Książki

Oswoić alergię z książką “I znowu ta alergia”

Alergia potrafi uprzykrzyć życie. Najtrudniej wytłumaczyć dzieciom, że nie zawsze mogą żyć tak, jak ich rówieśnicy, bo różne alergeny mogą zaostrzyć chorobę. Z pomocą przychodzi książka Małgorzaty Osipiak “I znowu ta alergia”, która w zabawny sposób przedstawia problemy małego alergika

I znowu ta alergia

Pewnego ranka, przedszkolak Szymon, budzi się z krostami na buzi. Chce ukryć je przed mamą, bo doskonale wie, że czerwony plamki to wynik wczorajszych urodzin koleżanki, na których zjadł tort z truskawkami i bitą śmietaną. To wywołało u niego reakcję alergiczną. Chłopiec chce ukryć krostki przed mamą. Czy mu się to uda?

“I znowu ta alergia” to wesoła opowieść o małym alergiku, który chce wieść normalne życie, jak jego rówieśnicy. Niestety zapomina, że cierpi na alergię pokarmową i nie wszystkie produkty może jeść. Jego mama stara się ułatwić synowi życie z alergią i wynajduje rodzinny “magiczny zeszyt”, który zawiera przepisy, idealne dla alergików.  Szymek cierpi na alergię pokarmową, a jego tata na alergię na pyłki. Jednak obaj nie poddają się chorobie, muszą jedynie przestrzegać kilku ważnych punktów.

Oswoić alergię z książką "I znowu ta alergia" 1

Książka jest bardzo ładnie wydana, zwiera kolorowe obrazki ilustrujące opowiadaną historię. Wydawnictwo zadbało o grubą okładkę, szycie i piękny papier.

“I znowu ta alergia” to nie tylko wesoła opowieść, ale również książeczka aktywizująca. Każdy rozdział kończy się zadaniem dla malucha, np. trzeba policzyć krostki na buzi Szymka czy pogilgocz czytającego książkę. Historię czyta się szybko i przyjemnie.

Oswoić alergię z książką "I znowu ta alergia" 2

Małgorzata Osipiak w swojej książce w wesoły sposób tłumaczy czym jest alergia i jak z nią żyć. Daje proste wskazówki jak postępować w razie zaostrzenia objawów. Bardzo podobało mi się, że autorka nie skupia się na ograniczeniach wynikających z alergii, a przedstawia sposoby na to, jak z nią normalnie funkcjonować.

Uzupełnieniem treści jest krótki poradnik dla rodziców, jak postępować z małych alergikiem.

Oswoić alergię z książką "I znowu ta alergia" 3

Książka jest idealna dla małych alergików, pokazuje im jak nie dać się przewlekłej chorobie. Jednocześnie na przykładzie rezolutnego Szymka, książka pokazuje, że alergia to nic strasznego i dzieci nie powinny trafić wiary w siebie. Dzięki Szymonowi i jego rodzicom alergicy mogą spojrzeć na swoją przypadłość z kolorowej i zabawnej perspektywy. Książka stanowi idealne wsparcie dla maluchów, a przede wszystkim dla ich rodziców. W książce znalazły się również przepisy dla małych alergików. Wypróbowaliśmy przepis na owsiane ciasteczka – zajadaliśmy się nimi ze smakiem 🙂

Oswoić alergię z książką "I znowu ta alergia" 4

Przystępny, łatwy do zrozumienia, zabawny tekst pozwala na przybliżenie dzieciom tematu alergii. Dla mnie książka “I znowu ta alergia” to must have każdego rodzica małego alergika. W końcu ważne jest, aby dzieci od samego początku uczyły się pomimo alergii można żyć normalnie, tak jak rówieśnicy.

Podobało się? Podziel się

Oswoić alergię z książką “I znowu ta alergia”

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także