Gadżety i zabawy

Bójka na czytanie i Bójka na mnożenie, czyli nauka przez zabawę

Bójka na czytanie i Bójka na mnożenie to gry od wydawnictwa Edgard Games, które w łatwy i przyjemny sposób uczą dzieci czytania i mnożenia. To fantastyczna zabawa dla całej rodziny

Bójka na czytanie i bójka na mnożenie

Janek jest bardzo ciekawy świata, wciąż chce się uczyć nowości. W ostatnim czasie doskonali swoją umiejętność czytania. Idzie mu już coraz lepiej i coraz ładniej składa, nawet trudniejsze wyrazy z dwuznakami. Dlatego wszystkie gry, w których doskonali naukę czytania bardzo lubi. Nic więc dziwnego, że przypadła mu do gustu gra od wydawnictwa Edgard Games “Bójka na czytanie”.

Bójka na czytanie – nauka czytania poprzez zabawę

Bójka na czytanie to wyjątkowa gra dla dzieci rozpoczynających naukę czytania, która poprzez połączenie nauki z zabawą daje najlepsze efekty w edukacji. Gra wykorzystuje metodę sylabowania i doskonali tę umiejętność z każdą rozgrywką! Na kartach znajdują się wyrazy z nazwami zwierząt i przedmiotów z życia codziennego. Wszystkim słówkom odpowiadają kolorowe, wesołe ilustracje przyciągające wzrok dziecka i skupiające jego uwagę podczas gry.

Bójka na czytanie i bójka na mnożenie

W zestawie znajdują się karty z wyrazami podzielonymi według trzech poziomów trudności:

  • jednosylabowe i dwusylabowe z sylabami otwartymi
  • dwusylabowe z sylabą zamkniętą i trzysylabowe
  • z polskimi znakami diaktrycznymi i głoskami

Bójka na czytanie to także ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości, w efekcie czego dziecko poprawia swój refleks, uczy się skupienia i logicznego myślenia.

Bójka na czytanie to gra na zasadzie dobble. Na kartach znajdziemy słowa i rysunki, a zadaniem grających jest dopasowanie do siebie par.

Bójka na czytanie – nasza opinia

Bójka na czytanie to rewelacyjna gra dla całej rodziny. Pozwala w prosty i przyjemny sposób uczyć dziecko czytać. Można bawić się na 3 poziomach trudności, dzięki temu zabawa nigdy się nie kończy.

Bójka na czytanie i bójka na mnożenie

Mały format pozwala zabrać ze sobą grę na wycieczkę, dłuższą podróż samochodem i grać w nią dosłownie wszędzie. Dzięki trzem poziomom trudności można dostosowywać poziom gry do wieku i umiejętności dziecka. Byłam mile zaskoczona, kiedy Janek coraz lepiej zaczął odnajdywać się na pierwszym poziomie, po zagraniu w grę zaledwie 3 razy! Obecnie rozpracowujemy poziom trzeci, bo i na drugim zaczął sobie radzić coraz lepiej.

Jednym słowem Bójka na czytanie to bardzo przyjemna gra nie tylko dla jednego dziecka, ale większej grupy dzieci.

Bójka na mnożenie – nauka liczenia w zabawie

Bójka na mnożenie to gra dla dzieci rozpoczynających naukę mnożenia. Każda rozgrywka to matematyczny trening, dzięki któremu dziecko zrozumie proces wykonywania działań oraz nabierze swobody w liczeniu. Koniec z wkuwaniem tabliczki mnożenia na pamięć!

Bójka na mnożenie pozwala na połączenie nauki z zabawą, gwarantując najlepsze efekty w edukacji, co zaprocentuje na lekcjach matematyki i pozytywnie wpłynie na rozwój myślenia logicznego u dziecka.

Bójka na czytanie i bójka na mnożenie

Na kartach znajdują się kolorowe zapisy działań mnożenia oraz iloczynów. Karty zostały podzielone według trzech poziomów trudności: mnożenie przez 1-5 i 10; mnożenie przez 6-9 oraz najtrudniejszy wariant: mnożenie w zakresie 1-10. Dodatkowe karty z tabliczką mnożenia 1-10 pomogą w szybkiej powtórce i utrwaleniu zdobytej wiedzy.

Bójka na mnożenie – nasza opinia

Podobnie, jak Bójka na czytanie, ta gra również oparta jest na grze dobble. Na kolejnych kartach mamy przedstawione działania i wyniki, a zadaniem grających jest wskazanie par.

Janek to umysł ścisły. Jeszcze zanim rozpoczął naukę czytania, opanował umiejętność dodawania i odejmowania. W tym momencie wykonywanie działań w zakresie 30 nie sprawia mu trudności. Coraz częściej interesował się zadaniami, opartymi na mnożeniu. Dlatego Bójka na mnożenie była dla niego produktem jak znalazł!

Bójka na czytanie i bójka na mnożenie

Bójka na mnożenie to gra idealna dla dzieci, które chcą nauczyć się mnożenia w szybki sposób! Janek ją uwielbia! Dziecko może powtarzać i zapamiętywać tabliczkę mnożenia podczas rozgrywki. Fajne jest to, że można powtarzać tabliczkę na różnych poziomach trudności. Dzięki temu nawet pięciolatek odnajdzie się w tej grze.

Bójka na mnożenie przypadła do gustu nie tylko nam, ale również mojej mamie, która jest nauczycielką. Stwierdziła, że ta gra to świetna pomoc dla nauczycieli na zajęciach wyrównawczych, pozwalająca w łatwy sposób nauczyć dzieci tabliczki mnożenia.

Bójka na czytanie i Bójka na mnożenie – dlaczego warto?

Obie gry idealnie wpisują się w hasło: nauka poprzez zabawę. Kolorowe obrazki, łatwe zasady gry i trzy poziomy trudności, pozwalają grać w grę nawet młodszym dzieciom, które są dopiero w początkowej fazie nauki czytania czy mnożenia. Gra angażuje dzieci i pozwala rozwijać umiejętności polonistyczne i matematyczne.

Obie gry to świetna nauka koncentracji. Dziecko musi skupić się, aby odnaleźć właściwą parą.

Z czystym sumieniem mogę polecić obie gry. W każdej z nich sprawnie dostosowano talię do umiejętności grającego, dobrano odpowiednią bazę wiedzy. To wielozadaniowe pomoce dydaktyczne, uniwersalne dla dzieci w każdym wieku.

Jednym słowem – Bójka na czytanie i Bójka na mnożenie to klasyczne Dobble przeniesione w świat gier polonistycznych i matematycznych. Udana mechanika, dobra rozrywka i nauka czytania i mnożenia w jednym.

Podobało się? Podziel się

Bójka na czytanie i Bójka na mnożenie, czyli nauka przez zabawę

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także