Mama

Bezpieczny fotelik samochodowy – jak wybrać?

W ostatnich latach widać wyraźny wzrost świadomości młodych rodziców w kwestii odpowiedniego wyboru pierwszego fotelika dla dziecka. Niestety, gdy przychodzi czas kupna jego odpowiednika z wyższej kategorii wagowej, wciąż często robimy to po macoszemu, decydując się na tanie rozwiązania z hipermarketów. Warto powtarzać, że bezpieczne foteliki samochodowe są na wagę złota, a by spełniały swoje zadanie, muszą pasować zarówno do wieku, wzrostu i wagi dziecka, jak i twojego samochodu. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając fotelik samochodowy 4-12 lat.

bezpieczny fotelik samochodowy

Przeglądając foteliki samochodowe do 36 kg, musisz przede wszystkim pamiętać, że swoją podstawową funkcję mogą realizować tylko wtedy, gdy nie będą ani za duże, ani za małe. W przeciwnym razie w żaden sposób nie zabezpieczą twojego malucha w czasie wypadku. To ważne, by nie naginać granic – bezpieczny fotelik samochodowy musi być dopasowany do wagi, wzrostu oraz samochodu.

bezpieczny fotelik dla dziecka

Dziecko w tym przedziale wiekowym bardzo szybko rośnie – nie znaczy to wcale, że fotelik samochodowy 4-12 lat musisz wymieniać co kilka miesięcy. Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi zarówno komfort w czasie jazdy, jak i pełne bezpieczeństwo, zdecyduj się na fotelik z i-Size. Zastosowane w nim wysokie oparcie będzie doskonałym rozwiązaniem dla starszaków mierzących od 100 do 150 centymetrów. To bezpieczny fotelik samochodowy wyróżniający się tym, że rośnie razem z dzieckiem.

Foteliki samochodowe do 36 kg

Najważniejsze jest, by fotelik samochodowy 4-12 lat zapewniał bezpieczeństwo w czasie jazdy. Właśnie dlatego najlepszym wyborem okazują się foteliki samochodowe z homologacją i-Size. Przeszły pozytywnie testy ADAC i sprostały surowym międzynarodowym normom ochrony bocznej.

Bezpieczny fotelik samochodowy - jak wybrać? 1

Warto zwrócić uwagę na foteliki, które posiadają prowadnicę pasa biodrowego, która ma za zadanie obniżyć pozycję pasa w taki sposób, by nie przechodził on na brzuchu dziecka. Aby zapewnić dziecku jeszcze większą ochronę podczas zderzeń bocznych, sprawdź, czy fotelika posiada dodatkową nakładkę (SIP+), która umieszczana jest po boku fotelika i montowana od strony drzwi samochodu.
Nie ulega wątpliwości, że w czasie jazdy liczy się komfort dziecka. To szczególnie istotne dla dużych rodzin. W sytuacji, gdy na tylnym siedzeniu znajduje się trójka dzieci, najstarsze z nich (o ile skończyło 3 lata) może podróżować zapięte jedynie pasem. Smukły fotelik samochodowy 4-12 marki BeSafe – iZi Flex FIX i-Size lub iZi Flex S FIX – umożliwia jednak połączenie wygody i bezpieczeństwa. Dla zaoszczędzenia przestrzeni możesz zrezygnować z paneli bocznych w modelu znajdującym się w środku. Z punktu widzenia małego podróżnika bardzo ważna jest także możliwość rozłożenia fotelika do pozycji leżącej, by zagwarantować wygodną pozycję do snu. Równie istotny będzie wygodny zagłówek, który w czasie drzemki będzie chronił główkę.

Bezpieczny fotelik samochodowy - jak wybrać? 2

Komfort dziecka jest ważny tak samo jak wygoda rodzica. Bezpieczne foteliki samochodowe z homologacją i-Size posiadają złącza ISOfix, które wpina się w system ISOfix w samochodzie. Cały proces trwa zaledwie kilkanaście sekund i jest niezwykle łatwy. Bez najmniejszego trudu poradzi sobie z nim nawet niedoświadczony wujek czy dziadek.

Bezpieczny fotelik samochodowy - jak wybrać? 3

Żyjemy w bardzo wygodnych czasach. Mamy dostęp do produktów, które spełniają nawet najbardziej wygórowane wymagania. Bezpieczne foteliki samochodowe są dzisiaj nie tylko ładne, ale także wyposażone w szereg ułatwiających życie funkcji dodatkowych. Choć wciąż pozostają droższe niż oferowane przez hipermarkety kolorowe podkładki, są niezbędną inwestycją w bezpieczeństwo dziecka.

Podobało się? Podziel się

Bezpieczny fotelik samochodowy – jak wybrać?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także