Wsparcie dla nauczycieli wychodzących poza schemat

W dzisiejszych czasach bycie nauczycielem nie jest łatwe. Jednak wsparcie może przyjść z najbardziej nieoczekiwanej strony. Czy wiesz, że są fundacje, które tworzą specjalne programy wspierające nauczycieli? Sprawdź, jak możesz pozyskać fundusze na realizacje ciekawych projektów edukacyjnych razem z uczniami i uczennicami!

Dobry nauczyciel

Kto jest najlepszym nauczycielem?

Najlepsi nauczyciele to tacy, którzy potrafią przekazać wiedzę, a jednocześnie wskazać uczniowi właściwą drogę w życiu. To może brzmieć trochę górnolotnie, ale czy nie o to właśnie chodzi w nauczaniu? Ostatecznie przecież w życiu nie liczy się to, jak dobrze znamy tabliczkę mnożenia i rozbiór gramatyczny zdania, ale jakie postawy przyjmujemy wobec otaczającej nas rzeczywistości. Właśnie dlatego dobry nauczyciel, oprócz wbijania do głowy uczniów i uczennic faktów, będzie starał się również kształtować w nich szacunek do świata, chęć pomocy innym oraz wprowadzania w swoje otoczenie zmian na lepsze.

Są instytucje, które chcą Ci pomóc

Podejmowanie wszelkiego rodzaju inicjatyw, wychodzących poza podstawę programową, nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza w polskiej szkole. Dlatego do osób zaangażowanych, których zapał jeszcze nie wygasł, przychodzi z pomocą Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego, oferująca granty na nauczycieli w ramach programu Edukacja Inspiracja.

Kto może starać się o wsparcie finansowe?

W tym przypadku o wsparcie mogą ubiegać się nauczyciele klas IV-VIII w szkołach podstawowych, znajdujących się w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców. Celem tego programu jest wsparcie dla nauczycieli z mniejszych miejscowości. Dofinansowanie w wysokości do 4500 zł jest udzielane na realizację projektów edukacyjnych. Jeżeli marzysz o tym, by Twoi podopieczni mogli nie tylko zdobyć wiedzę, ale także rozwinąć umiejętności społeczne i zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczności – zawalcz o grant i pokaż wszystkim, że nawet w trudnej rzeczywistości da się robić rzeczy piękne i ważne.

Dlaczego warto walczyć o grant?

Projekt edukacyjny to szczególny rodzaj działań, jakie można podjąć razem z uczniami i uczennicami. Pozwala on nie tylko na zgłębienie nowych dziedzin wiedzy, ale również na nabycie praktycznych umiejętności. Ciekawie przeprowadzone działania będą angażowały sporą liczbę młodych osób. W trakcie prowadzenia projektu, nauczyciel powinien starać się, by jak najwięcej rzeczy dzieci robiły samodzielnie. Dzięki temu nauczą się one zarządzać zadaniami swoimi i kolegów, a także pomagać sobie nawzajem w rzeczach, które sprawiają im trudność.

W ramach projektu można zorganizować wystawę, festiwal naukowy czy przygotować akcje pomocowe dla potrzebujących – ogranicza Was jedynie wyobraźnia. Warto jednak wykorzystać tę okazję, by uświadomić młodemu pokoleniu, że ma ono wpływ na rozwój swojej lokalnej społeczności i może – także w bardzo młodym wieku – działać na rzecz jej rozwoju.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z efc.edu.pl

Podobało się? Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także