Mama

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie przedszkolne dla dziecka ?

Ubezpieczenie przedszkolne to kwestia często pomijana w natłoku przygotowywań przed rozpoczęciem roku szkolnego. Do pewnego czasu byłam rodzicem, który wykupował ubezpieczenie NNW oferowane w przedszkolu syna. Ubezpieczając siebie, postanowiłam bliżej przyjrzeć się ubezpieczeniom wypadkowym dzieci w przedszkolu. Jak więc wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego dziecka?

ubezpieczenie przedszkolne

Janek to żywiołowe dziecko, wszędzie go pełno. Biega, skacze, podciąga się – o siniaki nietrudno. Często Panie w przedszkolu przepraszają mnie, że oddają mi dziecko z nowymi siniakami na nogach. Kiedy widzę, jak moje dziecko za nic ma ryzyko, drżę o niego, żeby nic mu się nie stało. Jednocześnie cały czas z tyłu głowy mam myśli, czy w razie co, będę miała z czego pokryć ewentualne leczenie czy rehabilitację.

Ubezpieczenie przedszkolne NNW – jakie wybrać?

Kiedy Jaś poszedł do żłobka, a potem do przedszkola, wykupowałam ubezpieczenie oferowane przez placówki edukacyjne. Wydawało mi się, że mają najlepszą i najkorzystniejszą ofertę, bo przecież negocjowaną dla wszystkich dzieci. Przyznam też szczerze, że nie zagłębiałam się w to, co w tej ofercie się znajduje.

Dopiero, kiedy Janek zaczął chodzić na piłkę nożną i trener zaczął pytać o ubezpieczenia NNW dla dzieci, zaczęłam się zastanawiać, co obejmuje ubezpieczenie mojego syna.

Okazało się, że ubezpieczenie zaproponowane przez przedszkole wcale takie atrakcyjne nie było. Po pierwsze – ubezpieczenie przedszkolne okazało się dwukrotnie droższe od ubezpieczenia NNW dla dzieci dostępne online. (Jak porównać atrakcyjność ofert ubezpieczenia NNW dla dzieci – https://portbroker.pl/ubezpieczenie-nnw-dzieci-cz-iii/).

Po drugie – ubezpieczenie dziecka online trwa krócej, niż wypełnienie deklaracji przystąpienia do szkolnego ubezpieczenia. A jeżeli macie więcej niż jedno dziecko, to odpada dostarczanie składki do różnych opiekunów, bo w jednym miejscu można ubezpieczyć online całe swoje potomstwo, od przedszkolaka po studenta.

Ubezpieczenie przedszkolne NNW – co powinniśmy wiedzieć?

Prawdą jest, że nie każdy z nas musi być od razu ekspertem od wszystkiego i możemy nie znać się na terminologii z zakresu ubezpieczeń. Wystarczy jednak, że porównamy wysokość sumy ubezpieczenia – im wyższa tym lepiej – z wysokością składki, wiadomo im niższa tym lepiej. To pozwoli nam ustalić, która oferta jest najkorzystniejsza cenowo.

ubezpieczenie przedszkolne

Powinniśmy również sprawdzić czy:

– ochrona trwa jedynie na terenie szkoły podczas zajęć, czy przez cały czas gdziekolwiek dziecko się znajduje.

– objęte są zdarzenia powstałe podczas uprawiania aktywnie sportu

– wysokość odszkodowań za poszczególne wypadki w tabeli procentowego uszczerbku

– listę wyłączeń pod kątem indywidualnych cech i zainteresowań dziecka

– czy ubezpieczenie gwarantuje zwrot kosztów leczenia i świadczenie za pobyt w szpitalu

Ubezpieczenie przedszkolne NNW przez internet – zalety

Ubezpieczając dziecko online otrzymujemy natychmiast mailowo certyfikat potwierdzający zawarcie ubezpieczenia NNW.

Nie musimy prosić o numer polisy wychowawcy klasy, gdy dojdzie do wypadku i trzeba zgłosić zdarzenie do ubezpieczyciela. Albo gdy chcemy wysłać nasze dziecko na kolonie i trzeba potwierdzić zawarcie ubezpieczenia NNW dla przyszłego kolonisty. Mamy certyfikat na mailu i już.

ubezpieczenie przedszkolne

Można długo wymieniać zalety ubezpieczeń NNW zawieranych przez internet. Na przykład, że oferty online mają więcej wariantów niż oferty przedstawiane w szkołach lub przedszkolach dzięki czemu pozwalają rodzicom lepiej dopasować zakres ochrony do indywidualnych cech swojego dziecka.

Warto jednak zwrócić uwagę na jeden element ubezpieczenia przedszkolnego NNW dla dzieci, którego nie znajdziemy w szkolnych ofertach czyli na pomoc prawną. Pomoc prawną otrzymuje rodzic, gdy dojdzie do wypadku dziecka. Obejmuje ona czynności związane ze zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela i dalszą procedurą, aż do uzyskania pełnego odszkodowania.

Zatem pomoc prawna pozwala powierzyć prowadzenie sprawy o odszkodowanie specjaliście i daje rodzicom dodatkowy czas, by zająć się leczeniem dziecka.  Kancelaria PORT Broker jako nieliczna w Polsce świadczy usługi pomocy prawnej.

Podobało się? Podziel się

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie przedszkolne dla dziecka ?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także