać sobie życie, jak zaplanować, by wszystko się udało. Każdy tekst to duża dawka motywacji, dają kopa do działania i wprowadzenia zmian w swoje życie. Iwona dużo pisze o stawianiu sobie celów, by małymi kroczkami je osiągnąć. Na blogu znajdziecie teksty motywujące, a także teksty związane z rodzicielstwem, alergią czy zdrowiem. Lubię styl pisania Iwony – pisze tak, jak by wirtualnie stawiała Cię do pionu, a ty odkrywasz, że wprowadzanie zmian wcale nie jest takie trudne! Przyznaję, że wiele jej pomysłów pomogło mi w lepszej organizacji czasu. Dodatkowo na Facebooku znajdziecie wiele motywujących postów. Przyznaję, jej ostatnie wyznanie -5kg, zmobilizowało mnie do zmiany nawyków!

Z trzecim poleceniem mam duży problem, bo czytam dużo wartościowych blogów i trudno mi wybrać ten najlepszy. Ponieważ takie są zasady Share Week muszę wybrać ten jeden. Dlatego też, jako trzeci nominuję:

Magda z bloga MagdaM

Share Week 2018, czyli moje blogowe inspiracje 9

Blog prowadzony przez przesympatyczną kobietę, o cudownym uśmiechu, mamę dwóch córek. Magda prowadzi bloga parentingowego, ale porusza na nim również inne tematy. Jak sama o sobie pisze: “Jestem typową kobietą, taką jak Ty (kieruję ten fragment wypowiedzi do damskiej rzeszy moich czytelników) – czasem niezdecydowaną, czasem stanowczą, złośliwą i uprzejmą, szczęśliwą i pogrążoną w smutku, ale zawsze prawdziwą, chociaż tych najgłębszych zakamarków mojej osobowości tu nie pokazuję, bo są zarezerwowane tylko dla najbliższych.” I przyznaję, że właśnie tą typowo kobiecą zmienność znajdziecie w jej tekstach. Magda jest w nich bardzo autentyczna i za to ją najbardziej cenię. Nie mówi, że macierzyństwo jest zawsze różowe, ale pokazuje też jego cienie. Przyznaję, że kiedy czytam jej teksty, odnajduję w nich odrobinę siebie i mojego poglądu na świat i wychowanie czy sprawy rodzinne. Na zdjęciach zobaczycie cudowną rodzinę, niczym z katalogów, ale zagłębiając się w jej teksty dostrzeżecie wszystkie kolory rodzicielstwa, które nie zawsze jest łatwe. Facebook Magdy, to również pełne inspiracji i pozytywnego przesłania miejsce, które uwielbiam i często na nim goszczę.

Znacie te blogi? Lubicie, czytacie, a może macie własne godne polecenia miejsca w sieci?

Podobało się? Podziel się

Share Week 2018, czyli moje blogowe inspiracje

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
49
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także