Książki

THE LEGO® MOVIE 2™– książki dla małego fana LEGO®

Od pewnego czasu Janek jest wielkim fanem klocków LEGO. Przyznam się Wam w sekrecie, że bardzo się z tego cieszę, bo uwielbiam układać z nim klocki i patrzeć, jakie to budowle wymyśli. Ale LEGO to nie tylko klocki, ale również książki, filmy, gazetki z zadaniami. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa AMEET mogliśmy zrecenzować książkę Lego Movie 2 i kilka innych nowości

lego movie 2 - książki

THE LEGO® MOVIE 2™. Opowieść filmowa

Emmet, Lucy, Batman i przyjaciele po raz kolejny muszą stawić czoła najeźdźcom z planety Duplo i uratować Klocburg. Wojna jest długa i wyniszczająca. Przyjaciele przeżywają niesamowite przygody, a ich ukochane miasto zostaje zburzone.

lego movie 2 - książki

Jednak Emmet nie traci dobrego samopoczucia, nucąc pod nosem „Everything is awesome” i wciąż dąży do marzenia, by razem z ukochaną zamieszkać w małym domku na odludziu. Sielanka, jaką stara się zbudować, zostaje przerwana przez przybycie statku kosmicznego, którego załoga porywa Lucy, Batmana, Benka i Kicię Rożek na inną planetę. Emmet oczywiście bez chwili wahania rusza na ratunek przyjaciołom, a pomóc ma mu w tym nowy kumpel – Rex. Facet, którego słuchają się T-Rexy.

Książka jest odzwierciedleniem filmu wyświetlanego w kinach. Lego Movie 2. Opowieść filmowa to dawka radosnego chaosu, inteligentnych popkulturowych żartów jest tutaj oszałamiająca.

Niewątpliwie, aby zrozumieć wiele aluzji z książki, trzeba znać pierwszą część filmu Lego przygoda. Ale mimo, że nie oglądaliśmy wcześniejszej części, szybko odnaleźliśmy się w świecie Klocburga. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a dziecko chłonie każde słowo. To interesująca przygoda, dla małych fanów klocków LEGO. Rozwija dziecięcą wyobraźnię i pobudza do kreatywności.

Bo właśnie o tym jest ta książka, o kreatywności, wierze we własne siły i dążeniu do realizacji obranego celu.

Janek, po przeczytaniu książki, zaczął mnie męczyć o “chociaż jeden malutki” zestaw z Lego Movie 2, ale wtedy podsunęłam mu kolejne książki z tej serii, które otrzymaliśmy od Wydawnictwa AMEET.

THE LEGO® MOVIE 2™. Wyzwania z Naklejkami: naklejkowa inwazja

Które dziecko nie lubi naklejek? Oczywiście ze świecą takiego szukać 🙂 Janek uwielbia naklejać, przeklejać, zaklejać. Takie zabawy potrafią wciągnąć go na długo. A jeśli jeszcze do tego na naklejkach są ulubieni bohaterowie – to szczęście w czystej postaci. Wyzwania z naklejkami mają zróżnicowany poziom trudności. Dziecko ma wybrać odpowiednią naklejkę i dopasować ją do kształtu, ma ułożyć obrazek z rozsypanki naklejkowej lub bawić się w naklejkowe puzzle. Właśnie to zadanie, najbardziej do gustu przypadło Jankowi 🙂

Książka zajmie dziecko na długo. Maluch może sam wykonywać zadania lub z pomocą rodzica. Naklejek można używać wielokrotnie. Książka z naklejkami świetnie sprawdzi się kiedy dziecko jest znudzone w domu lub poza nim. Ostatnio zabraliśmy ją ze sobą do pizzerni, a zabawa z nią umiliła nam czas oczekiwania na zamówienie.

THE LEGO® MOVIE 2™. Witaj w moim świecie

Kolejna książka z serii. Tym razem do książki dołączone są kolorowe klocki LEGO. Można z nich stworzyć, aż trzy różne budowle! To istna gratka dla małych budowniczych. Przejrzyste instrukcje ułatwiają budowanie. Przez kolejne zadania przeprowadza dzieci Królowa Wisimi I’powiewa z Układu Siostar.

lego movie 2 - książki
lego movie 2 - książki
lego movie 2 - książki

Na czterdziestu ośmiu stronach znajdziemy zagadki, labirynty, komiksy. A wszystko z motywem przewodnim z filmu Lego Przygoda 2. To kolejna pozycja, którą maluchy pokochają.

lego movie 2 - książki

Nie tylko za kolorowe komiksy, uzupełniające całą historię Lego Movie, ale przede wszystkim za zadania. Książka ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację u dziecka. Rozwija w nim zmysł kreatywności i pobudza do szukania własnych rozwiązań.

Lego Movie 2. Kosmiczn
THE LEGO® MOVIE 2™. Kosmiczny duet y duet

lego movie 2 - książki

Do tej książeczki dołączona jest postać Reksa. Tu również mamy do czynienia z komiksami i łamigłówkami.

lego movie 2 - książki

Mały czytelnik musi wykazać się spostrzegawczością i kreatywnością, aby rozwiązać niektóre zadania. Wisienką na torcie jest komiks, który rozbawi czytelników do łez. My obrazki z komiksu wykorzystywaliśmy do tworzenia własnych historii, niekoniecznie tych znanych z filmu.

THE LEGO® MOVIE 2™. Emmet radzi jak być fajnym

lego movie 2 - książki

Szczerze mówiąc ta pozycja najbardziej mnie przypadła do gustu. Mamy tu swoisty poradnik tego, jak zbudować własną przyszłość i poczucie własnej wartości. O tym, jak być fajnym opowiada dzieciom Emmet, którego figurka jest dołączona do książki. To również fajne wyjście do rozmowy z dzieckiem o tym, co to znaczy być fajnym i popularnym.

lego movie 2 - książki
lego movie 2 - książki
lego movie 2 - książki

Książki z ulubionymi bohaterami pobudzają dziecięcą ciekawość i wyobraźnię. Pozwalają im na chwilę wejść do świata ulubionych postaci i razem z nimi zagłębić się w ich niezwykły świat. Dodatkowo pomagają dziecku się uczyć i ćwiczyć kolejne swoje umiejętności.

THE LEGO® MOVIE 2™– książki dla małego fana LEGO® 1
Podobało się? Podziel się

THE LEGO® MOVIE 2™– książki dla małego fana LEGO®

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także