Książki

Nowości od wydawnictwa Egmont

Czy wiecie w jaki sposób Egipcjanie zabezpieczali piramidy przed rabusiami? Wiecie co to jest defenestracja? A może wiecie ile komórek nerwowych jest w Twoim mózgu? Na te i inne pytania udzielą nowe książki od Wydawnictwa Egmont

nowości od wydawnictwa egmont

Janek interesuje się historią. Nie tylko tą najnowszą, ale w ostatnim czasie również tą dawną. Często zadaje pytania, na które jest mi trudno odpowiedzieć. Ostatnio zapytał mnie czym są piramidy i jak je budowano. Na szczęście z pomocą przyszła mi książka “Niesamowici Egipcjanie”. To książka, która pochodzi z serii Strrraszna Historia.

„Strrraszna historia” to seria, która sprawia, że nauka historii przestaje być nudna. Najważniejsze wydarzenia przedstawia w zabawny, czasami bardzo dosłowny sposób, ale za to bez zadęcia i patosu często spotykanych w szkole i podręcznikach. W tych książkach najstraszniejsze fakty stają się bardziej oswojone, a szczegółowe informacje i ciekawostki łatwiejsze do zapamiętania dla młodych czytelników.

Dzięki niebanalnej narracji, komiksowym ilustracjom i sporej dawce humoru każdy może polubić naukę historii.

Seria „Strrraszna historia” to światowy bestseller, wydany w ponad 30 językach i sprzedany w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. Książki, które właśnie ukazują się w Polsce, zostały napisane przez Terry’ego Deary’ego i zilustrowane przez Martina Browna oraz Phillipa Reeve’a

Niesamowici Egipcjanie

nowości od wydawnictwa Egmont

Jak łatwo się domyślić to książka, która opowiada o Egipcjanach i ich historii. Egipcjanie, któż z nas ich nie zna. Budowali piramidy, wierzyli w dziwne bóstwa, zmagali się z plagami, grzebali swoich zmarłych, wyciągnąwszy im uprzednio organy wewnętrzne, a potem mumifikując ich, pisali hieroglify. To idealny temat na książkę historyczną, która przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.

Książka napisana jest zabawnym i prostym językiem. Pełno w niej różnych zabawnych historii, które na długo utkwią dzieciom w pamięci. Komiksy, które nawiązują do danego rozdziału, zostały ubarwione przez autora, odnosząc się do tego, co dana postać mogła myśleć, albo co odpowiedzieć na zadane pytanie.

„Niesamowici Egipcjanie” to książka dla całej rodziny. Napisane jest lekko i zabawnie. Znajdziemy tu mnóstwo ciekawostek, zarówno tych strasznych, jak i krwawych, ale przedstawionych w sympatyczny sposób.

Krwawe rewolucje

nowości od wydawnictwa Egmont

To książka, która z pozoru wydaje się nie przeznaczona dla dzieci. Jednak nic bardziej mylnego. W przystępny sposób przedstawia fakty związane z największymi rewolucjami, które miały miejsce w przeszłości. W prosty sposób tłumaczy ich przyczyny. Kiedy przywódcy chcą rządzić i za bardzo przyciskają swój lud, ten zaczyna się buntować. To najbardziej znana przyczyna wszelkich rewolucji.

W książce swoje miejsce znajdą rewolucje krwawe, jak również te, które były po prostu nieudane.

Poznacie losy gladiatora Spartakusa, dowiecie się co to bostońska herbatka i jak to było być rewolucjonistą. Na ponad 200 stronach znaleźć można ciekawe i przystępne opisy wydarzeń, które zainteresują dzieci, jak i rodziców. A co najlepsze, książki nie trzeba czytać od początku do końca. Można wybierać interesujące nas wydarzenia z historii.

Seria Strrraszna Historia to świetna lekcja historii dla dużych i małych. W łatwy i przystępny sposób pokazuje najważniejsze wydarzenia, dzięki czemu młodemu czytelnikowi łatwiej jest je zapamiętać i zrozumieć.

Obie książki napisane są ciekawie, z dużą dawką humoru. Do tego zawierają komiksowe ilustracje, które przyciągają wzrok dzieci. Warto wejść w ten świat i poznać, co kryje historia. Może i bywa straszna i makabryczna, ale w gruncie rzeczy przede wszystkim jest ciekawa i to Deary wydobywa na światło dzienne wręcz po mistrzowsku.

Kipiący mózg

Książka “Kipiący mózg” z kolei należy do serii Egmontu “Monstrualna erudycja”.

nowości od wydawnictwa Egmont

„Monstrrrualna erudycja” to potwornie ekscytująca seria książek popularnonaukowych dla dzieci. Każda publikacja nafaszerowana jest najbardziej niezwykłymi, nieprawdopodobnymi, a nawet paskudnymi informacjami ze swojej dziedziny. Książki „Monstrrrualna erudycja” czyta się z zapartym tchem i z szeroko otwartymi oczami. Przy okazji zaczytywania się w soczystych ciekawostkach, czytelnik chłonie wiedzę o otaczającym świecie.

Jak łatwo się domyśleć, w książce “Kipiący mózg”, głównym bohaterem jest ludzki mózg. Młodzi czytelnicy w przystępny sposób poznają budowę i funkcjonowanie mózgu. Dowiedzą się jak działają neurony i dlaczego to właśnie mózg odpowiada za funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Dodatkowo dzieci poznają wiele ciekawostek, związanych z tym organem. Między innymi poznają historię człowieka, który miał doskonałą pamięć i pamiętał wszystko. Dowiedzą się jak w kolejnych latach rozwoju kształtuje się mózg i jak go wspierać, by był sprawny na długo.

Każdy fakt, dotyczący mózgu, to oddzielna historyjka, dzięki czemu pewne fakty lepiej trafiają do młodego czytelnika.

Książkę czyta się jak dobrą powieść naukową, okraszoną mnóstwem ciekawostek, które podane są w przystępnej formie. Dzięki temu dzieci znacznie szybciej i efektowniej przyswoją sobie wiedzę.

Podobało się? Podziel się

Nowości od wydawnictwa Egmont

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także