Mama

Chroń swoją prywatność na Facebooku

Nasza prywatność wystawiona jest na widok publiczny. Mamy coraz mniej zahamowań dotyczących treści, które publikujemy w internecie. Jesteśmy ciekawi, życia innych. Dlatego podglądamy ich życie na facebooku. Co zrobić, aby profil na FB był widoczny tylko dla znajomych?

ustawienia prywatnosci na facebooku

Sama umieszczam zdjęcia Jasia w internecie. Doskonale zdaję sobie sprawę, że po drugiej stronie mogą siedzieć zwyrodnialcy, chcący wykorzystać te zdjęcia do niecnych celów. Publikując zdjęcia syna, staram się by były to zdjęcia, na których nie jest roznegliżowany czy nie znajduje się w kompromitujących dla niego sytuacjach. Z drugiej strony idąc z nim na basen czy na plażę, również nie wiem kogo spotkam, czy ktoś nie zrobi mu zdjęcia z ukrycia. Dlatego nie dajmy się zwariować. Publikować można wszystko, byle z głową.

Jeśli nie chcecie, aby treści publikowane na waszych profilach były widoczne tylko dla osób, które są waszymi znajomymi, musicie poszperać w ustawieniach prywatności.

Jak zmienić ustawienia prywatności na Facebooku?

Na niebieskiej belce, na górze, po prawej stronie klikamy na trójkąt skierowany wierzchołkiem do dołu i wybieramy zakładkę USTAWIENIA.

ustawienia prywatności na facebooku

Po wskazaniu po lewej stronie odnośnika „Prywatność” ukażą nam się wprowadzone przez twórców aplikacji opcje do modyfikacji domyślnych ustawień prywatności.

Ustawienie prywatności na facebooku

Klikając przycisk “Edytuj” dokonujemy zmian. Wybieramy widoczność publikowanych treści, najlepiej “ZNAJOMI”. „Kto zobaczy Twoje przyszłe posty?” domyślnie ustawiona jest etykieta
„Znajomi”. Ustawienie to sprawdzać się będzie w większości przypadków –
zamieszczane przez nas treści widziane będę tylko przez osoby, które
należą do grupy naszych znajomych.   Warto również dokonać zmiany w zakładce „Kto może mnie wyszukać?”. Zmieńmy domyślne ustawienia tak, aby wyszukanie naszego profilu za pomocą udostępnionego adresu e-mail i numeru telefonu możliwe było tylko dla znajomych, ewentualnie znajomych naszych znajomych.

ustawienia prywatności na facebooku

Po wybraniu ustawień dla wszystkich opcji, warto również kliknąć zakładkę “Ogranicz widoczność starych postów”, dzięki czemu to, co publikowaliśmy przed ustawieniami prywatności będzie niewidoczne dla osób, które nie są Twoimi znajomymi.

ustawienia prywatnosci na facebooku

Na sam koniec wejdź na swój profil i kliknij w trzy kropki przy “Dzienniku aktywności” i wybierz opcję “wyświetl jako”. Wówczas zobaczysz czy wszystkie zmiany zostały wprowadzone prawidłowo. Zobaczysz widok Twojej osi czasu z perspektywy ogółu innych osób lub konkretnego znajomego.

ustawienia prywatności na facebooku

Ustawienia dotyczące prywatności w Facebooku to nic skomplikowanego. Pamiętajmy, że nie na wszystko możemy mieć wpływ. Częste modyfikacje serwisu, wpływające czasami na zmianę domyślnych ustawień, gromadzenie naszych danych na serwerach firmy itp. to sprawy, z którymi, przynajmniej do pewnego stopnia, musimy się pogodzić.

Podobało się? Podziel się

Chroń swoją prywatność na Facebooku

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
16
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także