Mama

Typy mamusiek na wakacjach

Mama na wakacjach – kocyk, słoneczne okulary, kapelusz, kolorowy drink w ręku. Można się opalać i oddać wakacyjnemu lenistwu. Tak to raczej wygląda w wyobrażeniach, bo w rzeczywistości wypoczynek mamy to ciągła czujność i opieka nad dziećmi. Ale czy wszystkie mamy się tym przejmują? Zapraszam na wpis z przymrużeniem oka

mama na wakacjach

Wakacje to czas wypoczynku nie tylko dla dzieci, ale również dla mam. I każda z nas wyjeżdżając na urlop chciałaby odpocząć. Choć wiem, że czasem nie jest to łatwe 🙂 Pamiętajmy, żeby przyświecała nam zasada – żyj i pozwól żyć innym. Nasze dzieci nie są pępkiem świata, a innym wczasowiczom należy się odpoczynek i spokój.

Mama na wakacjach – Mama kwoka

Mama kwoka to mama, która chodzi za dzieckiem krok w krok. Nie odstępuję go nawet na moment. Wciąż zadaje mu pytania: czy chce siusiu, czy chce coś zjeść, czy nie jest mu za zimno. Wystarczy jedno kichnięcie dziecka, by biegła z kocykiem i herbatką, by ogrzać dziecko. Mama kwoka nie wypoczywa, bo ciągle jest “na czuwaniu”, stara się przewidzieć każdy krok dziecka. Tak naprawdę nie daje również dzieciom wypocząć, bo ciągle je ogranicza, otaczając ich swoją nadopiekuńczością. Mama kwoka zawsze wie lepiej, co jest lepsze dla jej dzieci. Według niej dzieci same nie wiedzą, czego potrzebują i ona musi za nie podjąć decyzję.

Mama na wakacjach – Mama “możesz”

Mama możesz, to mama, która przyjechała wypocząć i to wypocząć na maksa. Najczęstszym zwrotem, który pada z jej ust jest “możesz”. Pozwala dzieciom na wszystko, byle tylko nie zawracały jej głowy. Jest oazą spokoju, bo chcąc wypocząć, pozwala dzieciom na wszystko i często nie przejmuje się tym, że dzieci nie zawsze stosownie się zachowują. Wszak przyjechała na wakacje, nie po to by się niepotrzebnie denerwować spełnianiem dziecięcych zachcianek. Dziecko nasiusiało na plaży obok Twojego kocyka? Cóż, mama możesz wszystko, wzruszy ramionami i stwierdzi, że to tylko dziecka i było to urocze, a niewygody wynagrodzi uśmiech bąbelka.

Mama na wakacjach – Mama zjedz coś

Mama zjedz coś to mama, która nieustannie chodzi za dziećmi i podtyka im pod nos przekąski – a to ciasteczka, a to flipsy, a to jabłuszka. Non stop dba o to, aby brzuszek dzieci był najedzony. Kiedy pociecha odmawia jedzenia, wyszukuje powody, dla których tak może być. Dla niej dzieci zawsze za mało zjadły. Po sytym obiedzie zabiera je na lody, gofry itp., bo przecież tak mało zjadły. Najpiękniejszym widokiem jest dla niej widok jedzącego dziecka.

Mama na wakacjach – Mama foteczka

Mama foteczka, to mama podobna do Mamy możesz. Generalnie najchętniej spędza czas z telefonem w ręku, robiąc dzieciom foteczki na każdym kroku i umieszczając je w Social Media. Telefon jest jej nieodłącznym atrybutem, fotografuje wszystko i wszystkich. Jej dzieci są zawsze stylowo i nienagannie ubrane. Zanim będą mogły się pobawić, muszą zaliczyć mini sesję. Mama foteczka uważa na to, w jakich miejscach bawią się jej pociechy, aby broń Boże się nie pobrudziły czy nie porwały stylowych i firmowych ubrań. Kiedy wrzuca post na fejsa czy insta nie dba o to, co się wokół niej dzieje.

Mama na wakacjach – Mama luzaczka

Mama luzaczka to mama, która podczas urlopu wrzuca na luz, ale luz kontrolowany. Pobawi się z dziećmi w piasku, wejdzie z nimi do wody, pogra w piłkę, ale kiedy potrzebuje odpoczynku, pokazuje palcem – “tam jest tata”. Dokładnie wie, po co przyjechała na wakacje i wie, że inni wczasowicze przyjechali odpocząć i nie muszą znosić krzyków jej dzieci. Potrafi tak maluchom zorganizować czas, żeby się nie nudziły. Jednocześnie uważa, żeby dzieci nie przeszkadzały innym. Mama luzaczka wyznaje zasadę żyj i daj żyć innym. To mama, która pozwala bawić się swoim dzieciom i jest obok nich. Dba o ich potrzeby, ale również zaspokaja swoje.

A ty, którym typem mamy na wakacjach jesteś? Sprawdź jaką Mamą jesteś na Facebooku i jaką Mamą jesteś na placu zabaw.

Podobało się? Podziel się

Typy mamusiek na wakacjach

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także