Książki

Kajtek nie umie fruwać – recenzja książki

Wspólne czytanie to doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Spośród literatury dziecięcej trudno wybrać książki wartościowe i interesujące maluchy. Spośród ostatnich nowości wyróżnia się książka Wydanictwa Prószyński i S-ka pt. “Kajtek nie umie fruwać


Kajtek nie umie fruwać - recenzja książki 1

Szpak Kajtek to mały miłośnik książek. Woli spędzać czas na czytaniu książek i odwiedzaniu biblioteki niż uczestniczyć w lekcjach latania. Szpacza rodzina nie rozumie pasji Kajtka i jego bracia oraz kuzyni często się z niego naświewają. Kiedy jego bracia śnią o pysznych larwach i pędrakach, jemu śnią się rycerze z przeczytanych powieści. Marzy nawet, by zostać pisarzem. Kiedy inne szpaki uczą się polować na fruwające owady, on badawczo przygląda się robaczkom na ziemi i porównuje je z obrazkami w atlasach. I raz za razem naraża się na drwiny kolegów.

Gdy nadchodzi czas odlotu, przyjaciele mają nie lada problem z Kajtkiem. Jak go rozwiążą? I w jaki sposób mały Kajtek znów stanie się bohaterem, ratując życie całemu stadu? O tym dowiecie się kiedy sięgnięcie po książkę!

Kajtek nie umie fruwać – moja ocena

“Kajtek nie umie fruwać” to książka idealna dla trzylatków. Opowiada o tym, że nie każdy musi interesowac się tym samym, wśród nas istnieją ludzie, którzy są inni. Ale wszystkich należy szanować i nie wyśmiewać się z nich. Przygody Kajtka pokazują, jak ważna w życiu człowieka jest rodzina i przyjaciele. Dodatkowo uczy najmłodszych, że książki mogą wiele nauczyć!

Na dużą uwagę zasługują ilustracje. Często w książkach dla dzieci ilustracje przykrywają treść i przesłanie książki. Ilustracje są bardzo ładne i działają na wyobraźnię najmłodszych. Przypominają mi dawne kreskówki. Są dosyć zabawne, przyznaję, że nie raz uśmiechnęłam się patrząc na ilustracje.

Kajtek nie umie fruwać - recenzja książki 2

“Kajtek nie umie fruwać” to książka, która bawi i uczy. Doskonale sprawdzi się jako opowieść przed snem, ale również jako sposób na nudne popołudnie. Książka jest łatwa i przyjemna w odbiorze. Mój trzylatek nie miał trudności z odnalezieniem morału książki.

Kajtek nie umie fruwać - recenzja książki 3

Znakomicie ilustrowana, piękna i mądra książka o przygodach Kajtka nie pozostawi żadnego małego czytelnika obojętnym. Jednych zarazi miłością do książek, innym uświadomi, czym jest przyjaźń. A niejeden mały kajtek weźmie się też… do ćwiczenia mięśni.

Kajtek nie umie fruwać

Plusy:

– znakomite ilustracje

– podkreślenie ważności więzów rodzinnych

– interesująca dla dzieci fabuła

– prosty morał

Podobało się? Podziel się

Kajtek nie umie fruwać – recenzja książki

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
6
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także