Gadżety i zabawy

Ciekawskie zwierzaki – gra która pomoże zacieśnić więzi

“Ciekawskie zwierzaki” to gra, która pozwoli wyrobić w domownikach nawyk rozmowy. Tak, wyrobić nawyk rozmowy! Niestety często rozmowa w relacjach rodzinnych jest pomijana, co prowadzi do nagromadzenia się wielu niedomówień

ciekawskie zwierzaki

Mój mąż twierdzi, że gdybym mogła nie spać, gadałabym przez 24 godziny na dobę 🙂 Coś w tym jest 🙂 Dla mnie rozmowa to podstawa wszystkiego, od niej wszystko się zaczyna – czy to układanie planu na majówkę, czy rozwiązywanie konfliktów. U nas w domu rozmawia się dużo. Mówimy nie tylko o tym, jak minął komuś dzień, ale również mówimy dużo o emocjach. O tym, co nam się udało, a gdzie odnieśliśmy porażkę. Dzięki temu wiemy o sobie dużo i łatwiej jest nam dusić nieporozumienia w zarodku.

Jednak wiem, że rozmowa nie dla wszystkich jest łatwa. Trudno jest mówić na głos o tym, co się nie udało. Czasem wolimy pewne rzeczy przetrawić w sobie, gdzieś głęboko. Z drugiej strony, nie wszyscy wiedzą jak się zabrać za taką rozmowę. Czy pytanie: “Jak było w: przedszkolu/szkole/pracy” jest pytaniem wyczerpującym temat? Czy jeśli ktoś odpowie: “było fajnie” – ciągnąć dalej temat czy może odpuścić?

Jedno wiem na pewno – brak rozmowy, nie zaowocuje w przyszłości niczym dobrym. Jeśli teraz nie poświęcimy naszym dzieciom odpowiedniej uwagi, później może być za późno, bo nie będą chciały dopuścić nas do swojego świata. Zresztą tyczy się to nie tylko dzieci, ale również naszych partnerów/współmałżonków.

Ciekawskie zwierzaki – gra dla całej rodziny, dzięki której dowiesz się o innych całkiem nowych rzeczy

“Witaj w świecie ciekawskich zwierzaków, pozwól im poznać siebie i powiedz jeżykowi o tym co czujesz, szopowi o tym, co ostatnio przeżyłeś, a małej biedronce o tym, co lubisz.” – ten cytat ze wstępu gry najlepiej opisuje czym jest ta gra i

ciekawskie zwierzaki

“Ciekawskie zwierzaki” to bardzo prosta gra, której zadaniem się integracja rodziny. Gra to plansza z pięćdziesięcioma polami. Zadaniem graczy jest przejście z pola START, na pole META. Jednak nie szybkość jest tu ważna, a właśnie rozmowa! Każde pole to inne pytanie do gracza. A pytania mają zróżnicowaną tematykę – od pytań typu: “jaki był Twój najfajniejszy dzień”, po pytania: “Gdybyś miał czarodziejską różdżkę, co byś wyczarował”.

ciekawskie zwierzaki

“Ciekawskie zwierzaki” to gra, która pozwala ćwiczyć nie tylko rozmowę, ale również umiejętność uważnego słuchania czy cierpliwości. Przyznam szczerze, że przy wielu pytaniach się zawahałam, musiałam nad nimi trochę pomyśleć.

Podczas gry byłam pozytywnie zaskoczona tym, jak Janek odpowiadał na pytania. Niby odpowiedzi były proste, ale jednak w kilku przypadkach dawały do myślenia, a nawet wyciskały mi łzy z oczu. Bo jak tu się nie rozczulić, kiedy na pytanie: “Powiedz komuś coś miłego”, czterolatek odpowiada: “mamo, bardzo Cię kocham”.

ciekawskie zwierzaki

W trakcie gry Janek kilkakrotnie mnie rozśmieszył, mi.in. stwierdzając, że na bezludną wyspę zabierze: rower, przytulankę i łyżkę, a jego dzisiejszy humor to smuradość, bo rano był smutny, a teraz już się cieszy, że jest w domu.

Przy niektórych pytaniach, musiałam Jankowi trochę pomóc i wytłumaczyć mu, jaki jest sens pytania. Trudność sprawiło, mu odpowiedź na pytanie co w sobie najbardziej lubi oraz wskazanie, co w jego życiu było najfajniejsze.

Ciekawskie zwierzaki – nasza ocena

“Ciekawskie zwierzaki” oceniamy z Jankiem na 5+! To gra, w którą można grać dosłownie wszędzie. My próbowaliśmy grać np. w samochodzie (wówczas bez rzucania kostką, mówiliśmy numer od 1 do 50 i odpowiadaliśmy na pytania).

To gra, która oprócz rozrywki sprawi, że rodzina pozna się lepiej. Niektóre pytania nas rozśmieszą, jeszcze inne dadzą do myślenia. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Mogą grać w nią zarówno starsi, jak młodsi członkowie rodziny. Gra uczy dzielenia się przeżyciami, emocjami. Może być punktem wyjścia do rozmów na trudne tematy.

Plusem gry jest również to, że NIC NIE KOSZTUJE!. Wystarczy, że wejdziecie na bloga www.mamologia.pl i w zakładce DO POBRANIA, będziecie mogli pobrać grę i zacieśniać więzy 🙂

Za możliwość grania i przetestowania gry dziękuję Oli z bloga www.mamologia.pl – to była czysta przyjemność grać w tę grę 🙂

Podobało się? Podziel się

Ciekawskie zwierzaki – gra która pomoże zacieśnić więzi

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także