Mama

“Wszyscy są dziwni”, czyli czego uczy teatrzyk dla dzieci

Od pewnego czasu u nas w domu toczymy rozmowy na temat różnic między ludźmi. Opowiadam Jankowi, że każdy z nas jest inny, ma inne zwyczaje, pasje, zainteresowania, inaczej wygląda. Dlatego przedstawienie w ramach “Wkręć się w teatr” zatytułowane “Dziwne zwierzęta”, idealnie wpisało się w nasze obecne rozmowy

dziwne zwierzęta - czego uczy teatrzyk dla dzieci

Od pewnego czasu uczestniczymy w cyklu “Wkręć się w teatr”, organizowanym przez radomską Kuźnię Artystyczną. Dzięki spektaklom, dzieci mają okazję poznać różne formy teatralne i różne sztuki, wystawiane przez artystów z całej Polski. Każda sztuka niesie ze sobą ważne przesłanie, a dla nas stanowi impuls do rozmów na ważne tematy.

W trakcie spektaklu “Dziwne zwierzęta,dzieci na scenie mogły zobaczyć Mrówkojada i Orzesznicę, zwierzęta zdawałoby się od siebie różne, ale jednak przyjaźniące się ze sobą.

Mrówkojad, początkowo ma problem z akceptacją siebie, uważa że jest dziwny. Chcąc poznać inne dziwne zwierzęta, ogłasza konkurs, na najdziwniejsze zwierzę. W organizacji konkursu i wybraniu zwycięzcy ma mu pomóc Orzesznica.

Zgłoszenia do konkursu płyną z całego świata. Dzięki temu dzieci mogą dowiedzieć się wiele ciekawostek o zwierzętach. Poznajemy bez wątpienia dziwne zwierzęta (dziobak) prawdopodobnie dziwne zwierzęta (jętka, grzywacz chiński nagi i żuk gnojowy) i zupełnie zwyczajne zwierzęta (krowa, mrówka).

Przedstawienie ma bardzo szybką akcję, więc żadne z dzieci nie mogło się nudzić. “Dziwne zwierzęta” to niezwykle dowcipna i zajmująca opowieść o tym, jak pięknie można się różnić, a przy tym pełna ciekawych faktów ze świata zwierząt.

Czego uczy teatrzyk dla dzieci?

“Dziwne zwierzęta” to teatrzyk dla dzieci, który może dać impuls do rozmowy o tolerancji, akceptacji samego siebie. Dla nas był podsumowaniem naszych rozmów dotyczących tego, że każdy jest inny, ale równie wspaniały.

Z pozoru lekki i zabawny spektakl niesie ze sobą ważne przesłanie – jesteśmy różni, nie ma jednego wyznacznika normalności. “Dzikie zwierzęta” uczą życia, tolerancji i leczą z kompleksów. To opowieść o zwierzętach, ale też trochę o ludziach.

“Dziwne zwierzęta” to wspaniale opowiedziana historia o dochodzeniu do świadomości różnorodności, i o tym, jak pięknie jest się różnić.

Pouczający jest morał, płynący z historyjki o mrówkojadzie, orzesznicy i ich konkursie: “Wszyscy są dziwni. Nikt nie jest od nikogo dziwniejszy.”

fot. Kuźnia Artystyczna

Podobało się? Podziel się
error

“Wszyscy są dziwni”, czyli czego uczy teatrzyk dla dzieci

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także