Książki

Książki idealne na majówkę – wydawnictwo Egmont

W tym roku majowy weekend może być naprawdę imponująco długi. Jeśli spędzacie go w domu, warto nadrobić czytelnicze zaległości, bo książek na majówkę jest cała masa 🙂 My postanowiliśmy sięgnąć po książki od wydawnictwa Egmont

książki na majowkę dla dziecka

W tym roku nie planowaliśmy majówkowego weekendu. Raczej codziennie będziemy planować coś spontanicznie. Jednak nie może zabraknąć nam czasu na czytanie. Pogoda dopisuje, więc nic tylko wziąć koc, rozłożyć go na trawie i oddać się błogiemu lenistwu z książką w ręku.

Lubimy z Jasiem spędzać czas na wspólnej lekturze. On sam starannie wybiera książki, przy czym nie chce już takich pozycji dostosowanych do jego wieku. Woli sięgać po bardziej rozbudowane historie. I tu z pomocą przyszła nam nowa seria wydawnictwa Egmont: #Czytelnia, czyli nowy projekt wydawniczy przeznaczony dla czytelników od 6 roku życia, w którym znalazły się znane i lubiane powieści z ulubionymi bohaterami.

Został podzielony na trzy poziomy, w zależności od wieku
dziecka.

Poziom pierwszy z nich, oznaczony kolorem żółtym, skierowany jest do dzieci w wieku 6-8 lat. Są to około 100 stronicowe książki, których bohaterami są przede wszystkim Księżniczki i postaci znane z Krainy Lodu.

Poziom drugi, oznaczony na niebiesko, skierowany jest do dzieci w wieku
8-10 lat. Książki z tego poziomu to głównie powieści z bohaterami
znanymi z serialu „Zaplątani”, marvelowskimi superherosami czy
postaciami ze świata Star Wars. Grubość każdej z książek to 100-200
stron.

Poziom trzeci, kolor czerwony, to książki dla czytelników powyżej 12 roku życia. Każda z nich to ponad 200 stron pasjonującej przygody, przede wszystkim z bohaterami Star Wars oraz Twisted Tales, czyli najsłynniejszymi księżniczkami Disneya w zupełnie nowym, mrocznym ujęciu.

Wspólnie z Jasiem z tej serii sięgnęliśmy po dwie pozycje: “Anna z Elsą. Powrót do lodowego pałacu”oraz “Ironman. Inwazja kosmicznych fantomów”. Początkowo zastanawiam się czy to książki dla mojego trzyipółlatka, ale pierwsze strony bardzo szybko rozwiały moje wątpliwości.

“Anna z Elsą. Powrót do lodowego pałacu”

Książki idealne na majówkę - wydawnictwo Egmont 1

Książka nawiązuje do dobrze znanej bajki “Kraina lodu”. Historia opowiedziana w tej pozycji rozpoczyna się po zakończeniu wydarzeń znanych z filmu. Anna i Elsa przystępują do wielkiego sprzątania i remontowania zamku Arrendell, na który mają przybyć goście z Vakretty. We wszystkich pracach pomaga im dzielny bałwanek – Olaf. Niestety bohaterowie muszą wrócić do lodowego pałacu, gdyż lodowy olbrzym potrzebuje pomocy. Czy Annie, Elsie i Olafowi uda się opanować sytuację? Czy  zdążą przed przybyciem gości z Vakretty? O tym oczywiście przekonacie się sięgając po książkę.

Książki idealne na majówkę - wydawnictwo Egmont 2

Książka napisana jest żywym i plastycznym językiem. Dzięki czemu dziecko może sobie wyobrazić opisywane miejsce czy sytuacje. Dodatkowo na każdej stronie znajdują się czarno-białe obrazki, ilustrujące opowiadane wydarzenia. Historia jest dynamiczna, dzięki czemu maluch nie nudzi się podczas lektury. Duża czcionka ułatwia czytanie, zwłaszcza dzieciom, które już zaczęły same czytać. Autorka książki – Erica David, przedstawiła  w ciekawy sposób historię Anny i Elsy, a dodatkowo wszystko okrasiła niezłą dawką humoru. Podczas lektury syn co chwila się zaśmiewał, zwłaszcza, kiedy swoje kwestie wypowiadał Olaf. Książka pokazuje dlaczego warto działać razem i wspierać się w trudnych sytuacjach. To opowieść o sile przyjaźni.

Ironman. Inwazja kosmicznych fantomów

Ironman. Inwazja kosmicznych fantamów

Kolejną książką z serii #Czytelnia, którą wybrał Jaś to opowieść o Ironmanie. Co prawda jest on za mały na oglądanie kinowej wersji przygód tego marvelowskiego bohatera, ale mimo to zdarzyło mu się oglądać kreskówkę o jego przygodach. Książka Steve’a Behlinga opowiada o Tony’m Starku – wynalazcy, geniuszu i outsiderze. Po śmierci ojca, Tony musiał przejąć stery firmy. Sprzedawał więc opracowywaną w firmie broń na całym świecie, bo chciał być bogaty. A co z tym wszystkim mają tytułowe fantomy? Oczywiście dowiecie się sięgając po książkę.

“Ironman” jest przeznaczona dla starszych chłopców. Jest to książka z poziomu niebieskiego, a więc dla zaawansowanych czytelników. Mimo to syn słuchał uważnie historii, zadawał pytania kiedy czegoś nie rozumiał, a na końcu stwierdził, że ta opowieść jest super i sam chciałby być jak Ironman. Książka stała się dla nas okazją do rozmowy nad bogaceniem się i otaczaniem się drogimi rzeczami.

Ironman. Inwazja kosmicznych fantamów

Akcja w książce jest bardzo dynamiczna, opisy dosyć sugestywne. Co mnie cieszy, sceny walki były opisane delikatnie, bez epatowania zbędną przemocą. Bohaterowie są skonstruowani jednoznacznie – są albo dobrzy, albo źli. Choć główny bohater przechodzi metamorfozę, pokazując małym czytelnikom, że tak naprawdę każdy zasługuje na drugą szansę, jeśli tylko zrozumie swoje błędy. Książka zawiera kolorowe obrazki i dużą czcionkę ułatwiającą czytanie.

iałam obiekcje, czy książki z serii #Czytelnie będą dobrym wyborem dla mojego trzyipółlatka. Ale po pierwszych stronach obu książek, stwierdzam, że obawy były bezpodstawne. Historie w tej serii są tak skonstruowane, że zarówno młody odbiorca, jak i ten trochę starszy znajdą w nich coś dla siebie. Lubię książki dla dzieci, które nie tylko opowiadają ciekawą historię, ale również bawią i uczą, są punktem wyjścia do rozmowy o ważnych tematach z otaczającej nas rzeczywistości.

Książki idealne na majówkę - wydawnictwo Egmont 3
Podobało się? Podziel się

Książki idealne na majówkę – wydawnictwo Egmont

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także