Mama

“Wszyscy są dziwni”, czyli czego uczy teatrzyk dla dzieci

Od pewnego czasu u nas w domu toczymy rozmowy na temat różnic między ludźmi. Opowiadam Jankowi, że każdy z nas jest inny, ma inne zwyczaje, pasje, zainteresowania, inaczej wygląda. Dlatego przedstawienie w ramach “Wkręć się w teatr” zatytułowane “Dziwne zwierzęta”, idealnie wpisało się w nasze obecne rozmowy

dziwne zwierzęta - czego uczy teatrzyk dla dzieci

Od pewnego czasu uczestniczymy w cyklu “Wkręć się w teatr”, organizowanym przez radomską Kuźnię Artystyczną. Dzięki spektaklom, dzieci mają okazję poznać różne formy teatralne i różne sztuki, wystawiane przez artystów z całej Polski. Każda sztuka niesie ze sobą ważne przesłanie, a dla nas stanowi impuls do rozmów na ważne tematy.

W trakcie spektaklu “Dziwne zwierzęta,dzieci na scenie mogły zobaczyć Mrówkojada i Orzesznicę, zwierzęta zdawałoby się od siebie różne, ale jednak przyjaźniące się ze sobą.

Mrówkojad, początkowo ma problem z akceptacją siebie, uważa że jest dziwny. Chcąc poznać inne dziwne zwierzęta, ogłasza konkurs, na najdziwniejsze zwierzę. W organizacji konkursu i wybraniu zwycięzcy ma mu pomóc Orzesznica.

Zgłoszenia do konkursu płyną z całego świata. Dzięki temu dzieci mogą dowiedzieć się wiele ciekawostek o zwierzętach. Poznajemy bez wątpienia dziwne zwierzęta (dziobak) prawdopodobnie dziwne zwierzęta (jętka, grzywacz chiński nagi i żuk gnojowy) i zupełnie zwyczajne zwierzęta (krowa, mrówka).

Przedstawienie ma bardzo szybką akcję, więc żadne z dzieci nie mogło się nudzić. “Dziwne zwierzęta” to niezwykle dowcipna i zajmująca opowieść o tym, jak pięknie można się różnić, a przy tym pełna ciekawych faktów ze świata zwierząt.

Czego uczy teatrzyk dla dzieci?

“Dziwne zwierzęta” to teatrzyk dla dzieci, który może dać impuls do rozmowy o tolerancji, akceptacji samego siebie. Dla nas był podsumowaniem naszych rozmów dotyczących tego, że każdy jest inny, ale równie wspaniały.

Z pozoru lekki i zabawny spektakl niesie ze sobą ważne przesłanie – jesteśmy różni, nie ma jednego wyznacznika normalności. “Dzikie zwierzęta” uczą życia, tolerancji i leczą z kompleksów. To opowieść o zwierzętach, ale też trochę o ludziach.

“Dziwne zwierzęta” to wspaniale opowiedziana historia o dochodzeniu do świadomości różnorodności, i o tym, jak pięknie jest się różnić.

Pouczający jest morał, płynący z historyjki o mrówkojadzie, orzesznicy i ich konkursie: “Wszyscy są dziwni. Nikt nie jest od nikogo dziwniejszy.”

fot. Kuźnia Artystyczna

Podobało się? Podziel się

“Wszyscy są dziwni”, czyli czego uczy teatrzyk dla dzieci

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także