Książki

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka już niedługo, jeśli wciąż zastanawiasz się, co kupić dziecku podpowiadam – książki. Książki to doskonały pomysł na prezent, niezależnie od wieku. Chciałam Wam polecić kilka nowości od wydawnictwa Egmont


Wydawnictwo Egmont dba o najmłodszych. W swojej ofercie ma wiele ciekawych tytułów książek czy komiksów. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Pokażę Wam, co

Lewy, gola

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 1

Książka z serii Czytelnia, czyli serii do samodzielnego czytania. Zawiera stosunkowo mało tekstu, ale pisanego dużą czcionką, dzięki czemu początkujący czytelnicy z łatwością sobie z nią poradzą. Kolorowe ilustracje przyciągają wzrok dzieci. “Lewy, gola” to książka opowiadająca o pamiętnym meczu, w którym Robert Lewandowski strzelił 5 bramek w 9 minut. To idealna pozycja dla małych pasjonatów piłki nożnej. Pokazuje, aby nigdy się nie poddawać i wierzyć we własne możliwości. Przed zbliżającymi się Mistrzostwa Świata w Rosji jak znalazł.

Hania Humorek. Wielka Księga Wyzwań

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 2

 Hanię Humorek poznał dzięki siostrzenicy męża, która uwielnia przygody rezolutnej dziewczynki. I przyznam szczerze, że wciągnęła mnie ta lektura 🙂 
Hania Humorek. Wielka Księga Wyzwań
podzielona jest na dwie części, w pierwszej części dowiadujemy się jak przebiegał dzień na opak w szkole dziewczynki, a w drugiej poznajemy listę marzeń babci Lusi i samej Hani.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 3

Hania zachowuje się nietypowo, bywa złośliwa, często dokucza młodszemu bratu, zdarza jej się oszukiwać albo zazdrościć innym dzieciom. Jednak w gruncie rzeczy ma wielkie serce, a jej przygody niejednokrotnie posłużą jako przestroga dla tych, którzy zachowują się podobnie. Hania ma nietuzinkową osobowość i duże poczucie humoru. Jankowi również do gustu przypadła najnowsza książka o przygodach Hani Humorek. Podczas wieczornego czytania, zamiast wyciszać się przed snem, zaśmiewał się do łez z kolejnych przygód Hani. Przyznam szczerze, że i mnie nie łatwo było opanować śmiech. Książka napisana jest niezwykle prostym językiem, dzięki czemu zrozumieją go czterolatki, jak i starsze dzieci. Książka urzeka niebanalną fabułą, pozwalającą dzieciom na rozwijanie wyobraźni. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy odnajdą w Hani swoje odbicie, wszak dziewczynka psoci podobnie jak nasze pociechy.

Minecraft. Księga Netheru i Kresu z naklejkami

 

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 4

Książka na licencji popularnej gry Minecraft. Wybierając ją dla mojego prawie czterolatka miałam obawy czy poradzi sobie z zadaniami. Jednak mój syn uwielbia wyzwania i doskonale bawił się wypełniając książkę 🙂   Minecraft. Księga Netheru i Kresu zawiera ponad 500 naklejek, które przydadzą się do wykonywania kolejnych zadań. Każda strona zawiera zadania do wykonania, które rozwijają wyobraźnię oraz logiczne myślenie i co najważniejsze wpływają na koncentrację dziecka!

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 5
Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 6

Janek bawiąc się tą książką, potrafił spędzić na odpowiednim wyklejaniu prawie godzinę! Co dla mojego syna, pełnego energii i nieumiejącego usiedzieć na miejscu, było wielkim wyzwaniem. Minecraft. Księga Netheru i Kresu z naklejkami polecam każdemu chłopcu i każdej dziewczynce, niezależnie od tego czy znają świat gry Minecraft czy nie. Wykonując kolejne zadania, krok po kroku przybliżamy się do podbicia Netheru i Kresu.

Gdzie jest Wookie? Barwna podróż po galaktyce

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 7

Jeśli macie w domu miłośników Gwiezdnych Wojen, posiadanie tej pozycji jest obowiązkowe. To kolorowanka, która przenosi małych rycerzy jedi w świat filmu. Wspólnie z Chewiem wyruszamy w 

podróż po Galaktyce – od Tatooine po Jakku, od Gwiazdy Śmierci po Bazę Starkiller. Na każdej stronie znajduje się zadanie do wykonania – musimy znaleźć naszych bohaterów. W nagrodę możemy pokolorować obrazem.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 8

Książka kształtuje zmysł obserwacji oraz spostrzegawczość u maluchów. Dodatkowo wpływa na koncentrację i skupienie, gdyż znalezienie Wookie’go nie jest takie proste, jakby się wydawało.

Smerfolimpiada

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 9

Komiks o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów – Smerfach. Komiks zawiera trzy opowieści: Smerfolimpiada, Wielkanoc u Smerfów oraz Plac zabaw dla SmerfówSmerfolimpiada to nie lada gratka dla miłośników Smerfów. Mamy tu wszystkich dobrze znanych bohaterów: Osiłka, Ważniaka, Ciamajdę, Smerfetkę czy Papę Smerfa. Tym razem Smerfy postanawiają zorganizować zawody sportowe, w których udział bierze cała wioska. Historie opisane są bardzo żywym językiem, dzięki czemu czyta się je z zapartym tchem.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 10

Wydaje się, że opowieści z komiksu Smerfolimpiada są skierowane tylko do dzieci. Nic bardziej mylnego. Charakterystyczny klimat niebieskich skrzatów udzieli się również dorosłym, którzy nie raz parskną śmiechem. Znajdziemy tu mocno uproszczone, ale też bardzo celnie podane odbicie naszej rzeczywistości, a uniwersalny humor sprawi, że nie raz i dwa parskniemy ze śmiechu. Do tego świetne rysunki pozwalają dziecku na wizualizowanie tego, co zostało przeczytane. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy kochają Smerfy. Nawet młodsze dzieci będą się wspaniale bawiły czytając z rodzicem ten komiks.

Szalony wynalazca i inne opowieści

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 11

Pamiętacie przygody Jonki, Jonka i Kleksa? Ja pamiętam, był to jeden z pierwszych komiksów, które dostałam. Uwielbiałam te komiksy pełne groteskowego humoru. Dlatego też sięgnęłam po Szalonego wynalazcę 🙂 Przyznaję, ze bardziej z myślą o sobie niż o Janku. Chciałam poczuć się po raz kolejny jak dziecko 🙂 Jonak i Jonek, wychowywani w peerelowskich blokach, dzięki Kleksowi odrywają się od codziennej rutyny i przeżywają niesamowite przygody. Przenoszą się do krainy marzeń. Te pełne humory opowieści uczą i wychowują. Pokazują potęgę wyobraźni i siłę przyjaźni. Czy Kleksowi uda się zbudować piorunochron? Czy Jonka i Jonek znajdą pieniądze na wyjazd? Co czeka nastolatków na terenie budowy? To tylko kilka dylematów przed którymi stają bohaterowie.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 12

Komiks niesie ze sobą ważne przesłanie, pokazuje dzieciom dlaczego warto oszczędzać, dbać o przyrodę czy uczyć się. Proste, często infantylne historie okraszone są pięknymi ilustracjami, które wzbudzają w młodym czytelniku zachwyt. Janek uwielbi brać ten komiks i przeglądać obrazki, tworząc do nich swoje własne historie. I choć ma dopiero cztery lata przygody Jonki, Jonka i Kleksa przypadły mu do gustu i już zapowiedział, że chciałby poznać inne wydarzenia z ich życia.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka 13
Podobało się? Podziel się

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 4 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także