Książki

Miś Fantazy – wspaniała książka o sile przyjaźni i wyobraźni

Miś Fantazy to sympatyczny niebieski miś w zielonych spodenkach, który od pierwszych słów chwyta za dziecięce i dorosłe serca. Ten sympatyczny Miś wprowadza dziecko do Krainy Wiecznego Słońca, gdzie przeżywa swoje przygody. A dodatkowo uczy dzieci jak ważna jest miłość i przyjaźń

Miś fantazy

Miś Fantazy – o czym jest ta książka?

W Krainie Wiecznego Słońca jest miejsce dla wszystkich. Dla Czarodzieja zajętego magicznymi sztuczkami, dla Żaby pogrążonej w praktycznych zabiegach. Dla Żuczka Wesołka wypełniającego czas błaznowaniem. Dwie Dziewczynki Zagadka i Julka dopełniają ten obraz, a Potwór zwany Księciem Ciemności przydaje wszystkiemu grozy i napięcia, niezbędnych w każdej opowieści. Wszystkie postaci tworzą krąg wokół tej najważniejszej – Misia Fantazego, błękitnego dziecka szczęścia.

Bohaterowie ci zanurzeni są w cudownej przestrzeni Wyspy, gdzie trawy kołyszą do snu, a podlegająca naturalnym przemianom przyroda snuje swoją odwieczną opowieść narodzin i śmierci. Lecz wystarczy wsłuchać się uważniej w dźwięk instrumentów, a tuż obok kłębią się nieznane światy, opuszczone zamki, egzotyczne krainy. Wystarczy chwila, a wszyscy przenoszą się w nowe, oniryczne przestrzenie, aby zdobywać nowe doświadczenia, lecz żeby zawsze powrócić do domu.

Miś Fantazy doczekał się również 13-odcinkowej serii filmów animowanych i gościł w blisko sześćdziesięciu telewizjach świata. Nagrodzony został na festiwalach filmowych na całym świecie.

Książka Ewy Karwan-Jastrzębskiej zawiera wszystkie znane do tej pory opowiadania i kilkanaście nowych, a do tego ponad 30 nowych ilustracji. To kompletne wydanie baśni o niebieskim Misiu.

Miś Fantazy – nasza opinia

miś fantazy

Intuicja, ufność i otwartość to najważniejsze cechy Misia Fantazego. Wokół niego skupiają się wszystkie postaci zamieszkujące Krainę Wiecznego Słońca, bo Miś Fantazy jest błękitnym dzieckiem szczęścia. Zawsze gotowy do wyruszenia w drogę, zawsze chętny do niesienia pomocy, zawsze ciekawy nowych miejsc i doświadczeń. Fantazy otwarty jest na ciągłą zmianę. Jego pragnienie nowych przygód idzie w parze z całkowitą naiwnością, która niejednokrotnie sprawia, że Miś Fantazy balansuje na granicy strasznych niebezpieczeństw, sam nawet o tym nie wiedząc. I właśnie to ratuje go przed klęską.

miś fantazy

Książka Ewy Karwan-Jastrzębskiej została przepięknie wydana. Piękny kredowy papier, gruba oprawa sprawiają, że książka na pewno szybko nie zostanie popsuta przez młodego czytelnika i zostanie z nim na długo. Całość dopełniają prześliczne ilustracje Joanny Sedlaczek, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

Poszczególne rozdziały nie są długie, dzięki czemu książkę można czytać zarówno przed snem, jak i w trakcie dnia. Duże litery ułatwiają czytanie zarówno rodzicom, jak i małym miłośnikom czytania.

W Misiu Fantazym znajdziemy magię, przyjaźń, niesamowite przygody. Jednym słowem wszystko czego można chcieć od literatury dziecięcej. Historie opisane są w taki sposób, że łatwo przenieść się w świat wyobraźni.

Osobiście uważam, że każdy czasem powinien odwiedzić Krainę Wiecznego Słońca. Janek z miejsca polubił Misia Fantazego i całą ekipę, która mu towarzyszyła. Dopominał się o czytanie książki przed snem. Do niektórych przygód Misia wracaliśmy po kilka razy, a wciąż nam było mało tej niezwykłej magii, która znajdowała się w Krainie Wiecznego Słońca.

miś fantazy

Miś Fantazy to prawdziwa baśń. Taka, jakiej dawno nie czytałam. Ma wszystko, co baśń mieć powinna niezwykłą scenerię, wyraziste postaci i przesłanie podane zgodnie z regułami gatunku, a nie kawa na ławę, jak to we współczesnych dziecięcych książkach bywa.

Miś Fantazy to bardzo przyjemna książka mówiąca o prawdziwej przyjaźni, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce. Historia uczy przebaczania. Ilustracje doskonale uzupełniają tekst i wprowadzają nas raz w mroczne jaskinie, by za chwilę przenieść nas na słoneczną plażę.

Miś Fantazy jest niebieskim niedźwiadkiem, który pokazuje dzieciom, czym są dobro i prawda. Jeśli trzeba, poświęca się, by przywrócić ład w Krainie Wiecznego Słońca. Czasem wykazuje się naiwnością, ale to też pozwala mu na wybrnięcie z największych nawet tarapatów. Ewa Karwan-Jastrzębska stworzyła bohatera, który od wielu już lat bawi małych czytelników i uczy ich najistotniejszych wartości.

Miś Fantazy to baśń o potędze miłości, która przybierając oblicza dobra, przyjaźni, wierności czy szczęścia dąży do opromienienia świata i uczynienia innych lepszymi.

Książka miała premierę 2 września 2020 i ukazała się nakładem wydawnictwa Grupa Cogito.

Podobało się? Podziel się

Miś Fantazy – wspaniała książka o sile przyjaźni i wyobraźni

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także