Mama

Czy wycieczka to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Prezenty dla dziecka na urodziny zawsze spędzają sen z oczu, nie tylko rodziców. Kto z Was zastanawia się, co podarować dziecku na tą uroczystość. Czy kolejna zabawka to najlepsze rozwiązanie? W tym roku świętujemy piąte urodziny Janka i dlatego postanowiłam, że w prezencie podarujemy mu niezapomniane przeżycia

Prezenty dla dziecka na urodziny

Dzisiejsze dzieci trudno zaskoczyć. Mają wszystko, a ich półki w ich pokojach uginają się od zabawek. Nic dziwnego, ze rodzice coraz częściej zastanawiają się, co kupić na Dzień Dziecka czy inne okazje.

Rodzice zastanawiają się czy kolejna zabawka, tak wymarzona, wyczekana, po kilku dniach nie stanie na półce i nie będzie zbierać kurzu. Dlatego najlepszą alternatywą będzie podarowanie dzieciom wspólnych chwil. Pozwolą one nie tylko zacieśnić więzi, ale również dadzą dzieciom poczucie bezpieczeństwa. A wspomnienia, które powstaną w ten sposób zostaną w ich pamięci na zawsze.

Prezenty dla dziecka na urodziny – zabierz je na wycieczkę

Dzięki portalowi Prezent Marzeń, mogliśmy całą rodziną wybrać się do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, gdzie spędziliśmy miło czas. A co najważniejsze, Janek był zachwycony tym, co tam zobaczyliśmy.

Czy wycieczka to dobry pomysł na prezent dla dziecka? 1

Bałtowski Kompleks Turystyczny to ogromny park rozrywki, w którym zwiedzający mogą przeżyć ekscytującą przygodę.

Prezenty dla dziecka na urodziny
Prezenty dla dziecka na urodziny

W parku możemy podziwiać realistycznie wykonane modele dinozaurów, które zachwycają i przerażają jednocześnie. Janek biegał od modelu do modelu podekscytowany wielkością dinozaurów, jak ich szczegółowością ich wykonania.

Prezenty dla dziecka na urodziny

Ostatnio na topie jest u nas bajka “Gigantozaur”, tak więc Janek koniecznie chciał odnaleźć modele wszystkich bohaterów z kreskówki. Swego czasu Jaś uwielbiał bajkę “Dobry dinozaur”, a możliwość zobaczenia w pełnej krasie modelu Brontozaura była dla niego dużym przeżyciem.

Prezenty dla dziecka na urodziny

Ale Bałtowski Kompleks Turystyczny to nie tylko park dinozaurów. To również Oceanarium, w którym w efekcie 3d oglądamy prehistoryczne wodne gady. Aby przejść do niego musimy przejść przez sklep z pamiątkami – dla mnie mega chwyt marketingowy, bo trudno dziecku odmówić zakupu choćby małej figurki dinozaura. W oceanarium możemy podziwiać m.in. przodków krokodyli czy rekinów. Przyznaję, że rekin na końcu Oceanarium budzi dreszczyk grozy i co wrażliwsze dzieci mogą się przestraszyć.

Ciekawym punktem do zwiedzania jest także Muzeum Dinozaurów. Jeśli odpowiednio zaplanujecie zwiedzanie, macie szansę załapać się na warsztaty, podczas których dzieci mogą “wygrzebać” z jaja małego dinozaura.

Jeśli obejrzycie już dinozaury, warto wybrać się do Parku Safari.

Prezenty dla dziecka na urodziny

To prawdziwa gratka dla miłośników zwierząt. Zwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. wielbłądy (wielbłąd Garbuś, który podszedł blisko naszego autobusu Jankowi najbardziej się podobał), żubry, daniele, dziki, bydło szkockie, lamy czy alpaki. Podróż autobusem przez Park Safari dostarcza wiele emocji.

Prezenty dla dziecka na urodziny

Ale to nie wszystko. Po obejrzeniu Parku Safari warto obejrzeć Park Miniatur. Można tu zobaczyć miniatury najważniejszych polskich zamków. Nam najbardziej podobała się miniatura Jasnej Góry, Krakowa i oczywiście Malborka.

Prezenty dla dziecka na urodziny
Prezenty dla dziecka na urodziny
Prezenty dla dziecka na urodziny
Prezenty dla dziecka na urodziny

Atrakcją jest możliwość również zjazdu z góry wyciągiem krzesełkowym. Wówczas z góry można podziwiać cały kompleks turystyczny.

Oprócz wymienionych atrakcji na terenie kompleksu znajduje się również Park rozrywki, a w nim wszystko, co tylko dziecięca dusza może zapragnąć. Mamy mini kolejki, dmuchańce różnej wielkości, karuzele, rollcoster, a także gogarty.

Czy wycieczka to dobry pomysł na prezent dla dziecka? 2

Dzieci mogą również przejechać się konno, oczywiście pod okiem instruktora. Na terenie Parku Rozrywki znajduje kino 5d. Janek początkowo z rezerwą, a następnie z wielką fascynacją oglądał bajkę, w której czuł się jak główny bohater – odczuwał wszystkie jego podskoki, upadki, wiejący wiatr czy pryskającą wodę. Na terenie parku jest również kilka atrakcji wodnych, między innymi możliwość przepłynięcia się pontonami.

Czy wycieczka to dobry pomysł na prezent dla dziecka? 3
Prezenty dla dziecka na urodziny

Bałtowski Kompleks Turystyczny to również Sabatówka, gdzie odbywają się pokazy magii, czy Mini Zoo, gdzie można pogadać z papugą.

Prezenty dla dziecka na urodziny

W Bałtowie można również smacznie i niedrogo zjeść. Na każdym kroku jest możliwość kupienia napojów, lodów, gofrów itp.

Wyprawa do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego to było niezwykłe przeżycie. Janek był przeszczęśliwy mogą obejrzeć dinozaury, wziąć udział w pokazie bajki 5d czy mogąc aktywnie spędzić czas w Parku Rozrywki. Jeśli zastanawiacie się czy wycieczka może być dobry prezentem dla dziecka, to powiem jedno – wycieczka do Bałtowa to super pomysł na prezent. Dziecko na długo nie zapomni tego wyjazdu.

Prezenty dla dziecka na urodziny – gdzie wybierać?

Jeśli zdecydujesz się na podarowanie dziecku na urodziny prezentu w postaci przeżyć – polecam wybrać serwis Prezent Marzeń.

Prezenty dla dziecka na urodziny w postaci wspólnie przeżytej przygody mogą okazać się tymi wyjątkowymi, który dostarczy mu wspaniałych emocji i pozytywnych wrażeń. Dlatego warto podarować dziecku Prezent Marzeń i wybrać z nim atrakcję, którą razem przeżyjecie. Oferta Prezentu Marzeń jest bardzo bogata – od nauki jazdy konnej, przez przejazd Monster Truckiem, a na wizycie w Energylandii kończąc.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Już samą frajdą może być wybór odpowiedniej atrakcji. 

Podobało się? Podziel się

Czy wycieczka to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także