Mama

Co podarować przyszłej mamie na baby shower?

Prezenty na baby shower nie są takie oczywiste, jakby nam się mogło to wydawać. Kiedy zostałam zaproszona na tego typu imprezę, miałam spore problemy z wybraniem odpowiedniego prezentu. Co kupić przyszłej mamie na baby shower?

prezenty na baby shower

Baby Shower – co to za impreza?

Baby – shower, to czas radości, prezentów, zabawy. Aby baby – shower mogło się udać, potrzebny jest plan działania. Na Zachodzie bardzo popularne jest urządzanie przyjęć przed narodzinami dziecka, na których przyszła mama i najbliższe kobiety z jej otoczenia świętują zbliżające się przyjście na świat maleństwa. Takie przyjęcia nazywa się „baby shower”, a nazwa pochodzi od angielskiego słowa „prysznic” i oznacza w przenośni zalewanie młodej mamy deszczem prezentów i serdeczności.

Baby shower organizuje najczęściej najlepsza przyjaciółka lub siostra przyszłej mamy – uzgadnia z nią listę gości i zaprasza wybrane panie kilka tygodni wcześniej, by mogły odpowiednio przygotować się do zabawy. Miejsce imprezy wybierają wspólnie – organizatorka i przyszła mama – najczęściej jest to po prostu mieszkanie jednej z nich, ale czasami zdarza się, że baby shower urządza się w restauracji.

Każde przyjęcie tego typu ma kilka niezbędnych elementów. Pierwszym są odpowiednie dekoracje, o które musi zadbać organizatorka imprezy. Muszą one oczywiście nawiązywać do ciąży i macierzyństwa, a jeśli rodzice znają już płeć maleństwa, mogą być przygotowane w odpowiednich kolorach. Jeśli nie mamy czasu, by samodzielnie przygotować ozdoby, możemy kupić gotowe dekoracje np. baloniki z napisem „It’s a boy”/”It’s a girl” lub baloniki w kształcie z nadrukiem dziecięcych stópek.

Prezenty na baby shower – propozycje

Na przyjęcie Baby Shower przynosi się wyłącznie upominki, które są związane z dzieckiem lub wczesnym macierzyństwem. Najlepiej wybierać prezenty, które będą przydatne w codziennej opiece nad dzieckiem, np. : śpioszki, butelki, pieluszki, kocyki. Dobrze jest wybierać neutralne kolory pasujące zarówno do dziewczynki jak i do chłopca. Nawet, jeśli rodzice są przekonani, że znają płeć dziecka, czasem zdarzają się niespodzianki.

Prezenty na baby shower to doskonała okazja, aby pomóc młodej mamie skompletować wyprawkę dla dziecka i tym samym zaoszczędzić parę groszy. Co więc podarować?

Kocyk

prezenty na baby shower

Wychodzę z założenia, że kocyków nigdy dość. Sama miałam dla Janka chyba ze trzy, każdy z innym wzorem i z innego materiału. Mogłam je stosować wymiennie. Dlatego też kupując prezent na baby shower dla koleżanki postawiłam na kocyk. Kocyki dla niemowląt w Kidspace są idealnie dobrane do potrzeb dziecka. W zależności od materiału, kocyk sprawdzi się na różne pory roku. Ciekawe wzory przyciągną wzrok dziecka, zaś miękki materiał będzie rozwijał jego zmysł dotyku i uprzyjemniał odpoczynek. Kocyk przyda się zarówno w domu, jak również podczas spacerów na łonie natury czy w mieście. Jeśli przyszła mama lubi proste rozwiązania, to zwykłe kocyki z bawełny i bambusa na pewno jej się spodobają. Z kolei kocyk z przytulanką może być ciekawą alternatywą dla osobnej maskotki. Zwierzaki mają przyjazny wygląd i są miękkie, więc dziecku łatwo jest je przytulić. W ten sposób zadbamy o komfort dziecka na kilku płaszczyznach, nadal w świetnym stylu.

Lampka nocna

Jestem zakochana w różnych lampkach nocnych, zwłaszcza tych, do dziecięcego pokoju. Lampki nocne ułatwiają pielęgnację niemowlaka w czasie jego snu. Emitując delikatnie rozproszone światło, nie oślepiają również wzroku zaspanych rodziców. Oczywiście, lampki nocne to są tylko uzupełnieniem głównego oświetlenia pokoju dziecka, które najczęściej zapewniają lampy wiszące. Na rynku dostępne są lampki z projektorem, które można zapalić w nocy, by dziecko nie bało się ciemności. Przed urodzeniem Janka dostałam taką lampkę i służy nam do dziś.

Otulacz dla niemowląt

Otulacz do spania sprawdzi się nie tylko w dziecięcym łóżeczku czy na „dorosłym” łóżku zabezpieczonym przed przypadkowym upadkiem dziecka. To również świetny wybór do wózka, zwłaszcza gdy zależy Ci, aby niemowlę jak najwięcej przebywało na świeżym powietrzu. Możesz użyć go jako przykrycia podczas drzemki na spacerze w gondoli czy spacerówce. Ochroni malca przed powiewami wiatru, nagłym spadkiem temperatury, ale przede wszystkim osłoni delikatną skórę przed promieniami słonecznymi i kąsającymi owadami.

Mata sensoryczna do zabawy

prezenty na baby shower

Prezenty na baby shower w Kidspace to także maty sensoryczne. Dla mnie to jeden z hitów wyprawkowych. Mata pozwoliła mi układać Janka na podłodze, gdzie mógł ćwiczyć podnoszenie główki czy w późniejszym czasie przekręcanie się z brzuszka na plecy. Dobrze jest wybierać matę, która stymuluje wzrok, słuch i zmysł dotyku dziecka. Nasza mata wykonana była z różnych materiałów, w których były poukrywane elementy wydające dźwięki.

Album na zdjęcia

Album na zdjęcia lub ramka z gliną, w której można odcisnąć stópki i rączki dziecka to drobiazgi, które kosztują niewiele, ale pozwolą na zachowanie najpiękniejszych wspomnień związanych z narodzinami dziecka.

Podobało się? Podziel się

Co podarować przyszłej mamie na baby shower?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także