Gadżety i zabawy

Interaktywny globus IQ Globe od Dante

Globus interaktywny IQ Globe to wspaniała zabawa dla dzieci, tych mniejszych i tych większych. Pozwala poznać państwa i miasta ich historie i ustrój polityczny, a także florę i faunę danych terenów

globus interaktywny IQ Globe

Globus dla dzieci może być inspiracją do wymyślania zabaw z geograficznym motywem przewodnim. Oto kilka propozycji:

  • Zabawa w „ciepło zimno”. Rodzic lub opiekun prosi dzieci o wskazanie na globusie krajów lub kontynentów, gdzie panuje zimny, ciepły lub umiarkowany klimat. Taka aktywność da dzieciom dodatkową wiedzę, która szybko zostanie przyswojona.
  • Popularna zabawa w „gdzie na wakacje” polega na losowym wskazaniu palcem miejsca na kręcącym się globusie. Ta gra posiada wiele wariantów, na przykład: „gdzie będę mieszkać” i zawsze wywołuje u dzieci dużo emocji.
  • Zagadki „pokaż gdzie….”. Rodzic lub opiekun zadaje pytanie, którego odpowiedzią jest miejsce na globusie. Na przykład „gdzie znajduje się najwyższy szczyt świata?”. Wygrywa dziecko, które najszybciej wskaże prawidłowe miejsce. To zabawa dla większych dzieci, które znają już podstawy geografii.

Globus dla dzieci to prosta zabawka, która może okazać się niezastąpiona podczas rodzinnych aktywności. Zabawa z globusem to także doskonały sposób na zaszczepienie u dziecka pasji podróżniczej. Mali miłośnicy zdobywania wiedzy na pewno ucieszą się z interaktywnego globusa Alaysky od firmy Dante.

Globus interaktywny IQ Globe- co to jest?

Globus interaktywny IQ Globe posiada dwie mapy nałożone na siebie – geograficzną i polityczną. Tym co go wyróżnia jest użycie nowoczesnych technologii – przy wyłączonym świetle na globusie widać mapę geograficzną. Po włączeniu światła LED pojawiają się informacje z mapy politycznej. Mapa geograficzna jest w 3D, dlatego dziecko może również uczyć się przez dotyk, obserwując i czytając to, co jest napisane na mapie.

globus interaktywny IQ Globe

Dodatkowo, do globusa jest dołączona aplikacja, która pozwala na skanowanie konkretnych obszarów i pokazuje zwierzęta (w formie animacji) czy ciekawostki o danym terenie. Jest kilka wariantów, niektóre pozwalają na poznanie flory i fauny, krajów lub nawet przestrzeni kosmicznej. Wystarczy skierować kamerę telefonu z włączoną aplikacją, na niepodświetlony globus, by wybrać dostępne opcje. Wystarczy kliknąć na mikrofon, by móc wysłuchać ważnych informacji o danym miejscu.

Globus interaktywny IQ Globe – nasza opinia

Globus od pewnego czasu był wielkim marzeniem Janka. Jak to mówił: “chcę mieć w swoich rękach całą kulę ziemską”. Mogliśmy postawić na najzwyklejszy globus, dostępny w każdym papierniczym sklepie. Postanowiliśmy jednak, że postawimy na globus interaktywny. Nasz wybór padł na globus IQ Globe od firmy Dante i był to strzał w 10!

globus interaktywny IQ Globe

Tego typu zabawka pozwala spełniać marzenia, ponieważ większość dzieci uwielbia podróżować palcem po mapie, a z nim taka wycieczka jest bardziej wciągająca. Dzięki interaktywnemu globusowi mają łatwy dostęp do informacji na temat krajów, stolic, powierzchni państw, kontynentów, walut, języków, terytoriów, szczytów, hymnów i innych informacji ze całego świata. W pierwszych latach globus z pewnością przyda się przedszkolakowi do eksplorowania, następnie posłuży jako fantastyczna pomoc dydaktyczna w nauce geografii.

globus interaktywny IQ Globe

Globus IQ Globe zainteresuje na pewno małe dzieci, ma możliwość przełączania pomiędzy różnymi opcjami (ciekawostki, stolice, góry itd). Zawiera mnóstwo ciekawych informacji od stolicy, języka i populacji po hymn, walutę, szczyty górskie i inne ciekawostki. Dzieci mogą dowiedzieć się również wiele ciekawych informacji o przestrzeni kosmicznej i kosmodromach – przyznaję, to ulubiona część Janka. Jednak nie zawsze da się wcelować na mniejsze kraje, ale przy wszystkich zaletach, to jest naprawdę niewielki minusik. Dziecko przez zabawę się uczy się o świecie.

Globus jest idealny zarówno do nauki, jak i zabawy. Dzięki dodatkowej aplikacji na telefon komórkowy można poznać miejsca, gdzie występują najpopularniejsze gatunki zwierząt na danym kontynencie. Ponadto dziecko poszerza wiedzę na temat wszystkich kontynentów i poszczególnych państw oraz posłuchać hymnów narodowych. To zabawka, która z pewnością spodoba się młodym podróżnikom.

Dzięki podświetleniu, globus może być używany jako lampka nocna.

Zadania, jakie spełnia globus

  • Edukacja – odkrywa przed dzieckiem wiele ciekawych zakątków świata i pogłębia zdobytą dotychczas wiedzę.
  • Rozrywka – poprzez zabawę zachęca do dalszych poszukiwań.
  • Rozwój – pomaga wspólnie planować wyjazdy wakacyjne i inne.
globus interaktywny IQ Globe

Interaktywny globus IQ Globe pozwala na kreatywną zabawę i rozwijanie umiejętności poznawczych i zamiłowania do geografii przez młodych użytkowników.

Globus interaktywny IQ Globe to kolejna pozycja must have, w domu , w którym jest dziecko , które choć troszkę interesuje się geografią. Śmiało można kupować dla 6 latka , tak aby dziecko znało już literki i mogło same się bawić . Super zabawa również dla dorosłego , naprawdę sporo można się dowiedzieć

Podobało się? Podziel się

Interaktywny globus IQ Globe od Dante

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także