Gadżety i zabawy

Idealny upominek dla przedszkolaka

Kupowanie prezentów dziecku to nie lada wyzwanie, jednak wystarczy tylko trochę się przyłożyć i zaczerpnąć nieco wiedzy, by bez problemu sprezentować maluchowi zabawkę, która zapewni mu wiele godzin wspaniałej zabawy. Żeby jednak wybrać doskonały prezent, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą w szukaniu inspiracji

Idealny upominek dla przedszkolaka 1

Zaprojektowane przez Freepik

Jak wybierać prezenty?

Podczas szukania odpowiedniego produktu na prezent dla malucha najważniejszą rzeczą jest dostosowanie zabawki do wieku i zainteresowań dzieci. Na opakowaniach zabawek znajdują się bowiem informacje dotyczące przeznaczenia wiekowego. Nie należy go ignorować, ponieważ zabawki stworzone dla dzieci starszych nie tylko mogą okazać się zbyt trudne dla dzieci nieco młodszych, ale także mogą zawierać małe elementy, które maluchy mogłyby połknąć. Zabawki z niższym oznaczeniem wiekowym mogą zaś okazać się zbyt proste i nudne dla starszego dziecka. Dlatego też warto zwracać na nie uwagę i nawet mimo odpowiedniego oznaczenia wiekowego, dokładnie sprawdzić, czy zawartość wybieranego zestawu na pewno nada się na prezent dla 2-latka.

Równie ważna jest tematyka zabawki, to od niej bowiem zależy, czy dziecko będzie chciało się nią bawić. Im maluch starszy, tym jego zainteresowania coraz bardziej się kształtują, dlatego też warto wybrać coś, co będzie do nich nawiązywało. Fanom klocków Lego można podpowiedzieć inne klocki, by rozszerzać ich zainteresowania, zapalonym graczom w chińczyka można zaproponować inną grę planszową, zaś fanom zwierząt kupić można edukacyjną grę z nimi w roli pomocników. Dobrze dopasowana tematyka prezentu sprawi bowiem, że pociecha chętniej będzie chciała się bawić, a co za tym idzie – chętniej się czegoś nauczy, dlatego wybierając zabawkę tematyczną warto również wziąć pod uwagę jej wartości edukacyjne, by zapewnić dziecku możliwie najintensywniejszy rozwój podczas dobrej zabawy.

Jakie zabawki kupować?

By zaspokoić potrzeby pragnących nowych doświadczeń dzieci, warto kupować zabawki, które nie tylko zapewnią rozrywkę, ale posiadają również wartości edukacyjne, które pomogą dzieciom się czegoś nauczyć. Dzięki temu będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym i dumnie obserwować uczącego się malucha. Nie należy się jednak obawiać, bowiem produkty, które pomagają dzieciom w nauce, można znaleźć nie tylko w kategorii zabawki „edukacyjne”. Na rynku znaleźć można mnóstwo produktów z najróżniejszych kategorii, wśród których pojawią się takie produkty, jak klocki Lego Minecraft, które na pierwszy rzut ona mogą nie wydawać się zabawkami rozwijającymi. Jednak dzięki możliwości łączenia elementów i tworzenia własnych konstrukcji, dzieci uczą się rozwijać wyobraźnię, również tę przestrzenną, kreatywność i zręczność, zaś gotowe zestawy posłużą do tworzenia fabularnych scenariuszy, które z kolei pomogą rozwinąć kompetencje społeczne maluchów. Widać więc wyraźnie, że wartościowych źródeł wszechstronnej nauki jest wiele, wystarczy tylko wiedzieć, co lubi dziecko i chwilę się zastanowić, czy dany produkt będzie w stanie wspomóc jego rozwój.

Gdzie szukać inspiracji?

W gazetce z zabawkami sklepu Hulahop.pl można znaleźć wiele pomysłów na ciekawy, rozwijający prezent dla malucha, często w promocyjnej cenie, co dodatkowo pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Dzięki intuicyjnym filtrom na łamach sklepu można zaś w niezwykle prosty sposób znaleźć wiele wartościowych zabawek edukacyjnych najlepszych firm w atrakcyjnych cenach, które zamówić można w prosty i wygodny sposób za pomocą rozwiniętego systemu koszyków zakupowych.

Podobało się? Podziel się

Idealny upominek dla przedszkolaka

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
13
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także