Mama

Jak ubrać dziecko na imprezę rodzinną?

Chrzciny, komunia, wesele, święta, imprezy rodzinne – w co ubrać dziecko? Czy postawić na wygodę i ubrać dziecko w codzienny T-Shirt i spodnie dresowe, czy jednak ubrać dziecko bardzo elegancko?
Jak ubrać dziecko na imprezę rodzinną? 1

Jestem zwolenniczką uczenia dzieci, że strój dobieramy do okoliczności. Na podwórko możemy założyć wyciągnięty T-Shirt czy spodnie dresowe, ale już na imprezę rodzinną wypada założyć coś bardziej eleganckiego. Oczywiście ubierając dziecko postawmy na wygodę! Ciasne, zbyt mocno dopasowane ubrania nie są najlepszym pomysłem. Luźne ubrania też są eleganckie i modne. Dzieci mnóstwo czasu spędzają w ruchu, tańcząc i bawiąc się z rówieśnikami.

W co ubrać niemowlaka na rodzinną imprezę?

Niemowlakowi nie będzie wygodnie w koszulach i jeansach. Na rynku pełno jest body z kołnierzykami, imitacjami krawata, szelek itp. Do tego załóżmy dziecku dresowe spodnie, legi. Jeśli już upieramy się przy jeansam, postawmy na miękki jeans. W sieciówkach dostępne są spodnie imitujące jeans i na pewno w takich będzie dziecku o wiele wygodniej niż w klasycznych jeansach.

Jak ubrać roczniaka, dwulatka, trzylatka?

Dzieci, które biegają również powinny być ubrane swobodnie. Pamiętajmy również, że dziecko biegając, bawiąc się szybko może się pobrudzić. Ubierając Janka na pierwsze urodziny postawiłam na koszulobody i krótkie spodenki z jeansu. Do tego neonowe szelki. Jaś wyglądał jak mały elegancik, a do tego było mu wygodnie, bo żadna część garderoby nie krępowała mu ruchów. W moim zamyśle miał mieć również trampki, ale ponieważ było cieplutko, biegał po trawie na bosaka.

Jak ubrać dziecko na imprezę rodzinną? 2

Wigilia, Święta Wielkanocne, komunie czy wesele to okazje, które wymagają wyjątkowej elegancji. Mamy zakładają sukienki, a tatusiowie garnitury. Czy dzieciom również wypada założyć garnitur (czy w przypadku dziewczynek koronkową sukieneczkę). Powiem szczerze – mówię NIE garniturom dla chłopca. Owszem uważam, że dziecko powinno być ubrane elegancko, ale jednak “na luzie”.

Ubierając Jasia na rodzinne imprezy zawsze stawiam na wygodę, ale lubię jak wygląda jak mały mężczyzna. O ile założenie koszuli nie jest dla Jasia problemem, o tyle spodnie zawsze muszą być z miękkiego jeansu lub wygodnego, rozciągliwego materiału. Na święta czy wesele proponuję dla chłopca białą koszulę, spodnie z diagonalu, do tego szelki i mucha. Aby przełamać elegancję można założyć trampki w kolorze muchy i szelek.

Jak ubrać dziecko na imprezę rodzinną? 3

Latem warto pomyśleć nad tym, aby strój dziecka był dostosowany do pogody. Jeśli panują upały załóżmy chłopcu krótkie spodenki. Biała polówka i spodenki z szelkami, a do tego trampki będą pasowały nie tylko na wesele, ale również na komunię czy imieniny cioci Wiesi.

Jestem zdania, że dzieci od małego powinno uczyć się elegancji i szacunku do innych ludzi. Należy dzieciom pokazywać, że są pewne okazje, kiedy  ulubiony rozciągnięty T-shirt z Batmanem powinien zostać w domu!

Nie każda mama lubi chłopców w koszulach, ale jeśli zostaliśmy zaproszeni na imprezę rodzinną warto zwykły codzienny T-Shirt zastąpić polówką – dziecku będzie wygodnie, ale jednak będzie wyglądało elegancko.

Pamiętajmy, że szykując strój na rodzinną okazję zawsze wziąć pod uwagę dwie istotne rzeczy — wygodę pociechy oraz jej osobiste gusta. Bo strój to także sposób wyrażania swojej osobowości i nie ma nic lepszego dla dziewczynki czy chłopca niż pewna doza wolności w decydowaniu o swoim. Czasami warto dać dziecku wybrać, w co ma się ubrać, bo wtedy na pewno chętniej założy elegancki strój. 

Warto pamiętać, że dzieci podczas zabawy mogą się mocno wybrudzić. Dlatego warto mieć w torbie drugą parę ciuchów na zmianę. 

A Wy jak ubieracie swoje dzieci na imprezy rodzinne?

Podobało się? Podziel się

Jak ubrać dziecko na imprezę rodzinną?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
14
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także