Gadżety i zabawy

Rysuję i zgaduję od Kapitana Nauki, czyli nauka i zabawa w jednym

Nauka poprzez zabawę to najlepsza forma przyswajania wiedzy. Zwłaszcza wśród młodszych dzieci, którym trudno usiedzieć w miejscu dłuższą chwilę. Janek należy do dzieci, których ciągle pełno, dlatego z chęcią sięgam po pomoce, które pozwalają uczyć dziecko poprzez zabawę. Takim przykładem jest seria Rysuję i zgaduję od Kapitana Nauki

rysuję i zgaduję

Nauka przez zabawę na pewno jest bardzo ciekawa i zachęca dzieci do poznania danych zagadnień. Jednocześnie łatwiej maluchom zapamiętać daną partię materiału. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest to, że maluchy czy uczniowie się nie nudzą, lecz ciągle chcą dowiedzieć się jeszcze więcej. Jako przykład możemy posłużyć się matematyką. Czy dziecko bardziej zainteresuje pisanie liczb na tablicy, czy układanie w koszyczku warzyw i owoców? Jasne, że ta druga opcja jest zdecydowanie ciekawsza. Ale żeby nie było tak kolorowo, to warto znać także wady.

Dlatego też, warto sięgać po pomoce, które pozwolą nam zainteresować dzieci różnymi zagadnieniami, a jednocześnie pozwolą im się dobrze bawić. Na rynku jest wiele pomocy, które pozwalają na łączenie nauki i zabawy. Warto sięgać po te najbardziej wartościowe. Tu z pomocą przychodzi Kapitan Nauka i jego seria Rysuję i zgaduję!

Rysuję i zgaduję

Rysuję i zgaduję – połącz naukę i zabawę

Seria Rysuję i zgaduję to 100 edukacyjnych zabaw, które rozwiną kompetencje Twojego dziecka! Rozwój mowy, nauka liczenia, grafomotoryka oraz umiejętność logicznego myślenia, ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczość – to wszystko dzięki zabawie z królikiem Kazikiem, koparką Barbarką i robotem Eliotem! W zestawie edukacyjnym znajdziesz książeczkę, dwustronne karty do wielokrotnego wypełniania i flamaster.

Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem

Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem to zestaw zabaw przeznaczony dla dzieci w wieku 4-5 lat. Zadania mają różnych charakter i są wśród nich proste, z którymi dziecko szybko się upora, jak i te bardziej skomplikowane, wymagające od dziecka logicznego myślenia. Zadania z tej serii to świetny wstęp do nauki czytania i pisania, a także nauka liczenia do 10.

Rysuję i zgaduję

Królik Kazik przeprowadza dzieci przez świat o zwierzętach i roślinach, o pracach ogrodniczych, o tym jak uprawiać rośliny i jak ludzie korzystają z darów natury. Proste zadania do wykonania, sprawiają, że dziecko z chęcią wypełnia polecenia, zdobywając przy tym cenne umiejętności.

Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem

Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem to ulubiona seria Janka. Codziennie z chęcią powraca do kolejnych zadań. Tu większy nacisk położony jest na zdobywanie umiejętności matematycznych i logicznego myślenia. Zadania pobudzają wyobraźnię i zachęcają do twórczego myślenia.

rysuję i zgaduję

Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem to zestaw 100 zadań przeznaczonych dla dzieci w wieku 4-5lat. Dzięki zmywalnym kartom, zabawie nie ma końca.

Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką

Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką to zestaw przeznaczony dla dzieci 5-6 letnich.

To zestaw 100 zabaw, rozwijających kompetencje matematyczne, logiczne i wzbogacających słownictwo. Tym razem w świat liczb, liter i logicznego myślenia wprowadza dzieci, koparka Barbarka. Ma dla nich wiele ciekawych zadań, polegających na kształtowaniu umiejętności dodawania, odejmowania, składania liter.

rysuję i zgaduję

Rysuje i zgaduję – nasza ocena

Seria Rysuje i zgaduję składa się z trzech zestawów, przeznaczonych dla przedszkolaków. Każdy zestaw zawiera 100 zadań, które zachęcają dzieci do zdobywania coraz to nowych umiejętności. Zestawy zawierają 30 dwustronne i zmywalne karty z zadaniami, książkę z zadaniami i zmywalny flamaster.

Każda seria ma bohatera przewodniego, który prowadzi dzieci przez kolejne zadania. Każde z zadań jest dostosowane do możliwości dziecka i ma różny stopień trudności.

Co najbardziej nam się podobało w serii Rysuję i zgaduję? Jankowi do gustu przypadło wydanie – kolorowe rysunki i bohaterowie, z którymi może się uczyć. Ścieralne karty bardzo mu się spodobały, bo dzięki nim może wracać do zadań, kiedy ma na to ochotę, a gdy się pomyli wystarczy chusteczka i można zacząć rozwiązywać zadanie od początku. Podoba mu się również pudełko, w którym przechowywane są karty i książki. Nazywa je swoją teczką. Faktycznie, dzięki sznurkowi, pudełka z zawartością można przenosić z miejsca na miejsce, w łatwy sposób.

zgaduję i rysuję

Mnie najbardziej spodobało się zróżnicowanie zadań i sposób i przedstawienia. Nie ma tu narzuconych szkolnych poleceń. Każde z zadań nawiązuje do postaci przewodniej serii i z przystępnym sposób prowadzi dziecko przez kolejne zadania.

Karty i książki mają małą formę, dzięki czemu można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. Zmieszczą się do maminej torebki i gdy tylko dziecko zacznie się nudzić, np. w restauracji, możemy wyciągnąć karty i zająć naszą pociechę.

Bogactwo zadań, łamigłówek dostosowanych do wieku dzieci powoduje, że dzieci z chęcią sięgną po tę serię. Kolorowe wydanie, ścieralne karty i ciekawe zadania to główne plusy serii Rysuję i zgaduję.

Seria od Kapitana Nauki to:

  • mądra i ciekawa zabawa,
  • oryginalne treści dopasowane do wieku i możliwości dziecka,
  • wysoka jakość produktu
  • świetny sposób na spędzenie wspólnego czasu na zabawie i  poznawaniu świata.

Zarówno ja, jako mama głodnego świata przedszkolaka, jak i Janek, który jest wybredny pod kątem nowych pomocy naukowych, polecamy serię Rysuję i zgaduję. To zestawy pełne zabaw i łamigłówek, które w przystępnym sposób pozwalają dzieciom na zdobywanie wiedzy.

Podobało się? Podziel się

Rysuję i zgaduję od Kapitana Nauki, czyli nauka i zabawa w jednym

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także