Gadżety i zabawy

Jak podziękować nauczycielkom w przedszkolu?

Prezenty dla nauczycieli od zawsze wzbudzają wiele kontrowersji. Jedno uważają, że prezenty nauczycielom się nie należą, bo to ich praca, inni wychodzą z założenia, że za dobrze wykonaną pracę, nauczycielom należy podziękować. I ja właśnie należę do tej drugiej grupy rodziców. Dlaczego uważam, że nauczycielom należą się podziękowania?

Nie oszukujmy się – nauczyciele, zwłaszcza w przedszkolu, spędzają z naszymi dziećmi bardzo dużo czasu. W przypadku Janka jest to około 8 godzin dziennie! To one są przy nim kiedy je poszczególne posiłki, kiedy przebiera się na rytmikę, uczy piosenek, wierszyków itp. To w większej mierze one odpowiadają za jego wychowanie. Oczywiście pewnych rzeczy Janek nie nauczy się w przedszkolu. Jednak Panie w przedszkolu przekazują mu wiedzę o otaczającym świecie w bardzo przystępny sposób.

Wybór przedszkola nie był łatwy, ale po dwóch latach stwierdzam, że to był najlepszy wybór, jakiego dokonałam. A Panie, które tam pracują – to istne anioły. Mają w sobie wielkie pokłady cierpliwości, empatii i potrafią zachęcić dzieci do nauki, zabawy i wspólnego odkrywania świata. Dla nich na pierwszym miejscu zawsze jest dziecko i jego potrzeby. To ono liczy się przede wszystkim. Kiedy na akademiach, przedstawieniach czy dniach otwartych widzę, jak Panie podchodzą do dzieci, wiem, że są dla nich drugimi mami.

Zresztą najlepszą oceną jest fakt, że Janek uwielbia każdą Panią z przedszkola i często mówi o nich w domu. A ja jestem po prostu wdzięczna za trud, który wkładają w swoją pracę. I owszem, dostają za pracę pensję, ale za podejście do pracy z dziećmi i sposób zajmowania się nimi, jestem im niezmiernie wdzięczna. Dlatego chciałabym im podziękować.

Prezenty dla nauczycieli – propozycje

Personalizowane kubki dla nauczyciela

prezenty dla nauczycieli

Sama uwielbiam różne kubki, kubeczki, filiżanki. A jeśli są personalizowane, czyli zrobione specjalnie dla mnie – zawsze cieszą. Dlatego w tym roku postanowiłam, że Panie otrzymają zaprojektowany specjalnie dla nich kubek z napisem: Odlotowa Nauczycielka. Do takiego zestawu dołączcie ulubioną kawę czy herbatę i prezent jest gotowy! Z pewnością za każdym razem, kiedy nauczycielka będzie sięgała po kolejny łyk napoju, ciepło pomyśli o Janku.

prezenty dla nauczycieli

Zestaw herbat

prezenty dla nauczycieli

Jeśli jesteśmy już przy kubkach, możemy nauczycielkom sprawić prezent w postaci zestawu herbat. Na stronie MyGiftDnia.pl można znaleźć szeroki wybór zestawów herbacianych dla nauczycieli. Każdy z zestawów jest oczywiście personalizowany. Możemy na nim wpisać dowolny cytat nauczyciela lub jego imię i nazwisko. W woreczku typu sakiewka, nauczycielka otrzyma zestaw herbat, będących finezyjną kompozycją czarnej herbaty z soczystymi truskawkami oraz orzeźwiającą skórką pomarańczy. Całość otulają pachnące płatki bławatka. Już z pierwszym łykiem tej zniewalającej mieszanki nasze zmysły przeniosą się w klimat dalekich, egzotycznych miejsc, pełnych aromatycznych uniesień. Plastry cytryny zanurzone w słodkim syropie z dodatkiem owoców żurawiny to obłędne dopełnienie aromatycznej podróży do krainy zmysłów. W wyjątkowy sposób podkreślą smak napojów zimnych i gorących, a także deserów, ciast, lodów koktajli i drinków.

Pendrive z dedykacją

prezenty dla nauczycieli

Każda z nauczycielek przygotowuje dla swoich podopiecznych mnóstwo kart pracy. Do tego dochodzi dokumentacja, którą każdy nauczyciel musi przygotować? Gdzie to wszystko trzymać? Oczywiście na pendrivie! A jeśli jest on jeszcze z odpowiednią dedykacją, wówczas wiadomo, że chroni ściśle tajne dane. Dzięki niemu nauczycielce już nic nie zginie!

Notes z dedykacją

prezenty dla nauczycieli

Nauczyciele bardzo dużo… piszą. Zapisywanie różnych terminów, rzeczy do zrobienia czy własnych notatek to ich codzienność. Z pewnością więc stałym atrybutem grona pedagogicznego jest planner i pióro. Po całym roku ich notes jest już zapełniony, a akcesoria wysłużone. Doskonałym pomysłem na prezenty dla nauczycieli będą więc personalizowane plannery na kolejny rok, na którym możecie zamieścić dowolną dedykację. Możecie również dołączyć do upominku zestaw przyborów do pisania.

Kwiaty

Kwiaty sprawdzą się zawsze – to powszechna i od dawna przyjęta forma podkreślenia wyjątkowej okazji, wyrażenia wdzięczności, sympatii.

Prezenty dla nauczycieli – włączmy w to dzieci

Pamiętajmy, że w przedszkolnej czy szkolnej rzeczywistości uczestniczą przede wszystkim dzieci. Zaangażujmy je w wybór odpowiedniego prezentu dla nauczycieli. Janek w zeszłym roku wybierał bukiety kwiatów dla Pań, w tym roku razem wybraliśmy personalizowane kubki. Razem je również zapakowaliśmy.

Dzięki temu, Janek uczy się, że prezent, który dajemy powinien być prezentem przemyślanym, z serca, a nie kupionym w pierwszym lepszym sklepie, bo tak wypada. Zanim wybraliśmy tegoroczne prezenty, rozmawialiśmy dużo na ten temat.

Najpierw zapytałam go czy uważa, że Paniom należy podziękować. Bez wahania stwierdził, że tak, bo przecież Panie są takie przemiłe. Tak, więc dziękujemy naszym Paniom za kolejny rok

Inne pomysły na Prezent Dla Nauczyciela można zobaczyć na stronie MyGiftDNA.pl

Podobało się? Podziel się

Jak podziękować nauczycielkom w przedszkolu?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także