Książki

Gratka dla fanów Minecrafta

Minecraft, gra, która nie wiem kiedy zdobyła serce Janka. Długo się opierałam przed pozwoleniem mu na granie w tą grę. Po wielu namowach uległam i zainstalowałam mu na swoim telefonie Minecrafta. Okazało się, że gra ma wiele zalet i pozwala mojemu synowi rozwijać logiczne i przestrzenne myślenie

Minecraft

Na pierwszy rzut oka Minecraft wydawał mi się grą brzydką. W Minecrafcie z ekranu wylewają się smutne piksele, a gracz obserwuje całą akcję oczami swojej postaci, zachowując pełną swobodę nad jej ruchami (czyli może się i obracać, i chodzić bokiem, i nawet spojrzeć w górę).

Mamy tu kilka trybów rozgrywki, z czego najważniejsze to tryb klasyczny oraz survival, w którym nasza postać działa w dzień, ale na noc musi się zabarykadować przed nadchodzącymi stworkami (nazywają się creepery) lub próbować z nimi walczyć.

Janek gra w tryb klasyczny, w którym po prostu buduje. Ciosami umownej piąstki usuwamy sześciany ze świata gry, drążąc w ten sposób dół, a nawet kopalnię. Jednocześnie zbieramy rozmaite zasoby: jeśli właśnie pocięliśmy drzewo, do naszego ekwipunku trafiają deski, można też podnosić kamienie, rudy i masę innych rzeczy.

Jak się przyjrzeć tej grze z bliska, można dojść do wniosku, że jest to bardzo rozwojowa gra, ucząca dzieci kreatywnego myślenia. Nic dziwnego, że na rynku dostępnych jest wiele gadżetów związanych z grą. Mamy tu koszulki, kubki, plecaki, maskotki, jak również książki i komiksy. Nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska ukazały się komiks i książka ze świata Minecrafta.

Minecraft. Opowieści ze świata podstawowego

minecraft

Co tu dużo mówić – to komiks dla prawdziwych fanów Minecrafta. lMinecraft. Opowieści ze świata podstawowego” to zbiór komiksowych opowieści, których akcja dzieje się w świecie gry.

Komiks nie zawiedzie czytelnika. Ilustracje bezbłędnie piękne. Staranne wykonanie.Kolejne przygody chłonie się całym sobą. Każda z opowieści niesie w sobie ważne dla młodych ludzi przesłanie. Pod otoczką zabawy ukrywa bardziej złożone treści. Dzięki takie przedstawieniu problemów, młodemu czytelnikowi, łatwiej jest zrozumieć pewne aspekty. Są tu treści proste i „urocze”, które zrozumie nawet najmłodszy czytelnik (np. “Opowieść świnki”), są również opowiadania bardziej fantazyjne i mroczniejsze dla trochę starszego odbiorcy (“Nieznany ląd”).

minecraft

“Minecraft. Opowieści ze świata podstawowego” to świetny dodatek dla fanów Mincrafta. Janek jest początkującym graczem, ale komiks przypadł mu do gustu i jak twierdzi dowiedział się z niego bardzo dużo przydatnych rzeczy.

Minecraft. Mob w maszynie

minecraft

Minecraft. Mob w maszynie to czwarta z serii powieści osnutych na kanwie bestsellerowej gry Minecraft. Piątka szkolnych przyjaciół i speców od Minecrafta, która dzięki specjalnym goglom przenosi się wprost do wirtualnego świata gry, gdzie musi odkryć tożsamość Króla Przywoływaczy. Przyjaciele muszą rozwiązać zagadkę i przeżyją przy tym wiele ciekawych przygód.

Książka sama w sobie jest bardzo zabawna i pouczająca. Uczy żeby:

  • Nigdy się nie poddawać
  • Niczego nie zakładać z góry
  • Szczegóły mają znaczenie
  • Żeby zawsze wierzyć w siebie
minecraft

“Minecraft. Mob w maszynie” to bardzo dynamiczna, pełna zwrotów akcji powieść dla młodszej młodzieży. Zachęca dzieci do samodzielnego czytania i rozwijania swoich pasji czytelniczych.

Minecraft Squishme – piankowa walka ze stresem

minecraft

Pomagają zmniejszyć napięcie emocjonalne i sprawiają, że dziecko się relaksuje. Wspomagają koncentrację oraz wzmacniają mięśnie kończyn górnych, w szczególności palców i dłoni. Minecraft Squishme to kolekcja zabawek wykonanych ze specjalnej pianki. Przyjemne w dotyku i pachnące po zgnieceniu pomagają dziecku zapanować nad emocjami. Pakowane są w zadrukowane saszetki typu „blind bag” co oznacza, że w momencie zakupu czeka nas niespodzianka. W kolekcji Minecraft Squishme Seria 2 znalazło się sześciu bohaterów znanych z gry Minecraft: Creeper, Cow, Mushroom cow, Turtle, Sheep i Panda.

minecraft

Oficjalna kolekcja gniotków Minecraft Squishme Seria 2 to zabawki wykonane z pianki poliuretanowej. Są bezpieczne i trwałe, a ich jakość potwierdzono badaniami bezpieczeństwa. Pachną, a po zgnieceniu wracają do swojego kształtu wolno, co daje maksimum zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Psychologowie podkreślają zalety Minecraft Squishme. Gniotek rozwija zmysł dotyku, doświadczania nowych bodźców i różnych faktur oraz doskonale wpływa na rozwój małej motoryki. Działa także odstresowująco i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje. Zabawa gniotkami jest nie tylko przyjemna, lecz i pożyteczna. Ściskanie, zgniatanie, podrzucanie tych elastycznych zabawek niesie za sobą nie tylko wiele korzyści rozwojowych, ale także pozwala uwolnić mięśnie od stresu.

Janek uwielbia swoją krówkę z Minecrafta. Nadał jej imię i zabiera ją ze sobą wszędzie. Towarzyszy mu przy usypianiu, a także jedzeniu. Ściskanie jej pomaga mu rozładowywać napięcie.

Podobało się? Podziel się

Gratka dla fanów Minecrafta

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także