Książki

Literatura dziecięca: Smok Maciuś

Znalezienie odpowiedniej książki dla dziecka to nie lada wyzwanie. Do tej pory u nas dominowały wiersze dla dzieci, znanych polskich autorów. O Kaczce dziwaczce, Lokomotywie, Zosi Samosi, Ptasim radiu itd. – przed sen wałkowane przez nas tysiące razy….

Literatura dziecięca: Smok Maciuś 1

Aż w końcu w nasze ręce wpadły książki o przygodach Smoka Maciusia. Dwie książki, wydane nakładem Wydawnictwa Dragon, to prawdziwe perełki w obecnie dostępnej ofercie literatury dziecięcej. Na chwilę obecną w ofercie dostępne są książki: “Smok Maciuś poznaje nowych przyjaciół”oraz “Smok Maciuś poznaje okolicę. “

Literatura dziecięca: Smok Maciuś 2

Wydawnictwo postawiło na piękne, bajecznie kolorowe wydanie książek. Śliczne rysunki, sprawią, że książka od razu przypadnie dziecku do gustu. Do tego pozycja wydana na dobrej jakości papierze kredowym i w twardych okładkach sprawi, że nawet najbardziej ambitny czytelnik, nie zniszczy książek zbyt szybko.

Literatura dziecięca: Smok Maciuś 3

Historie napisane są prostym i przyjemnym językiem. Nie w nich niezrozumiałych słów. Głównym bohaterem książek jest rezolutny 5-letni Smok Maciuś, który sprowadza się na nowe osiedle. Początkowo nie umie odnaleźć się w nowej sytuacji, ale bardzo szybko poznaje nowych przyjaciół: owieczkę Beatę, trolla Ignacego i ślimaka Kubę, którzy przekonują go, że zabawy na ich podwórku są ciekawe i na pewno
nie będzie się z nimi nudził. W kolejnej części do grupy dołącza wiewiórka Maja, która pomaga mamie Maćka znaleźć orzechy do ciasteczek. W
dzieciach-zwierzętach, w ich zachowaniu, problemach, żartach i sposobie
bycia “ludzkie” dzieci odnajdą siebie. Dzięki temu bohaterowie będą im
bliscy, a ich przygody takie ciekawe.

Literatura dziecięca: Smok Maciuś 4

Dodatkowo każda książeczka, na końcu, zawiera zestaw pytań, angażujących dziecko. Po zakończonej lekturze wspólnie z rodzicem może porozmawiać o swoich odczuciach, przemyśleniach, opiniach o zachowaniu bohaterów.

Książki o Smoku Maciusiu to nie tylko świetne napisane historie, ale również aplikacja mobilna. Wystarczy ściągnąć na telefon lub tablet aplikację Smok Maciuś, by przenieść dziecko w interaktywny świat bohaterów książki. Trójwymiarowe efekty, sprawiają, że smok chodzi, a samochód jedzie.

Dodatkowo dzieci mogą posłuchać fragmentu książki czytanego przez aktora.

Przygody Smoka Maciusia, to moim zdaniem najlepsza obecnie pozycja w
literaturze dziecięcej, zwłaszcza dla najmłodszych. Mój dwuipółlatek
jest zachwycony przygodami Maciusia. Książki o smoku nie tylko pokazują
dzieciom, że można fajnie spędzać czas z rodzicami, wspólnie czytając,
ale uczą dzieci, że telefon czy tablet to nie tylko gry czy bajki na
youtube. To również wartościowe aplikacje, które pomogą jeszcze lepiej
zrozumieć świat książkowych bohaterów.

Literatura dziecięca: Smok Maciuś 5

Premierze cyklu o przygodach Smoka Maciusia towarzyszyło zainicjowanie akcji “Czytanie na kolanie”, której ambasadorką jest Aneta Zając. Znana aktorka i blogerka zachęca rodziców, do czytania swoim dzieciom przynajmniej 15 minut dziennie.

Literatura dziecięca: Smok Maciuś 4

Jako książkoholik, chcę aby mój syn również rozwinął w sobie zamiłowanie do czytania. Moim zdaniem dzięki książkom o Smoku Maciusiu jesteśmy na dobrej drodze do wprowadzenia Jasia w świat książkowej przygody.

Podobało się? Podziel się

Literatura dziecięca: Smok Maciuś

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 2 min
0
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także