Książki

Pomysł na prezent: lista książkowych must have!

Zastanawiasz się, co kupić dziecku na Mikołaja lub pod choinkę Nie chcesz być banalna i kupować kolejnej zabawki? Pomyśl o książkach! Przedstawiam listę książek, które ucieszą każde dziecko

Pomysł na prezent: lista książkowych must have! 1

Co dzieci najbardziej chciałyby dostać pod choinkę? Zabawki – to pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy. Jednak zamiast kolejnego plastikowego wynalazku warto postawić na książki. Co wybrać zestawu książek dostępnych obecnie na rynku? Przedstawiam Wam zestaw książek, które ucieszą niejedno dziecko i rodzica.

Pomysł na prezent dla dziecka

Basia i lato pod psem

Pomysł na prezent: lista książkowych must have! 2

Z Basią spotkałam się po raz pierwszy. Janek znał ją z przedszkola, więc bardzo się ucieszył kiedy zobaczył książkę w przesyłce od wydawnictwa Egmont. Basia marzy o psie. Tak bardzo, że nic innego jej nie interesuje. No, może poza żelkami. Nawet wakacje wydają się całkiem okropne, jeśli nie można mieć psa. Jednak rodzina Basi postanawia wyjechać nad morze pod namiot. Podczas wakacji rodzina Basi przeżywa niesamowitą przygodę z psem w tle. To pierwsza książkowa wersja przygód Basi.

Basia to rezolutna dziewczynka, która ma cechy podobne do każdego przedszkolaka. Próbuje zrozumieć otaczający ją świat. Jet bliska każdemu przedszkolakowi, bo jej punkt widzenia,jest zbliżony do punktu widzenia dzieci. Dziewczynka miewa swoje humory, bywa niegrzeczna i potrafi płakać z pozornie błahych powodów. Jednocześnie jej rodzice są bardzo prawdziwi – zapracowani, przemęczeni, nie zawsze trzymający się zasad, które sami ustalili, a jednocześnie niezwykle ciepli, otwarci, zawsze stawiający dobro dzieci na pierwszym miejscu.

“Basia i lato pod psem” to książka jest niezwykła, napisana prostym językiem, ale jednocześnie bardzo klimatyczna. Wciąga nie tylko dzieci, ale równie dorosłych. Przyznaję, że sama byłam ciekawa co dalej się zdarzy i jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Książka jest pełna niezwykłych zwrotów akcji, fabuła jest bardzo dynamiczna. Ani przez chwilę młody czytelnik nie może się nudzić. W książce pojawia się wiele ciekawych postaci, zarówno tych ludzkich, jak i zwierzęcych. Zofia Stanecka porusza wiele ważnych tematów, ale przedstawia je w sposób zrozumiały dla młodego odbiorcy. Czarno-białe ilustracje Marianny Oklejak doskonale współgrają z klimatem opowieści.

“Basia i lato pod psem” w swoim przeznaczeniu to książka dla dzieci nieco starszych, jednak młodsze również świetnie odnajdą się w świecie przygód Basi. Byłam zaskoczona, jak syn z łatwością zapamiętuje fabułę. Dłuższa forma pozwoliła na jeszcze lepsze oddanie Basiowego świata. To mądra i wzruszająca książka, przy której ani dzieci, ani dorośli nie będą się nudzić.

Basia. Bajki na dobranoc”

Pomysł na prezent: lista książkowych must have! 3

Lubimy przed snem czytać bajki, które są krótkie i niosą ze sobą ważną naukę, ale jednocześnie podane są w łatwej i przystępnej formie. Taki właśnie jest zbiór bajek na dobranoc pt. “Basia. Bajki na dobranoc”. To 24 bajki, których autorami są rodzice Basi. Opowiada je Basia, Janek, dziadek, babcia, mama i tata. Bajki są zabawne, melancholijne, niektóre rymowane, krótkie, w sam raz na raz! Opowieści o Basi i jej perypetiach wzruszą i rozbawią niejedno dziecko, a także ukołyszą je do snu. Każdy z tekstów jest na tyle krótki, że nadaje się idealnie na wieczorną lekturę.

W książce znajdziesz m.in. bajki:

• O zaczarowanej poduszce
• O niewidzialnym psie
• O gwiezdnej krowie
• O Krainie Żelków
• O dziewczynce, która zmieniła się w niedźwiedzia
• O gadającym drzewie i mieszkającej w nim sowie

I kilkanaście innych, pięknych basiowych opowieści.

Pomysł na prezent: lista książkowych must have! 4

Bajki bardzo przypadły nam do gustu, zwłaszcza, że są krótkie i traktują o bliskich dziecku sprawach. Nie ma tu zawiłej fabuły, niezrozumiałych bohaterów. Wszystkie opowiastki są snute prostym językiem, zrozumiałym dla dzieci. Historie mają sprawić, że nasze dzieci będą chciały ułożyć się do snu i zamknąć oczy. Co prawda nie udało mi się Janka uśpić przy bajkach, ale po zakończeniu czytania zasypiał niemal od razu. Dzięki kolorowym ilustracjom książkę czyta się bardzo przyjemnie. Różnorodność bajek sprawia, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

“Star Wars. Złota księga bajek”

Pomysł na prezent: lista książkowych must have! 5

Podejrzewam, że jest mało osób, które nie kojarzą czym są Gwiezdne wojny. Mój czterolatek, też zadawał mi kilka razy pytania na temat tego świata. Z pomocą przyszedł mi zbiór bajek, od wydawnictwa Egmont – „Star Wars. Złota Księga Bajek” .

Czym jest ten zbiór? To nic innego, jak zbiór opowieści ze świata walki jasnej i ciemnej strony mocy, zbiór opowiadań o rycerzach Jedi i ich przeciwnikach. W książce otrzymujemy bajkowy skrót kolejnych części Gwiezdnych wojen, znanych nam z filmowych adaptacji dla dorosłych. Prostym i niezwykle barwnym językiem opowiedziane są historie Anakina Skywalkera, jego miłości do Padme, a następnie historia ich dzieci – Luka i Lei.

“Star Wars. Złota księga bajek” pozwala młodemu czytelnikowi wyruszyć w niezwykłą podróż po odległej galaktyce. Dzieci poznają najdziwniejsze stwory, bestie i obcych z najodleglejszych zakątków galaktyki. A wszystko to podane w przyjazny sposób dla dziecka. Do tego barwne ilustracje, które wzbogacają tekst i pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

Dla mnie “Star Wars. Złota księga bajek” to świetne wprowadzenia do świata Gwiezdnych Wojen.

“Miki. Nowa kolekcja bajek”wyd. Egmont

Pomysł na prezent: lista książkowych must have! 6

Myszka Miki już od 90 lat bawi i wychowuje kolejne pokolenia dzieci. Nic dziwnego, że bajki, książki czy gadżety z Myszką Miki cieszą niesłabnącą popularnością wśród dzieci i dorosłych. “Miki i Nowa kolekcja bajek” to zbiór opowiadań o przygodach Myszki Miki, Kaczora Donalda, Goofiego, Minie i Daisy.

Książka zawiera piękne i barwne historie pełne poczucia humoru. Każda z historii niesie ze sobą ważne dla dzieci przesłanie. To historie o przyjaźni, współpracy i tego, że świat z bliskimi nam osobami jest znacznie przyjemniejszy. Wyprawa na piknik, świętowanie urodzin, oglądanie horrorów – wszystko to zyskuje nową jakość, gdy jest
się razem, jak Miki i jego najlepsi kumple!

Pomysł na prezent: lista książkowych must have! 7

Książka ta również ma piękne ilustracje, bajeczki są proste i zrozumiałe dla dziecka, które jest bardzo aktywne podczas czytania.

“Filip, lis i magia słów” – Gdańskie wydawnictwo Psychologiczne

Pomysł na prezent: lista książkowych must have! 8

To czwarta książka o przygodach zajączka Filipa. W tej części zajączek staje się coraz bardziej samodzielny i postanawia się zapuścić w odległe rejony Wielkiego Lasu. Pewnego dnia Filip znika i nikt nie wie, że wpadł w pułapkę. Zajączek sam jeden staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Czy sobie poradzi? Kto lub co mu w tej sytuacji pomoże? Przyjaciele, którzy ofiarnie go poszukują? Szczęśliwy zbieg okoliczności? Czy też wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?
Zdecydowaną zaletą książki pani Elżbiety Zubrzyckiej jest przybliżenie czytelnikom zabawy w “Ja jestem”. To gra, dzięki której Filip i jego zajęcze rodzeństwo lepiej poznało siebie. Dzięki temu, że w bajce zasady zabawy są wyjaśnione, każdy rodzic wspólnie z dzieckiem może odkryć swoje zalety i wady. Graliśmy z Jankiem w tą grę i przyznaję, że byłam zaskoczona kilkoma jego odpowiedziami.

“Filip, lis i magia słów” to nie tylko książka, która do gustu przypada dzieciom, ale również i rodzicom. Oboje z Jasiem wczytywaliśmy się w historie Filipa. Za każdym razem komentując jego przygody i wybory, których zajączek dokonuje. Książka bawi i uczy, pokazując dziecku jak wielką moc mają słowa. Książka zachęca, aby częściej używać pięknych słów, ponieważ te wpływają także na budowanie pozytywnych przekonań na temat własnej osoby. Książka porusza też inne ważne kwestie takie jak np. przyjaźń czy współpraca.

Pomysł na prezent: lista książkowych must have! 9

Plusem jest „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli”, które znajduje się na końcu książki. Znajdziemy tam wskazówki wychowawcze, które pokazują, jak można wykorzystać historie zawarte w książce do rozmów z dziećmi.

Ogromnym plusem są także ilustracje. Klara Wicenty zrobiła w tej książce coś absolutnie cudnego.

Na końcu zamieszczono wycinanki zwierzaków i pomysł na teatrzyk dla dzieci: niech rozwijają wyobraźnię i same wymyślają przygody małym przyjaciołom.
Książka jest bardzo pozytywna i niesie ze sobą wiele pięknych i mądrych słów. Jest to świetne narzędzie do pracy z dziećmi w kwestii odczuwania i nazywania emocji. W łatwy sposób możemy wytłumaczyć im co to jest zazdrość, dlaczego nasze przechwałki nie będą podobać się innym. Zubrycka pomoże nam odnaleźć pozytywne nastawienie.
“Nowe przygody Kubusia Puchatka” wydawnictwo Znak Emotikon

<blockquote class="instagram-media" data-instgrm-captioned data-instgrm-permalink="https://www.instagram.com/p/BqaFwLll7oJ/?utm_source=ig_embed&utm_medium=loading" data-instgrm-version="12" style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);"><div style="padding:16px;"> <a href="https://www.instagram.com/p/BqaFwLll7oJ/?utm_source=ig_embed&utm_medium=loading" style=" background:#FFFFFF; line-height:0; padding:0 0; text-align:center; text-decoration:none; width:100%;" target="_blank"> <div style=" display: flex; flex-direction: row; align-items: center;"> <div style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 40px; margin-right: 14px; width: 40px;"></div> <div style="display: flex; flex-direction: column; flex-grow: 1; justify-content: center;"> <div style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; margin-bottom: 6px; width: 100px;"></div> <div style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; width: 60px;"></div></div></div><div style="padding: 19% 0;"></div><div style="display:block; height:50px; margin:0 auto 12px; width:50px;"><svg width="50px" height="50px" viewBox="0 0 60 60" version="1.1" xmlns="https://www.w3.org/2000/svg" xmlns:xlink="https://www.w3.org/1999/xlink"><g stroke="none" stroke-width="1" fill="none" fill-rule="evenodd"><g transform="translate(-511.000000, -20.000000)" fill="#000000"><g><path d="M556.869,30.41 C554.814,30.41 553.148,32.076 553.148,34.131 C553.148,36.186 554.814,37.852 556.869,37.852 C558.924,37.852 560.59,36.186 560.59,34.131 C560.59,32.076 558.924,30.41 556.869,30.41 M541,60.657 C535.114,60.657 530.342,55.887 530.342,50 C530.342,44.114 535.114,39.342 541,39.342 C546.887,39.342 551.658,44.114 551.658,50 C551.658,55.887 546.887,60.657 541,60.657 M541,33.886 C532.1,33.886 524.886,41.1 524.886,50 C524.886,58.899 532.1,66.113 541,66.113 C549.9,66.113 557.115,58.899 557.115,50 C557.115,41.1 549.9,33.886 541,33.886 M565.378,62.101 C565.244,65.022 564.756,66.606 564.346,67.663 C563.803,69.06 563.154,70.057 562.106,71.106 C561.058,72.155 560.06,72.803 558.662,73.347 C557.607,73.757 556.021,74.244 553.102,74.378 C549.944,74.521 548.997,74.552 541,74.552 C533.003,74.552 532.056,74.521 528.898,74.378 C525.979,74.244 524.393,73.757 523.338,73.347 C521.94,72.803 520.942,72.155 519.894,71.106 C518.846,70.057 518.197,69.06 517.654,67.663 C517.244,66.606 516.755,65.022 516.623,62.101 C516.479,58.943 516.448,57.996 516.448,50 C516.448,42.003 516.479,41.056 516.623,37.899 C516.755,34.978 517.244,33.391 517.654,32.338 C518.197,30.938 518.846,29.942 519.894,28.894 C520.942,27.846 521.94,27.196 523.338,26.654 C524.393,26.244 525.979,25.756 528.898,25.623 C532.057,25.479 533.004,25.448 541,25.448 C548.997,25.448 549.943,25.479 553.102,25.623 C556.021,25.756 557.607,26.244 558.662,26.654 C560.06,27.196 561.058,27.846 562.106,28.894 C563.154,29.942 563.803,30.938 564.346,32.338 C564.756,33.391 565.244,34.978 565.378,37.899 C565.522,41.056 565.552,42.003 565.552,50 C565.552,57.996 565.522,58.943 565.378,62.101 M570.82,37.631 C570.674,34.438 570.167,32.258 569.425,30.349 C568.659,28.377 567.633,26.702 565.965,25.035 C564.297,23.368 562.623,22.342 560.652,21.575 C558.743,20.834 556.562,20.326 553.369,20.18 C550.169,20.033 549.148,20 541,20 C532.853,20 531.831,20.033 528.631,20.18 C525.438,20.326 523.257,20.834 521.349,21.575 C519.376,22.342 517.703,23.368 516.035,25.035 C514.368,26.702 513.342,28.377 512.574,30.349 C511.834,32.258 511.326,34.438 511.181,37.631 C511.035,40.831 511,41.851 511,50 C511,58.147 511.035,59.17 511.181,62.369 C511.326,65.562 511.834,67.743 512.574,69.651 C513.342,71.625 514.368,73.296 516.035,74.965 C517.703,76.634 519.376,77.658 521.349,78.425 C523.257,79.167 525.438,79.673 528.631,79.82 C531.831,79.965 532.853,80.001 541,80.001 C549.148,80.001 550.169,79.965 553.369,79.82 C556.562,79.673 558.743,79.167 560.652,78.425 C562.623,77.658 564.297,76.634 565.965,74.965 C567.633,73.296 568.659,71.625 569.425,69.651 C570.167,67.743 570.674,65.562 570.82,62.369 C570.966,59.17 571,58.147 571,50 C571,41.851 570.966,40.831 570.82,37.631"></path></g></g></g></svg></div><div style="padding-top: 8px;"> <div style=" color:#3897f0; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:550; line-height:18px;"> Wyświetl ten post na Instagramie.</div></div><div style="padding: 12.5% 0;"></div> <div style="display: flex; flex-direction: row; margin-bottom: 14px; align-items: center;"><div> <div style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(0px) translateY(7px);"></div> <div style="background-color: #F4F4F4; height: 12.5px; transform: rotate(-45deg) translateX(3px) translateY(1px); width: 12.5px; flex-grow: 0; margin-right: 14px; margin-left: 2px;"></div> <div style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(9px) translateY(-18px);"></div></div><div style="margin-left: 8px;"> <div style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 20px; width: 20px;"></div> <div style=" width: 0; height: 0; border-top: 2px solid transparent; border-left: 6px solid #f4f4f4; border-bottom: 2px solid transparent; transform: translateX(16px) translateY(-4px) rotate(30deg)"></div></div><div style="margin-left: auto;"> <div style=" width: 0px; border-top: 8px solid #F4F4F4; border-right: 8px solid transparent; transform: translateY(16px);"></div> <div style=" background-color: #F4F4F4; flex-grow: 0; height: 12px; width: 16px; transform: translateY(-4px);"></div> <div style=" width: 0; height: 0; border-top: 8px solid #F4F4F4; border-left: 8px solid transparent; transform: translateY(-4px) translateX(8px);"></div></div></div></a> <p style=" margin:8px 0 0 0; padding:0 4px;"> <a href="https://www.instagram.com/p/BqaFwLll7oJ/?utm_source=ig_embed&utm_medium=loading" style=" color:#000; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none; word-wrap:break-word;" target="_blank">- Jasiu, przyszła nam do recenzji książka od @wydawnictwoznak.pl "Nowe przygody Kubusia Puchatka". Ale się jaram 😀 - Mamo, a co to znaczy jaram się? - No cieszyć się, być zadowolonym. - Aa. W takim razie jarzębina się z Tobą 😀 A więc jarzymy się z nowej książki i nowej przygody czytelniczej 😀📚📖 #ksiazka #ksiazkadlamalucha #ksiazkadladzieci #bohaterzdzieciństwa #kubuspuchatek #dzieckoczyta #bookstagram #bookforkids #kidsread #read #readwithkids #mama #mamablog</a></p> <p style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px; margin-bottom:0; margin-top:8px; overflow:hidden; padding:8px 0 7px; text-align:center; text-overflow:ellipsis; white-space:nowrap;">Post udostępniony przez <a href="https://www.instagram.com/mamanawypasie/?utm_source=ig_embed&utm_medium=loading" style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px;" target="_blank"> Aleksandra Załęska</a> (@mamanawypasie) <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime="2018-11-20T15:45:19+00:00">Lis 20, 2018 o 7:45 PST</time></p></div></blockquote> <script async src="//www.instagram.com/embed.js"></script>

Gdy do naszych uszu dobiegnie „ojej” wypowiedziane z lekkim drżeniem głosu, a ziemia zatrzęsie się od brykania, to znak, że znajdujemy się w Stumilowym Lesie. Na jego małych dróżkach i wielkich drogach, na które spadły już jesienne liście, można spotkać misia o bardzo małym rozumku z garnczkiem miodu pod pachą. „Nowe przygody Kubusia Puchatka” powstały z okazji 90 urodzin znanego wszystkim niedźwiadka. Wszyscy jego przyjaciele, na czele z Tygryskiem, Sową, Kangurzycą, Królikiem, Prosiaczkiem i Krzysiem, zapraszają na huczne obchody w nowym wydaniu!

“Nowe przygody Kubusia Puchatka” to oficjalna kontynuacja opowiadań A.A. Milne’a. Cztery nowelki, które weszły w jej skład, zostały napisane przez najlepszych współczesnych, brytyjskich pisarzy dla dzieci: Paula Bright’a, Briana Sibleya, Jeanne Willis, Kate Saunders. Opowiadania pokazują Stumilowy Las w innej porze roku. Książka utrzymana jest w klimacie i humorze dobrze znanych przygód Misia o małym rozumku spod pióra Milne`a. Kubuś nadal jest naiwny i niezbyt rozgarnięty, Kłapouchy nadal jest smutny, Tygrysek nadal bryka, a Prosiaczek wciąż się wszystkiego boi.

Wydanie książki jest po prostu przepiękne. Twarda oprawa i kolorowe ilustracje nadają jej niepowtarzalnego i eleganckiego charakteru.

„Nowe przygody Kubusia Puchatka” to doskonały dowód na to, że nawet po dziewięćdziesięciu latach tytułowy bohater ma się dobrze. I to bardzo. A czytanie jego przygód to wciąż wielka przyjemność. Dlatego polecam gorąco sięgnąć po tę uroczą książeczkę i przy okazji przypomnieć sobie klasyczne, ponadczasowe dzieła Milne’a. wspaniała, mądra rozrywka dla dużych i małych gwarantowana.

Podobało się? Podziel się

Pomysł na prezent: lista książkowych must have!

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 10 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także