Książki

Hania Humorek – ciekawa seria książek dla dzieci

Hania Humorek to rezolutna dziewczynka, z którą spotkaliśmy się po raz pierwszy dzięki siostrzenicy męża. Przygody Hani Humorek szybko przypadły nam do gustu. Dlatego bardzo ucieszyliśmy się, kiedy otrzymaliśmy od wydawnictwa Egmont nowe tomy przygód Hani i jej przyjaciół

hania humorek

Gdy dziecko uczy się czytać, potrzebuje dobrze wyselekcjonowanych lektur, które z jednej strony będą napisane prosto, z drugiej zaś zaprezentują na tyle interesującą historię, by wzbudzić w młodym czytelniku głód literatury. „Hania Humorek. Poszukiwanie Smrodkodonta” oraz “Hania Humorek i Przyjaciele. Pogromca asteroid” autorstwa Megan McDonald idealnie wpisują się w powyższe wymagania.

Hania Humorek i przyjaciele – nowe tomy przygód przyjaciół Hani

Hania Humorek i Przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta

Smrodek pragnie dokonać odkrycia stulecia! Kopie, drąży i ryje ziemię na swoim podwórku, by znaleźć kieł tygrysa szablozębnego, znanego tez pod nazwą smilodon. Czy Smrodkowi uda się wydobyć coś z ziemi zanim cały teren za domem się zapadanie?

Hania Humorek

Zabawa w poszukiwanie kości dinozaurów to jedna z ulubionych zabaw dzieci. W minione wakacje Janek w ogródku również szukał kości dinozaura, dlatego ta historia była mu bardzo bliska. Podczas czytania, wspominał swoją wakacyjną zabawę.

Książka opowiada nie tylko o dziecięcej wyobraźni, ale również o dziecięcych marzeniach dokonania czegoś wielkiego. W tym przypadku znalezienia kości tygrysa szablozębnego. To również opowieść o stosunkach na linii siostra-brat. Choć Hania początkowo śmieje się z prób brata, w końcu postanawia mu pomóc, by spełnił swoje marzenie.

Hania Humorek i Przyjaciele. Pogromca asteroid

Smrodek nie może się doczekać, kiedy zobaczy P/2015 OZ4, znaną jako kometa Shermana Holma. Dowiaduje się, że gdzieś w Rosji spadł meteoryt. Czas by do akcji wkroczył nieustraszony Smrodek, który uratuj Ziemię przed katastrofą! Wraz z Hanią w charakterze drugiego pilota Asteroidowy chłopak Smrodek dzielnie bada kosmos, nie ruszając się z własnego podwórka.

Hania Humorek

Jankowi bardzo spodobała się opowieść o poszukiwaczach kosmosu. Z wypiekami na twarzy śledził poczynania Smrodka i Hani, chcąc dowiedzieć się czy uda im się wyśledzić asteroidę. Po lekturze książki, za pomocą latarki odtwarzał układ gwiazd na niebie, wspaniale się przy tym bawiąc.

Obie książeczki są idealne dla małych czytelników. Ich mały, zgrabny format i bajecznie kolorowe okładki już od pierwszego spojrzenia zachęcają do zapoznania się z treścią. Zabawne teksty okraszone są przecudnej urody, bardzo realistycznymi ilustracjami autorstwa Erwina Madrid.

Hania Humorek i Przyjaciele – dlaczego ją lubimy?

Hania to rezolutna dziewczynka, która wspólnie z bratem Smrodkiem, przeżywa wiele przygód. W książce podoba mi się to, że bohaterowie nie są idealni – mają swoje wady, psocą i dokazują. Nic dziwnego, że dzieciom łatwo jest jest identyfikować z postaciami.

Emocje dzieci są przedstawione bardzo naturalnie. Przygody opisane w tych dwóch tomach są krótkie i zwięzłe. Idealne do samodzielnych prób czytania. W obu książkach znajdziemy piękne ilustracje, które sprawiają, że przedszkolaki próbują same czytać książkę, a pierwszoklasiści samodzielnie literują tekst wydrukowany dość dużą czcionką. Żywa akcja, piękne ilustracje z żywymi kolorami oraz poruszanie problemów bliskich wielu dzieciom sprawiają, że młodzi czytelnicy chętnie do tej książki wracają.

Hania Humorek

Książki są przeznaczone do samodzielnego czytania dla dzieci i ma to swoje odzwierciedlenie w użytym przez autorkę języku. Historie opowiedziane są prostymi słowami, łączącymi się w równie proste, krótkie zdania. I choć dorosłego, wyrobionego czytelnika taka prostota może razić i nawet irytować, jest ona w pełni zrozumiała, gdy zwróci się uwagę na grupę, dla której ta książeczka jest przeznaczona. Młody czytelnik nie napotka zbyt wielu trudności lekturze, dzięki czemu przebrnie przez nią szybko i z przyjemnością.

Książki o Hani Humorek są zabawne, zawierają sporo ilustracji i mają dość duży druk, a to sprawia, że dzieciom łatwo się czyta. Z pewnością może to być książka, która zachęci dzieci do czytania w ogóle.

Podobało się? Podziel się

Hania Humorek – ciekawa seria książek dla dzieci

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także