Gadżety i zabawy

Torebka dla mamy – jak wybrać idealną?

Odkąd zostałam mamą w mojej torebce znaleźć można wiele rzeczy – od pomadki (często nawet dwa rodzaje), przez kalendarz, portfel, chusteczki, a na prezentach od synka w postaci kamieni kończąc. Jako mama noszę duże i pojemne torebki. Jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Torebka dla mamy – jak wybrać idealną? 1

Torebka to niezaprzeczalnie najwierniejszy przyjaciel kobiety, a mamy w szczególności. Pomieści cały świat i więcej, kiedy pojawiają się dzieci. Dobór odpowiedniego modelu i koloru do okazji niejednokrotnie spędza sen z powiek kobietom pod każdą szerokością geograficzną. Kobieca codzienna torebka, ze względu na swój własny fenomen, powinna być traktowana jak kulturowe dziedzictwo ludzkości.

Mnogość vs. minimalizm

Jest kilka szkół jak powinno wybierać się codzienną torebkę. Niektóre kobiety wolą mieć kilka modeli, które pozwalają na lepsze dopasowanie do codziennie innego stroju. W kolekcji takie panie potrafią mieć torebki bardziej ekscentryczne, w nietuzinkowych kolorach, pasujące do pojedynczych okazji jak również stonowane, klasyczne modele. Drugą szkoła doboru torebki jest praktyczny minimalizm. Zwolenniczki tego nurtu wybierają jak najbardziej uniwersalny model torebki, dopasowany do uśrednionych codziennych potrzeb użytkowniczki. W tej wersji torebka przyjmuje zazwyczaj klasyczny kolor: czerni, granatu lub brązu. W wersji rozszerzonego minimalizmu występuje wersja torebki zimowa i letnia, w podobnym modelu, ale jedna jasna, a druga ciemna. Zasadniczo model torebki powinno dobierać się do okoliczności w jakich się żyje – o ile codzienna torebka może być jedna, to torebeczka wieczorowa, używana do koktajlowej sukienki powinna jednak być osobnym, maleńkim egzemplarzem.

Wybierając torebkę postaw na indywidualne potrzeby

Zakup nowej torebki na co dzień należałoby rozpocząć od dokładnej analizy własnych potrzeb. W jakim stroju najczęściej chodzimy, czy jest to raczej strój sportowy, czy też elegancki? Jaka jest nasza aktywność w czasie dnia, co będziemy w torebce przenosić? Czy powinna być duża, mieszcząca laptopa i dokumenty, czy też malutka na portfel i klucze? Jak długie powinny być uszy torebki i ile przegródek potrzebujemy? Warto na początek ustalić te kwestie, aby wybrać model najbardziej adekwatny do własnej osobowości. Ja lubię torebki praktyczne, pasujące zarówno do sportowej stylizacji, ale również tej bardziej eleganckiej. Wybieram torebki duże, z kilkoma przegródkami. Zawsze kupuję torbę dobrej jakości, solidnie wykonaną z dobrych materiałów. Do klasyków należy torba skórzana, która, jeśli o nią dobrze zadbamy będzie w stanie nam posłużyć przez wiele kolejnych lat. Jeśli jednak nie chcemy inwestować zawrotnych kwot w torebkę, można poszukać tutaj jakieś torebki damskie które są tanie

Torebkę, zwłaszcza tę noszoną na co dzień, powinno się dobierać proporcjonalnie do wielkości właścicielki, dosłownie. Tak więc drobne kobiety powinny unikać wielkich toreb, które mogłyby je przytłoczyć. Z resztą – wielka torba zawsze dodaje masy, także kobietom średniego lub wysokiego wzrostu i proporcjonalnym, chociaż tym bardziej pasuje duża torebka. Na zasadzie przeciwieństwa – wysokie kobiety powinny unikać maleńkich torebuni, z którymi mogłyby wyglądać groteskowo. Panie o pełniejszych kształtach powinny z kolei unikać torebek przewieszonych “na listonosza”.

Torebki na lato

Niektóre kobiety mają swoje specjalne codzienne torby, których używają w czasie urlopu. Są to zazwyczaj torby z grubego płótna, niejednokrotnie w marynarskie paski lub przypominające plecak marynarza. Torby takie mogą stanowić dobre uzupełnienie garderoby w kurorcie – przeniosą i portfel i ręczniki plażowe. Warto jednak zadbać, aby taka torba pasowała do całości letniej stylizacji.

Dobrze jest znaleźć swój ideał, ale nie należy się zamartwiać, jeśli przez dłuższy czas poszukiwania będą bezowocne. Czasami znalezienie ideału torebki zajmuje długie lata, dlatego nie należy ustawać w poszukiwaniach. Jeśli zaś poszukiwania trwają zbyt długo, warto wspomóc się internetowymi specjalistami, którzy pomogą w wyborze idealnej torebki.

Podobało się? Podziel się

Torebka dla mamy – jak wybrać idealną?

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także