Gadżety i zabawy

Pamiątki z dzieciństwa – jak uchwycić najważniejsze chwile z rozwoju malucha?

Z jednej strony każdy rodzic cieszy się na widok kolejnych osiągnięć swojego dziecka. Z drugiej, upływający szybko czas daje nam do zrozumienia, że pewne momenty już nigdy nie wrócą. Pierwsze postawione kroki, pierwsze wypowiedziane słowa czy pierwszy mleczny ząb malucha – tego typu zdarzeń w życiu dziecka można zliczyć bardzo dużo i wszystkie z nich są absolutnie niepowtarzalne. Wiele osób chce utrwalić te chwile w swojej pamięci najmocniej jak to możliwe, chociażby przez gromadzenie różnego rodzaju pamiątek. Jakich konkretnie? Co zrobić, by uchwycić wszystkie najważniejsze chwile z rozwoju dziecka? Oto kilka sprawdzonych pomysłów!

pamiątki z dzieciństwa

Zbieranie różnych pamiątek z dzieciństwa naszej latorośli jest prostym sposobem na to, by w przyszłości, po kilku lub kilkunastu latach, Wasza rodzina zafundowała sobie sentymentalną podróż w czasie. Rodzice przypomną sobie o wyjątkowych chwilach z pierwszych dni i miesięcy życia ich ukochanej pociechy. Z kolei samo dziecko, gdy będzie już starsze, zobaczy, jak wyglądał jego rozwój i w jakich okolicznościach przyszło mu pokonywać kolejne życiowe etapy. Nie wiesz, jak zabrać się za kompletowanie takich pamiątek? Nic prostszego! Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad.

Zaopatrz się w „Pudełko wspomnień”

Najważniejsze, to stworzyć sobie miejsce, w którym gromadzone będą wszystkie pamiątki z dzieciństwa naszej pociechy. Takimi przedmiotami o wyjątkowej wartości sentymentalnej może być dosłownie wszystko – pierwsza samodzielnie narysowana laurka, odcisk stopy wykonany farbkami, pierwsze ząbki mleczne, które postanowiły wypaść itd. Najlepiej gromadzić je wszystkie razem, np. w specjalnym pudełku. To powinno być trwałe i odpowiednio pojemne. Takie Pudełka Wspomnień można nabyć gotowe np. tutaj: https://luxnote.pl/category/pudelko-wspomnien?horizontal. Są one zamykane na magnes, a ich wnętrza obito okleiną. Ponadto, wykonano je z dbałością o każdy detal. W środku znajduje się też specjalna metryczka, która wskazuje, do kogo należy pudełeczko. Jest ono na tyle spore, że bez problemu zmieści wszystkie skarby z dzieciństwa.

Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia

Dziś każdy z nas zaopatrzony jest w wysokiej klasy aparat znajdujący się w smartfonie. Nie ma zatem żadnych przeszkód, by fotografować wszystkie najważniejsze chwile z życia malucha. Wystarczy odrobina chęci i czasu, by stworzyć naprawdę solidną dokumentację dzieciństwa Twojej pociechy. Co ważne, nie musisz od razu wstawiać tych fotografii na portale społecznościowe. Zostaw je tylko dla Waszej rodziny. Gromadź je na zewnętrznym dysku (razem z filmami – te też możesz przecież kręcić praktycznie non stop), a najpiękniejsze wywołaj i schowaj w specjalnie przygotowanym albumie. Metoda być może nieco staroświecka, ale wciąż praktykowana i co najważniejsze, skutecznie przywołująca najlepsze wspomnienia!

Zachęć dziecko do działania!

Samo gromadzenie takich pamiątek nie będzie dawało tyle frajdy, jeśli nie zaangażujesz do niego samego dziecka! Warto malcowi wytłumaczyć, po co gromadzicie te wszystkie skarby i zachęcić do udziału w całym przedsięwzięciu. Niech Twoja latorośl sama kompletuje swoje rysunki, a najważniejsze z nich trafią później do Waszego Pudełeczka Wspomnień. Razem też możecie chować poszczególne przedmioty i zrobić z tego ważny dla was rytuał!

Pisz pamiętnik!

Aby wspomnienia z dzieciństwa były kompletne, to obok fotografii i pamiątek, dobrze jest też prowadzić swojego rodzaju pamiętnik. Opisuj w nim najważniejsze dla Was chwile. Papier doskonale przyjmuje wszystkie emocje towarzyszące tym momentom. Powrót do latach do tych zapisków będzie dla Was cudownym przeżyciem.

Podobało się? Podziel się

Pamiątki z dzieciństwa – jak uchwycić najważniejsze chwile z rozwoju malucha?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także