Mama

Nietypowe pomysły na spędzienie Dnia Dziecka

Dzień Dziecka to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Prezenty, zabawy, atrakcje, festyny, wycieczki – to typowe pomysły na spędzenie tego dnia z naszymi dziećmi. W tym roku Dzień Dziecka na pewno będzie wyglądał zupełnie inaczej. Jednak nie oznacza to, że musi być nudno. Przedstawiam kilka pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka na wypasie

 

dzień dziecka

Dzień Dziecka jest jednym z tych szczególnych dni w roku, na które z wytęsknieniem czekają najmłodsi. Warto dołożyć wszelkich starań, aby to radosne święto było źródłem niezapomnianych i ciepłych wspomnień dla naszego dziecka.

Dzień Dziecka po Azjatycku

Dzieci lubią wszystko co niezwykłe, co nowe. Dlaczego nie zainspirować się egzotycznymi zwyczajami? Co powiecie na puszczanie “lampionów szczęścia”? Papierowa konstrukcja wypełniona gorącym powietrzem, w myśl azjatyckich wierzeń, unosząc się do góry, zabiera wszelkie troski i zmartwienia. Pójdźmy więc z dzieckiem na dużą, wolną przestrzeń, np. na łąkę, pozwólmy zapisać na karteczce życzenie, przymocujmy ją do lampionu i wspólnie puśćmy go do nieba. Tego typu rekwizyt można kupić w sklepie papierniczym. Warto jednak pamiętać, że umieszczone w lampionie łatwopalne tworzywo lub mała świeczka wymagają kontaktu z ogniem. By wspólna zabawa z dzieckiem była bezpieczna, zachowajmy szczególną ostrożność.

Dzień Dziecka rodem z wybiegów mody

To pomysł dla dziewczynek, choć nie tylko. Otwórz swoją szafę i pozwól dziecku bezkarnie przymierzać Twoje i męża kreacje. Suknie wieczorowe, buty na niewielkim obcasie czy elegancki garnitur to tylko niektóre z propozycji, jakie mogą przykuć uwagę dzieci.By sprawić pociechom jeszcze więcej radości, warto zebrać nienoszone już ubrania i wykorzystać je do samodzielnego wykonania dziecięcych strojów. Groźny pirat, bajkowa księżniczka, a może… egzotyczne zwierzę? Zapytaj dziecko o jego preferencję i pozwól mu puścić wodze fantazji.

Dzień Dziecka w kulinarnym stylu

Dzień Dziecka to okazja, która wymaga specjalnej oprawy kulinarnej. Wejdźcie do kuchni i puśćcie wodze fantazji 🙂 Propozycją, która z pewnością zachwyci najmłodszych jest… tęczowy tort! Wbrew pozorom, uzyskanie intensywnie kolorowego efektu nie jest trudne. Wystarczy przygotować tradycyjne ciasto biszkoptowe, podzielić je na sześć części, a następnie – do każdej z nich – dodać barwnik spożywczy.

Dzień Dziecka w kinie

Nie musisz zabierać dziecka do kina, możesz urządzić je w salonie! Jeśli w swoim otoczeniu masz znajomych z dziećmi w podobnym wieku zorganizuj dla nich seans filmowy! Wystarczy, że wypożyczysz ekran z rzutnikiem, na którym wyświetlisz film. W salonie połóż wygodne poduchy i pufy i gotowe. By odpowiednio przywitać małych gości, zainspirujmy się włoską tradycją, według której bohaterowie Dnia Dziecka traktowani są iście po królewsku. Już przy wejściu nałóżmy im na głowy kolorowe korony i dajmy… ciasteczko z wróżbą.

Dzień Dziecka z ulubionym bohaterem

Twoje dziecko jest fanem Spidermana czy Batmana? A może lubi Myszkę Miki czy Strażaka Sama? Bez względu na to, kto jest ulubieńcem Twojego dziecka, jego obecność podczas obchodów 1 czerwca z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Niech ulubiony bohater napisze do niego list! Oczywiście musisz wysłać list kilka dni wcześniej i odpowiednio go przygotować, by malec miał wrażenie, że to jego ulubieniec do niego napisał. Możesz zaproponować dziecku, że wcielicie się w ulubionego bohatera – przygotujcie stroje, przebierzcie się i bawcie się do woli. Ogranicza Was tylko Wasza fantazja 🙂

Dzień Dziecka z poszukiwaczami skarbu

Przygotuj skrzyneczkę/pudełko, do którego włożysz skarb (mogą to być małe samochodziki, słodycze, książeczki, co tylko chcesz), następnie zakop skarb w ogródku i wręcz dziecku mapę ze wskazówkami, jak dotrzeć do skarbu. Oczywiście jeśli dziecko nie potrafi czytać, będzie wymagało pomocy od rodzica, dlatego można na mapie przygotować zagadki czy wyzwania, które będzie musiało wykonać dziecko, aby przejść do następnego etapu przybliżającego je do odnalezienia skarbu.

Choć Dzień Dziecka w tym roku nie będzie taki jak zwykle, wystarczy odrobina kreatywności z pewnością sprawi, że domowe obchody Dzień Dziecka na długo zapadną w pamięci nie tylko najmłodszych, ale także – ich rodziców.

Podobało się? Podziel się

Nietypowe pomysły na spędzienie Dnia Dziecka

Aleksandra Załęska admin czas czytania: 3 min
9
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Sprawdź także