Książki

Nowości od wydawnictwa Ameet dla fanów Star Wars

Star Wars, Gwiezdne Wojny to u mnie to prawdziwy szał. Kubek, koszulki, stroje, miecze, figurki Lego – Janek ma prawdziwą kolekcję rzeczy związanych z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Choć uważam, że na filmy jest dla niego zdecydowanie za wcześnie, to świat Star Wars poznaje dzięki książkom i komiksom

star wars

Świat stworzony przez George’a Lucasa w filmach space fantasy z serii “Star Wars” od lat fascynuje. To popkulturowy fenomen, który łączy pokolenia. Międzygalaktyczna walka dobra ze złem; ciemności i mroku z mocą i światłem… Do tego charakterystyczni bohaterowie, a to wszystko okraszone koktajlem emocji: od napięcia po wzruszenie, a nawet rozbawienie.

Mamy bogatą kolekcję książek o świecie Gwiezdnych Wojen. Niedawno do jankowej kolekcji dołączyły kolejne książki od wydawnictwa Ameet. Każda z nich opowiada o przygodach bohaterów Gwiezdnych Wojen. Dodatkowo, do każdej książki dołączona jest figurka bohatera z LEGO. Co nas urzekło w tych książkach?

Lego STAR WARS od Wydawnictwa Ameet – nasza opinia

Zanim przedstawię naszą opinię o wszystkich książkach, pokrótce przedstawię każdą z nich.

LEGO Star Wars. Jedi w akcji

star wars

Życie obrońców pokoju i sprawiedliwości w galaktyce nie zawsze jest łatwe, o czym przekonało się już wielu Rycerzy Jedi. Czy Anakin i Obi-Wan schwytają groźnego łowcę nagród? Jak skończy się powrót Luke’a na rodzinną planetę? Czy Rey uda się zgłębić tajniki Mocy? Dowiesz się tego, gdy przeczytasz trzy niesamowite opowiadania o przygodach swoich ulubionych bohaterów ze świata LEGO® Star Wars™!

Lego Star Wars. Akademia szturmowców

star wars

Kylo Ren, generał Hux i kapitan Phasma to najsłynniejsi nauczyciele w Akademii Szkolenia Podstawowego Najwyższego Porządku. Dzięki ich staraniom niedoświadczeni kadeci zmieniają się w srogich szturmowców i zasilają szeregi najgroźniejszych formacji bojowych galaktyki. Jeśli chcesz poznać trzy nieznane historie o przygodach dowódców Najwyższego Porządku i ich podopiecznych, to ta książka jest właśnie dla ciebie! Odkryj sekrety codziennego życia w akademii, a przekonasz się, że nawet rutynowe ćwiczenia i przerwy obiadowe mogą być bardzo ekscytujące.

Lego Star Wars. Opowieści o Rebelii

star wars

Co się stanie, gdy droid protokolarny uwierzy, że potrafi używać Mocy? Czy Sokoła Millennium da się przerobić na myśliwiec TIE? Czy „zbijak” to nowa forma wykorzystania Mocy wymyślona przez jednego z ostatnich żyjących Jedi? Dowiesz się tego, czytając niesamowite opowiadania o przygodach galaktycznych Rebeliantów w najnowszej książce z serii Lego® Star Wars™!

LEGO Star Wars. Galaktyczne zagadki

To pozycja to zbór zagadek, zadań ze świata Gwiezdnych Wojen. Mamy tu labirynty, wyszukiwanie różnic, kolorowanki, zagadki, czyli jednym słowem wszystko co zajmie dziecko na długo! Do tego mamy zabawny komiks, który rozśmieszy dzieci w każdym wieku.

star wars

Idealna pozycja dla fana gwiezdnych wojen. Unikatowa figurka Chewbacci , zachwyci dziecko i pozwoli mu przenieść się wyobraźnią do świata Gwiezdnych Wojen. Janek zbiera figurki z tej serii, więc figurka LEGO do kolekcji bardzo go ucieszyła.

Podsumowując. Jeśli zobaczycie w kiosku czy w sklepie gazetki wydawnictwa Ameet, nie wahajcie się ani chwili przed zakupem. To świetne gazetki, które skradną Wam dzieci na kilka wieczorów. A Wy będziecie miały chwilę czasu dla siebie.

star wars

Nasza opinia

Każda z książek opisana jest prostym i zrozumiałym dla kilkulatka językiem. Nie ma tu zawiłych i trudnych wyrazów, które mogłyby powodować, że dziecko czegoś nie zrozumie.

Strony są bogato ilustrowane, co pozwala dziecku jeszcze bardziej wczuć się w klimat książki.

Każde opowiadanie jest przesiąknięte humorem i dowcipem. Nawet ciemna strona mocy przedstawiona jest w zabawny sposób. To powoduje, że książki nie są straszne dla dziecka i nie wywołają u nich niepotrzebnych emocji.

Mamy tu wyraźnie zaznaczoną walkę dobra ze złem. Dzięki tym książkom dziecko może zostać szlachetnym rycerzem Jedi, dzielnym pilotem myśliwca, mrocznym sithem, a nawet złotym droidem.

Dodatkowym smaczkiem są figurki LEGO, które pozwalają dziecku przenosić świat Gwiezdnych Wojen do zabawy. Janek uwielbia te figurki, dzięki czemu może odtwarzać historie z Gwiezdnych Wojen w swoim pokoju.

Filmy o Gwiezdnych Wojnach nie nadają się jeszcze dla dzieci w młodym wieku, zbyt wiele tam przemocy i przerażających stworów. Jak zatem przybliżyć dziecku fenomen Gwiezdnych Wojen (w końcu w sklepach widnieje tyle zabawek i ubrań z ich motywem)? Właśnie przy pomocy tych oto książeczek. Mało tekstu, dużo ładnych ilustracji, krótkie wyjaśnienie kim są droidzi, rycerze Jedi, Dart Vader czy Kylo Ren.

Książki ze świata Star Wars od wydawnictwa Ameet to zbiór bajek, więc wątki z poszczególnych części sagi mamy troszkę wymieszane, a do tego przedstawione bardzo “po dziecięcemu” , ale to nic nie szkodzi. I w niczym tym książką nie przeszkadza. To w końcu bajki, prawda? Autorzy skupiają się w każdej historyjce na rzeczach prostych; jako dziecięce wprowadzenie w uniwersum Star Wars ten pomysł to strzał w dziesiątkę 😉

Ameet i Biedronka ogłaszają konkurs!

Do 28 czerwca w Biedronce w promocyjnych cenach możecie zakupić książki od Wydawnictwa Ameet i jednocześnie wziąć udział w konkursie

W okresie od dnia 11.05.2020 roku do dnia 28.06.2020 roku w sklepach Biedronka, należy zakupić dowolny produkt na licencji Disney, Marvel lub Star Wars oraz zachować dowód zakupu.

Następnie wykonać Pracę konkursową polegającą na napisaniu odpowiedzi na pytanie lub narysowaniu: „Czym dla Ciebie jest wspólna rodzinna zabawa?”

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie: https://www.konkursykiora.pl/konkursy/191-biedronka-rodzinna-zabawa

Podobało się? Podziel się

Nowości od wydawnictwa Ameet dla fanów Star Wars

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także