Książki

Zwariowane przygody Hani Humorek od HarperKids

Hania Humorek z przytupem wkroczyła na półkę z książkami Janka. Przygody tej rezolutnej dziewczynki podbiły jego serce, ale i moje. Hania bawi i uczy, a także pokazuje, że dziewczynki wcale nie muszą być księżniczkami, a jak trzeba potrafią wziąć sprawy we własne ręce

hania humorek

Hania ma swoje humorki. To dziewczynka, która złości się, by po chwili się śmiać. Przeżywa całą gamę emocji, tak charakterystycznych dla dzieci. Z jednymi radzi sobie lepiej, z innymi trochę gorzej, ale zawsze znajduje wyjście z sytuacji. Hania mieszka z rodzicami i bratem – Smrodkiem.

Hania Humorek często ma kiepski humorek. Jednakże to nie jedna z wad, które posiada. Ta mała dziewczynka potrafi też kłamać, niepotrzebnie się wściekać, mocno zazdrościć, a nawet okrutnie żartować sobie z swojego młodszego braciszka, Smrodka. Jednakże ta mała złośnica posiada wiele fantastycznych koncepcji, które realizować pomaga jej wielka wyobraźnia. Jej największym marzeniem jest zostanie lekarzem.

Hania Humorek Zostaje gwiazdą

hania humorek

Hania ma humorek w sam raz na sławę!

Dobre humorki, złe humorki, humorki, których powodem jest Julka Wróbel – Hania ma humorek na każdą okazję! Tym razem Hania Humorek zazdrości Julce Wróbel zdjęcia na pierwszej stronie gazety. Próbuje więc na różne sposoby także zdobyć sławę. Ale wszystkie jej wysiłki kończą się tym, że staje się jeszcze bardziej „niesławna”.

hania humorek

Hania Humorek zostaje gwiazdą uczy dzieci, że nie każde musi być najlepsze. Każde dziecko jest inne i musi znaleźć swoje “powołanie”. Julka Wróbel jest świetna w literowaniu, a Hania Humorek zna się na przyrodzie. Książka pokazuje, że można być sławnym pomagając innym, tak jak Hania, która pomogła anonimowo i dzięki temu artykuł o niej znalazł się w gazecie.

Hania Humorek ratuje świat

hania humorek

Na lekcji o środowisku Hania z przerażeniem dowiaduje się o niszczeniu lasów równikowych i o zagrożonych gatunkach zwierząt, które żyją również na jej podwórku – nie wspominając już o okropnych zwyczajach własnej rodziny, która nie zbiera surowców wtórnych. Hania Humorek nie zasypia gruszek w popiele, tylko bierze się do dzieła!

hania humorek

Hania Humorek ratuje świat zdecydowanie najbardziej nam się podobała. Przygody Hani w prosty sposób pokazały jak dzieci mogą dbać o planetę. Wcale nie muszą robić wielkich rzeczy, wystarczy, że wykażą się małą inicjatywą, a świat od razu może stać się lepszy. Czy zwykłe zbieranie butelek, może mieć coś wspólnego z lasami równikowymi? Przekonacie się czytając trzecią część przygód o Hani.

Hania Humorek – nasza opinia

Podoba mi się też to że nie ma w książkach o Hani Humorek chodzącego ideału. Każde z dzieci ma swoje za uszami. Jakby była jakaś postać, której wszystko się udawało to wtedy dzieci nauczyłyby się, że trzeba być najlepszym we wszystkim. A tak, autorka pokazuje, że nie zawsze trzeba być najlepszym we wszystkim, bo każdy z nas jest inny.

hania humorek

Czarno-białe grafiki dopełniają tekst, a dokładniej pokazują w formie graficznej ciekawsze jego momenty. Czcionka jest na tyle duża, że sześciolatek doskonale radził sobie z samodzielnym czytaniem. Duże interlinie i marginesy pomagają w tym zadaniu. Książeczka jest małych rozmiarów, a rozdziały są idealnej długości, by nie znudzić a zainteresować dziecko. Książeczki wielokrotnie wywoływały śmiech, zdziwienie, oburzenie i rodziły wiele pytań – czyli moim zdaniem spełniły swoją funkcję – nauka czytania oraz dobra zabawa z ciekawą i radosną fabułą.

Oj ma ta Hania Humorek humorki, że hej! Zabawna książka, sporo ilustracji i dość duży druk sprawiają, że dzieciom łatwo się czyta. Książkę tę polecam każdej osobie, która chce zachęcić swoje pociechy do czytania. Dzięki Hani Humorek dzieci pokochają książki.

Książki o przygodach Hani Humorek ukazały się nakładem wydawnictwa HarperKids.

Podobało się? Podziel się

Zwariowane przygody Hani Humorek od HarperKids

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także