Książki

Co się stanie Gdy pada deszcz?

Seria “Poczytaj ze mną” wydawnictwa Egmont to seria wprowadzająca młodego czytelnika w świat różnych gatunków literackich. Dzięki ciekawym i krótkim historiom dzieci poznają nowe gatunki literackie od baśni, przez przygodę, reportaż, przypowieść na eposie czy fantasy kończąc. Nie byłabym sobą, gdyby nie sprawdziła na naszej skórze czym jest ta seria

Co się stanie Gdy pada deszcz? 1

Bardzo lubię sięgać po literaturę fantasy, przenoszącą czytelnika do innych, magicznych światów. Dlatego też sięgnęłam po książki Zofii Staneckiej, zatytułowane “Gdy pada deszcz“. Jest to seria trzech książeczek, o następujących tytułach: “Przejście“, “W jaskini goblinów” oraz “Wizyta goblinów“.

Książeczki opowiadają historię Gai i jej brat Feliksa, którzy trafiają do magicznego świata elfów i goblinów. W pierwszej części Gaja odkrywa, że jej starsza sąsiadka, jest elfią królową i wraz z nią trafia do magicznej krainy, w której oprócz elfów znajdują się złośliwe i złe gobliny. To niezwykłe miejsce, do którego można się dostać tylko, gdy pada deszcz. Przejście otwiera magiczny kamień, który posiada elfia królowa. W drugiej części starszy brat Gai – Feliks zostaje uwięziony przez gobliny. Gaja, elfia królowa oraz pies Niall muszą uwolnić chłopca z ich rąk. W trzeciej części natomiast gobliny pojawiają się w londyńskim parku i wywołują wielkie zamieszanie.

Książeczki posiadają niewiele tekstu. Tekst wkomponowano w tło, a całości dopełniają piękne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej. Rysunki są piękne i idealnie pasują do poszczególnych części historii. Pozwalają sobie wyobrazić świat goblinów i elfów.

Co się stanie Gdy pada deszcz? 2

“Gdy pada deszcz to interesująca pozycja dla najmłodszych czytelników. Jest krótka, ale wiele się w niej dzieje, można przeczytać ją szybko i dobrze się bawić. Poza tym jest ładnie wydana. Wielki plus za objaśnienie gatunku. Książki zawierają trochę tajemnicy, trochę magii, dzięki czemu wyobraźnia młodego czytelnika szaleje. “Gdy pada deszcz” tworzy niepowtarzalny klimat. Zofia Stanecka starała się pokazać, że nawet w trakcie deszczu nie trzeba się nudzić, bo zawsze może wydarzyć się coś ciekawego. Czasem wystarczy tylko wyjrzeć przez okno, by zobaczyć coś nadzwyczajnego, coś, co zainspiruje nas do jakiegoś działania. Dodatkowo Zofia Stanecka porusza ważny temat walki dobra ze złem, a także tolerancji. Książki pokazują, że wszystko jest możliwe, warto wierzyć we własne umiejętności.

Co się stanie Gdy pada deszcz? 3

Książeczki wydane są w dużym, miękkim formacie. Litery są na tyle duże, że dzieci rozpoczynające przygodę z czytaniem doskonale sobie poradzą. Przygoda z goblinami i elfami bardzo przypadła nam do gustu. Jaś nawet zaczął odgrywać scenki z kolejnych opowieści. Bardzo spodobał mu się pojawiający się w trzeciej części Korzonek oraz postać Feliksa, którego uwięzieniem był naprawdę przejęty.

To nasza pierwsza przygoda z serią “Poczytaj ze mną,” ale na pewno nie ostatnia.

Cykl „Poczytaj ze mną” Literackiego Egmontu wspiera dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtuje nawyk wspólnego czytania i przeżywania.

W ramach cyklu są opowieści przygodowe, fantastyczne, humorystyczne – każdy znajdzie coś dla siebie. Tworzą je najlepsi współcześni autorzy, lubiani i chętnie czytani przez dzieci. O szatę graficzną zadbali znakomici ilustratorzy.

Podobało się? Podziel się

Co się stanie Gdy pada deszcz?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
30
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także